Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nad jeziorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad jeziorem

JoannA 11:08, 29 cze 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Agusiak napisał(a)
Dziękuję za wszystkie miłe odwiedziny. Trochę mnie tu nie było, ale wczoraj udało mi się zrobić kilka zdjęć. Róże zaczęły w końcu kwitnąć, peonie zabił piątkowy deszcz, rozwijają się za to borówki na kilku krzaczkach, które wsadziliśmy rok temu.


to moja "wiekowa" róża, w tym roku obsypała się kwiatami

kocimiętka jest w tym roku imponująca

nowe rośliny w doniczkach

róże....

oraz lilie

pozdrawiam znad jeziora

Agnieszko,
jakie masz piękne róże. Tak pięknie i kolorowo się zrobiło w ogrodzie.
Pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Lamaze 09:54, 01 lip 2014


Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 307
wiekowy krzak róży jest piękny!!
A dostępu do jeziora każdy może pozazdrościć, cudowne miejsce!
____________________
Moje ogrodowe puzzle
MAD 15:45, 07 lip 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Serocek mój ukochany... Byłam wczoraj. Dzisiaj lecę tam po dzieciaki. Ale plażę to odpicowali na maksa!
Będę zaglądać i podglądać postępy. Przez ogrodzenie pewnie czasmi też...
____________________
Pozdrawiam! To tu…
iwka 09:18, 10 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
halo gdzie się podziewasz?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Agusiak 16:35, 15 cze 2015

Dołączył: 15 sty 2014
Posty: 16
Daawno mnie tu nie było ale wracam i obiecuję być częściej.
Przez ostatni rok sporo się wydarzyło. Udało się wyprowadzić stan prawny działki. Dzięki temu tej wiosny można było na niej zrobić porządki i zaplanować dalsze zmiany.
Obecnie czekam na kiełkowanie trawy na świeżo założonym trawniku. Jesienią będziemy przesadzać część roślin, które rosną obecnie w sporym zagęszczeniu. Na pewno będę szukać inspiracji i rad na Ogrodowisku
Postaram się wrzucić więcej zdjęć w najbliższym czasie, dziś przesyłam tylko jaśmin, który właśnie zakwitł nam koło domu i cudownie pachnie.
____________________
Ogród nad jeziorem
iwka 09:22, 05 sie 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Miałaś wrócić i Cię nie ma
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Agusiak 13:21, 28 gru 2015

Dołączył: 15 sty 2014
Posty: 16
Ech to był długi i obfitujący w wydarzenia, te dobre i te złe - rok. Udało się zakończyć sprawy własnościowe działki i rozpocząć zmiany jej zagospodarowania. W czerwcu na nawiezioną ziemię została wysiana trawa. Niestety zrobiliśmy to bez uprzedniego przeczytania jak się to robi. Na dodatek zaczęły się upały...po 3 tygodniach mieliśmy trawnik w 50% zarośnięty przez chwasty. Masakra po prostu. Na szczęście po 2 miesiącach pielenia ( ale ze względu na upały nie znowu jakiegoś intensywnego ) a przede wszystkim dzięki koszeniu we wrześniu trawnik wyglądał już całkiem w porządku Na jesieni przyjechała ziemia na kolejną część działki, więc na wiosnę znowu będziemy zakładać trawnik W przyszłym roku czeka nas przesadzanie roślin, które mamy obecnie zgromadzone praktycznie w jednej części działki a także koncepcja zagospodarowania brzegu jeziora, będę szukać jakiegoś szybko rosnącego żywopłotu.
____________________
Ogród nad jeziorem
Agusiak 16:31, 04 paź 2016

Dołączył: 15 sty 2014
Posty: 16
W tym roku na wiosnę ogród przeszedł metamorfozę Udało się uporządkować rabaty, przenieść rośliny w nowe miejsce, zrobić trawnik. Było sporo pracy, trawnik ponownie obrósł chwastami, ale udało się je opanować na szczęście. Nie wszystkie rośliny niestety przetrwały przesadzanie, ale na szczęście nie było ich dużo. Teraz zamówiłam kilka krzaków róż, będę jeszcze dosadzać.


____________________
Ogród nad jeziorem
Anabell 22:03, 23 paź 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962



Jak ja bym chciała taką pompę mieć w ogrodzie
a kilka lat temu wywiozłam na złom.

W drugim zdjęciu zazdroszczę widoku

Myślę o rododendronach i hortensjach miałyby dobrą wilgotność na takim terenie.
Pokazuj się częściej na forum Pozdrawiam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies