Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

kris2682 19:29, 23 cze 2015

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 56
Witam ponownie. Zrobiłem pare zdjęć tych moich dziwnych drzewek. Może teraz uda się komuś je rozpoznać.
waldek727 08:31, 24 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Osika z zahamowaną syntezą barwnika.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kachat 11:08, 24 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
wilkijakies napisał(a)
Panie Krzysztofie, bardzo dziękuję za odpowiedź. Przemyślę jeszcze sprawę zagłady drzewka. Pozdrawiam.
wilkijakies, KrzysztofWojcik - to nie jest czeremcha... Czeremcha amerykańska wygląda zupełnie inaczej!
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
KrzysztofWojcik 14:26, 24 cze 2015

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 98
kachat napisał(a)
wilkijakies, KrzysztofWojcik - to nie jest czeremcha... Czeremcha amerykańska wygląda zupełnie inaczej!


Po liściach i czerwonych młodych pędach wygląda mi na czeremchę, po sylwetce na ałyczę. Ale najlepsza byłaby fotka liścia z bliska.
____________________
gamina 16:31, 24 cze 2015

Dołączył: 24 cze 2015
Posty: 1
Proszę o identyfikację tego "patyka". Patyk przybył wraz z innymi roślinami od znajomej ogrodniczki, która podzieliła się najładniejszymi roślinami ze swojego ogrodu. Większość udało mi sie rozpoznać oprócz "patyka". Patyk nie rósł przez 2 lata od wetknięcia do ziemi, a w trzecim roku zaczął rosnąć jak szalony od korzenia



. Boję się go zostawić na rabacie, bo nie mam pojęcia jaki duży urośnie. Byłabym wdzięczna za rozpoznanie, co to może być i czy nie jest przypadkiem groźnym chwastem, który tylko przypadkiem przybył z właściwymi roślinami.
abyss 22:16, 24 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2015
Posty: 9
Proszę o pomoc w rozpoznaniu moich żywopłotów.

A
Żywopłot około 3.5m. Drewno - dosyć kruche, pistacjowo-żółte pod cieniutką warstwą zdrewniałej kory.
Śliczne, różowawe kwiaty. Liście z charakterystycznymi "ząbkami". Zieleń ciemniejsza.


B
Żywopłot wysoki na ok 4.5m

Liście zwinięte do wewnątrz, nieco pofalowane na brzegu, błyszczące - jak natłuszczone. Jasna, soczysta zieleń.

Oba - oczywiście Irlandia.
____________________
Irlandia - pomiędzy Co. Limerick i Co. Kerry
Karol99 15:04, 25 cze 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
gamina napisał(a)
Proszę o identyfikację tego "patyka". Patyk przybył wraz z innymi roślinami od znajomej ogrodniczki, która podzieliła się najładniejszymi roślinami ze swojego ogrodu. Większość udało mi sie rozpoznać oprócz "patyka". Patyk nie rósł przez 2 lata od wetknięcia do ziemi, a w trzecim roku zaczął rosnąć jak szalony od korzenia . Boję się go zostawić na rabacie, bo nie mam pojęcia jaki duży urośnie. Byłabym wdzięczna za rozpoznanie, co to może być i czy nie jest przypadkiem groźnym chwastem, który tylko przypadkiem przybył z właściwymi roślinami.


A to może nie migdałek? Przydałoby się zbliżenie liści.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Fenrir 18:11, 25 cze 2015

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 1
Witam wszystkich serdecznie
Trafiłem tutaj, gdyż tu specjaliści, a mnie pomocy trzeba. Zupełnie jestem zielony, jeśli chodzi o rozpoznawanie roślin. A trza mi się dowiedzieć, cóż za rośliny mam na zdjęciach.
Zdjęcia świeżutkie (choć listki przywiędły), dziś zrobione w lesie łęgowym w Krakowie ( Zwierzyniec).
Czy ktoś będzie dobry i mnie poratuje swoją wiedzą? Pięknie proszę.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
wilkijakies 18:17, 28 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 5
KrzysztofWojcik napisał(a)


Po liściach i czerwonych młodych pędach wygląda mi na czeremchę, po sylwetce na ałyczę. Ale najlepsza byłaby fotka liścia z bliska.



Działka niestety bardzo daleko. na chwilę obecną nie jestem w stanie zrobić zdjęcia. ale w kwietniu kwitła tak:



Przy powiększeniu można dokładnie zobaczyć kwiat.
KrzysztofWojcik 07:41, 29 cze 2015

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 98
wilkijakies napisał(a)



Działka niestety bardzo daleko. na chwilę obecną nie jestem w stanie zrobić zdjęcia. ale w kwietniu kwitła tak:



Przy powiększeniu można dokładnie zobaczyć kwiat.


A więc jednak ałycza. Jeśli teraz dojrzewają na niej małe śliwki, które pod koniec sierpnia będą żółte lub czerwone (popularnie, choć błędnie nazywane mirabelkami), to ałycza na 100 %. Też ją mam jako samosiejkę przy ogrodzeniu i też nie usunąłem i nie żałuję, bo kwietniowy widok jest super. I śliwki też dobre choć małe.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies