Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

KrzysztofWojcik 08:04, 16 lip 2015

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 98
abyss napisał(a)
Z żywopłotami (str 23) się nie udało - może z tym wyjdzie.
Wygląda mi na samosiejkę, na zdjęciach z tego miejsca z przed 5 lat tego nie było.
Radzicie zostawić czy usunąć? Jak na razie nie wygląda zbyt ładnie - ale nie chcę ciąć nie wiedząc co to.

Nie wstawiam większych zdjęć bo staram się dopasować do reguł forum.


Najprawdopodobniej wierzba szara (Salix cinerea). Specjalnie ozdobna to ona nie jest, choć ciąć i formować jak najbardziej można. Decyzja należy do Ciebie.
____________________
abyss 19:42, 16 lip 2015

Dołączył: 18 cze 2015
Posty: 9
Pewnie tak jak piszesz - liście nie są specjalnie ładne, jakby chore. Bałem się, ze to jakieś "brzydkie kaczątko" - ale pójdzie pod piłkę, bo trochę zawadza. Dzięki za wskazanie kierunku czym może być to drzewko.
____________________
Irlandia - pomiędzy Co. Limerick i Co. Kerry
Gardenarium 20:08, 16 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wierzby nie warto sadzić, jest krucha, krótko zyje, choruje, sypią się chore gałazki, same minusy.. Lepiej wywal i posadź wartościowsze i ładniejsze drzewko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_stemp... 22:09, 16 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
abyss napisał(a)
Z żywopłotami (str 23) się nie udało - może z tym wyjdzie.
Wygląda mi na samosiejkę, na zdjęciach z tego miejsca z przed 5 lat tego nie było.
Radzicie zostawić czy usunąć? Jak na razie nie wygląda zbyt ładnie - ale nie chcę ciąć nie wiedząc co to.

Nie wstawiam większych zdjęć bo staram się dopasować do reguł forum.


To wierzba Iwa (Salix caprea)
____________________
KrzysztofWojcik 10:54, 17 lip 2015

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 98
marcin_stempniewski napisał(a)


To wierzba Iwa (Salix caprea)


Nie jestem pewien czy faktycznie iwa - trochę za wąskie liście ma. W sumie iwa się łatwo krzyżuje z szarą i mieszańce trudno poznać - chyba, że jest się biegłym dendrologiem Jakakolwiek by ona nie była, to Danusia ma rację - jest wiele ładniejszych drzew do posadzenia
____________________
marcin_stemp... 13:44, 17 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
Dendrologiem nie jestem, ale jestem pewien, że to Iwa. Poznaję po tych małych przylistkach u nasady liścia . Szara takich nie ma. Poza tym, szara ma szersze liście i omszone młode pędy.
____________________
Gardenarium 18:23, 17 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Każde inne drzewo będzie lepsze niż wierzba. Rośnie jej dosyć wszędzie po rowach i polach oraz nioeużytkach i rumowiskach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_stemp... 19:25, 17 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
Zgadzam się podobnie myślę o topoli
____________________
abyss 01:50, 18 lip 2015

Dołączył: 18 cze 2015
Posty: 9
Jak tylko przestanie padać wytnę tą wierzbę. Mam naprawdę sporo ładnych drzew i krzewów o które warto zadbać. Szczególnie zależy mi na "palmach" - niestety największa, wysoka jak dom padła - prawdopodobnie w okresie mrozów gdy nikt się nią nie zajął - nie dotrwała do moich czasów.
Uchowały się tylko małe palemki - jak myślę są to "Cordyline Australis" - wyglądają jakby się tworzyły z rozłogów. Rosną z jakieś 2m od miejsca, gdzie była ta wielka.

Myślałem, żeby zimą (bo to jak jesień w Polsce) je porozcinać i przesadzić w różne miejsca. Nie wiem też co to za drzewka po lewej i prawej na tej fotografii - ale to pokażę przy innej kolejnej okazji.
____________________
Irlandia - pomiędzy Co. Limerick i Co. Kerry
poapratensis 20:35, 21 lip 2015

Dołączył: 21 lip 2015
Posty: 1
Witam,
Mógłby ktos mi pomoc rozpoznac co to jest za gatunek, osobiscie stawiam na lipe wielkolistna, ale no coz nie jestem pewny, niestety lepszego zdjecia nie posiadam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies