Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nad jeziorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad jeziorem

Agusiak 15:46, 02 cze 2014

Dołączył: 15 sty 2014
Posty: 16
Ogrodowisko podglądam od jakichś 2 lat, ale nie odważyłam się jak dotąd wstawić zdjęć z mojego "ogródka". Ogród ma już swoje lata, są w nim rośliny, które mają nawet 40 lat. Kiedyś mieliśmy w nim kilka pięknych drzew owocowych starych odmian, kosztele, antonówki...niestety z czasem albo przemarzły albo obumarły. Obecny kształt to efekt pracy mojej mamy, a teraz bardziej mojej. Ogród wymaga renowacji, przesadzenia wielu roślin, odnowienia trawnika, na którym jest teraz więcej perzu niż trawy. Z równych względów musi to jeszcze poczekać, może w przyszłym roku uda się zrobić większe "przemeblowanie". Roślin w ogrodzie jest sporo, niektóre ( np krzak róży, peonie) mają ok 35 lat. Niektóre są całkiem niedawno posadzone. Natomiast mogę się pochwalić rewelacyjnym położeniem, działka leży nad samym jeziorem, mamy dostęp z niej do wody a tuż obok pięknie urządzoną plażę miejską

część z huśtawką ogrodową

bukszpan
róża "emerytka" ma na pewno ponad 35 lat

kalina w pełnej krasie

tu dopiero zaczynam działać, planuję trawy i lawendę
hosty
peonie, kocimiętka i róże


a to nadwodna część działki
____________________
Ogród nad jeziorem
mira 18:24, 02 cze 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
witaj!

ale masz ciekawe położenie ogrodu, pomysł na trawy w tej scenerii idealny
a krzaki róż przepiękne, działaj !
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Agusiak 12:53, 03 cze 2014

Dołączył: 15 sty 2014
Posty: 16
Dziękuję za miłe słowa.
Pogoda paskudna strasznie ostatnio i rośliny podupadły, mam nadzieję, że wkrótce będzie lepiej. Za chwilę zakwitną róże....
____________________
Ogród nad jeziorem
hanka_andrus 13:37, 03 cze 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Własny dostęp do wody, łódeczka, lato musi być cudowne i słoneczne.
Tego Wam życzę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
iwka 14:50, 03 cze 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363



Witaj
Zazdroszczę Ci tego widoczku >
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Agania 15:13, 04 cze 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj. Pięknie masz położony ogród, kalina niesamowita, ogród dojrzały, tylko trochę trzeba ujarzmić, sama mam z tym problemy, ale takie miejsce jak twoje jest wyjątkowe i chęci do zmian ci na pewno z nami nie zabraknie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
JoannA 21:41, 05 cze 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
iwka napisał(a)



Witaj
Zazdroszczę Ci tego widoczku >

Witaj Agnieszko
Jak fajnie że już masz własny wątek.
A to nasze ulubione miejsce, często siedzimy z mężem na łódeczce i patrzymy na drugi brzeg lu ślizgające się po wodzie motorówki.
A plażę mamy piękną, to trzeba przyznać.
Jak wybierzemy się na wycieczkę rowerową w Twoje strony to zerknę przez parkan do ogródka
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 21:43, 05 cze 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Zapomniałam zaznavzyć wątku więc znowu jestem
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Margaret_ka 09:08, 06 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Na wczasy nie trzeba nigdzie jeździć. Super miejsce. To jeziorko, echhh

35-letnie róże i piwonie to Ci dopiero okazy.
____________________
Ogród Margaret-ki
Agusiak 12:36, 12 cze 2014

Dołączył: 15 sty 2014
Posty: 16
Dziękuję za wszystkie miłe odwiedziny. Trochę mnie tu nie było, ale wczoraj udało mi się zrobić kilka zdjęć. Róże zaczęły w końcu kwitnąć, peonie zabił piątkowy deszcz, rozwijają się za to borówki na kilku krzaczkach, które wsadziliśmy rok temu.


to moja "wiekowa" róża, w tym roku obsypała się kwiatami

kocimiętka jest w tym roku imponująca

nowe rośliny w doniczkach

róże....

oraz lilie

pozdrawiam znad jeziora
____________________
Ogród nad jeziorem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies