Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

eVka 13:20, 03 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
UrsaMaior napisał(a)



Nooo róże i jaśminowce lubimy! Mów jakie!

Leonardo da Vinci i angielską rabatową białą, której nazwy nie zapisałam jaśminowiec odmiana niższa kompaktowa.
____________________
UrsaMaior 14:48, 03 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8413
kwartet napisał(a)
Iza ta naparstnica Illumination Raspbbery to 8 strefa.
Jak zbierzemy nasionka to gdzie to siać?


Toszka mówi, że one się najlepiej wysiewają w kwaśnym. W azaliach mam już różowe, więc zostaje zakątek rododendronowy. Dobre miejsce, bo mogą sobie mężnieć i nie będzie ich widać.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:51, 03 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8413
malgol napisał(a)


Ulewa taka była, że rynna przestała odbierać wodę. Zaczęło mi się góra przelawac na taras...a z tarasu już tylko krok do salonu...byłam bliska remontu podłogi!


O matko! No to faktycznie strach! Wymiana podłogi, no niefajna bardzo sprawa:/
U mnie też ściana wody była, muszę się w końcu zabrać za poszukiwanie jakiejś beczki, albo i dwóch.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:53, 03 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8413
malgol napisał(a)
Iza, zrób coś żeby zebrać trochę nasion tych Twoich cudnych naparstnic. Może udałoby mi się wysiac??

No I ta trawa co rośnie w cieniu mnie frapuje...jak przy drodze? To tak też można zdobywać takie rośliny?? Ty to masz szczęście. U mnie przy drogach to szczaw najwyzej


No przy drodze nad strumieniem. Szliśmy tamtędy do domu, z tego samego wyjazdu przywlokłam pełen samochód dorodnych hakone i Bronze Form, nie wiem czy pamiętasz. Rosły sobie dwie piękne kępy, w cieniu, więc od razu na nie uwagę zwróciłam.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:53, 03 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8413
Toszka napisał(a)
Torebka obowiązkowa, ja nie wiem jaką masz rozdzielczość na monitorze, ale pokazałam kropeczkami maleńkie nasionka Albo pudełeczko...


Ok, ile czasu mniej więcej? Po przekwitnięciu?
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:55, 03 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8413
effka napisał(a)

Leonardo da Vinci i angielską rabatową białą, której nazwy nie zapisałam jaśminowiec odmiana niższa kompaktowa.


Miałam Leo kiedyś Posadzone już? Można oglądać?
____________________
ogród pod lasem
malgol 15:20, 03 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5882
I tak po prostu je wykopalas?? Przy tej drodze? Nie boisz się że to jakaś ekspansywna trawa? Piękna ale ekspansywna?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 15:44, 03 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18346
malgol napisał(a)
I tak po prostu je wykopalas?? Przy tej drodze? Nie boisz się że to jakaś ekspansywna trawa? Piękna ale ekspansywna?


Izka to się niczego nie boi! Poza tym lubi ryzyko .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:45, 03 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18346
Izaaa, kiedy mogę po te jeżówki przyjechać? Mam coś, co chcesz w zamian?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 17:20, 03 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8413
Gośka, a czego tu się bać? To tylko trawa. Poza tym widziałam, że nowe osobniki w kępkach były przytulone do matecznej.

Kaśka, czuję się wzruszona i ubogacona Co do jeżówek, chciałaś poczekać aż zakwitną chyba? Jeszcze nie kwitną, sprawdzę czy mają pąki.

____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies