Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

orysiek 20:09, 06 lip 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 2
Witam wszystkich serdecznie. Będąc ostatnio w centrum ogrodniczym kupiłem krzew /sadzonka 50 cm wysokości/ niestety bez metryczki. Personel sklepu nie był w stanie udzielić żadnej informacji. Roślinka ma skórzaste, połyskujące liście. Będę wdzięczny za rozpoznanie rośliny i podstawowe o niej informacje. Pozdrowienia.
marcin_stemp... 21:28, 06 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
gamina napisał(a)
Proszę o identyfikację tego "patyka". Patyk przybył wraz z innymi roślinami od znajomej ogrodniczki, która podzieliła się najładniejszymi roślinami ze swojego ogrodu. Większość udało mi sie rozpoznać oprócz "patyka". Patyk nie rósł przez 2 lata od wetknięcia do ziemi, a w trzecim roku zaczął rosnąć jak szalony od korzenia



. Boję się go zostawić na rabacie, bo nie mam pojęcia jaki duży urośnie. Byłabym wdzięczna za rozpoznanie, co to może być i czy nie jest przypadkiem groźnym chwastem, który tylko przypadkiem przybył z właściwymi roślinami.


Z daleka wygląda mi to na Złotlin japoński (Kerria japonica), ale jednak warto by było zobaczyć zbliżenie liścia i pędu.
____________________
marcin_stemp... 21:30, 06 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
orysiek napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie. Będąc ostatnio w centrum ogrodniczym kupiłem krzew /sadzonka 50 cm wysokości/ niestety bez metryczki. Personel sklepu nie był w stanie udzielić żadnej informacji. Roślinka ma skórzaste, połyskujące liście. Będę wdzięczny za rozpoznanie rośliny i podstawowe o niej informacje. Pozdrowienia.


Mógłbym prośić o zbliżenie pędu? Mam pewne podejrzenia, ale chciałbym się upewnić.
____________________
orysiek 09:43, 07 lip 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 2
Najlepiej jak mogłem sfotografowałem. Do pędów trudno się "dobrać" z powodu dużego zagęszczenia liści. Pędy są zdrewniałe.
Gardenarium 09:16, 10 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lung napisał(a)
Witam,

Mam w ogrodzie taką roślinkę. niestety nie wiem, co to jest. proszę o pomoc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 09:38, 10 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Pigwowiec okazały?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Zielona 17:02, 10 lip 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
jasne, że to pigwowiec. Owoce jesienią będą pyszne. Na nalewkę lub do herbaty,
meteser 15:02, 13 lip 2015

Dołączył: 13 lip 2015
Posty: 1
Witam wszystkich
Rośnie u mnie coś takiego i nie wiem co to.. Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć jak to się nazywa?

http://faculty.etsu.edu/mcdowelt/Pictures%20Use/Acer%20negundo.JPG
Gardenarium 17:24, 13 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W linku masz nazwę, Acer negundo, sadzenie tych drzew powinno być zabronione, są brzydkie i rosną równie brzydko, robią się takie strupy, zgrubienia, obok mnie sporo ich rośnie i nie polecam w każdym razie a zwłaszcza typowego gatunku. Zielonego, o nie.

A na dole odrosty, całe kępy, okropieństwo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abyss 23:13, 15 lip 2015

Dołączył: 18 cze 2015
Posty: 9
Z żywopłotami (str 23) się nie udało - może z tym wyjdzie.
Wygląda mi na samosiejkę, na zdjęciach z tego miejsca z przed 5 lat tego nie było.
Radzicie zostawić czy usunąć? Jak na razie nie wygląda zbyt ładnie - ale nie chcę ciąć nie wiedząc co to.

Nie wstawiam większych zdjęć bo staram się dopasować do reguł forum.
____________________
Irlandia - pomiędzy Co. Limerick i Co. Kerry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies