Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu...

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu...

MAD 09:20, 22 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
To tu… od niespełna roku zaczyna się i kończy każdy nasz dzień.
To tu… tworzymy codziennie wspomnienia.
To tu… toczy się nasze życie.
To tu… nasi synowie zmieniają się z malutkich dzieci w łobuzujących chłopaków.
To tu… jest miejsce, które kocham i gdzie mam zamiar spędzić kolejne lata mojego życia.

To tu… jest miejsce na OGRÓD, który zamierzam stworzyć. Ogród przytulny, ogród rodzinny, ogród w którym każdy znajdzie swoje miejsce. Czeka mnie nie lada wyzwanie.

Mam na imię Magdalena. Podczytuję Was od kilku miesięcy. Trafiłam tu jak większość z Was – poprzez Ogród Danusi (Celowo przez wielkie „O” bo to dla mnie taki właśnie ogród – piękny…). Potem strona Gardenarium, zachwyt projektami i realizacjami, potem Forum, Wasze realizacje (pełne niesamowitych inspiracji). Zgłosiłam się do Danusi z prośbą o projekt. Jednak z biegiem czasu doszłam do wniosku, że samodzielne projektowanie i tworzenie własnej przestrzeni życiowej może dać wiele satysfakcji. Na pewno nie uniknę wielu błędów, chociaż mam nadzieję, że z Waszymi podpowiedziami będzie ich znacznie mniej. Na pewno zajmie to znacznie więcej czasu ale przy ograniczonym budżecie to może nawet i lepiej…

W zeszłym roku zakończyliśmy budowę domu położonego na 3000m2 działce nieopodal Warszawy (Danusiowe okolice). Przeprowadziliśmy się w czerwcu zeszłego roku i zaczęliśmy walkę z „okołodomowym” chaosem budowlanym, walcząc jednocześnie z wykończeniówką wewnątrz. 2/3 działki pokryte było gruzem, dechami, które zostały z budowy, górami nawiezionej rok wcześniej ziemi, która zazieleniła się chwastami. Koszmar. Teren oczyściliśmy sami, usunęliśmy chwasty, rozprowadziliśmy ziemię, nawieźliśmy kolejne kilka wywrotek… Pod koniec lata powstał trawnik. Daleko mu do ideału ale wreszcie dzieciaki mogły spokojnie pohasać po włościach, a to w tym momencie było dla nas najważniejsze.

Od zeszłego lata niewiele się zmieniło. Dalej brak wybrukowanego podjazdu i alejek, brak rabat (jedynie na 1/3 działki mam nasadzenia sprzed dobrych kilku lat), ogrodzenia…

Teraz dojrzałam do ogrodu. Od kilku tygodni mierzę działkę, siedzę i rysuję, planuję, inspiracje próbuję wkomponować w mój „projekt”.

Wzdłuż działki biegnie betonowy mur o długości ok. 50 m, którego zasłonięcie zielenią jest moim planem na ten rok. Główne okno z salonu wygląda właśnie na ten mur, który straszy i szpeci straszliwie… Nie wiem czy uda się nam stworzyć całą rabatę, czy jedynie tło dla pozostałych roślin. W każdym razie mur w tym roku musi zniknąć, a przynajmniej zacząć znikać.

Witam Was wszystkich u mnie. Wychodzę z ukrycia i zapraszam!


____________________
Pozdrawiam! To tu…
Lidka 09:29, 22 maj 2014

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Witaj MAD.
Tworzenie własnego ogrodu to cudowna przygoda. Będę śledziła Twoje poczynania i od razu proszę o dużo zdjęć.
Jeśli chodzi o zasłonięcie muru to polecam wątek "Ogród cichy i przytulny" no i oczywiście Danusia też cos zasłaniała, ale to już widziałaś.
Powodzenia!
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Katkak 09:31, 22 maj 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Nie mogę doczekać się na zdjęcia Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
polinka 09:39, 22 maj 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cześć Magda
Również czekam na zdjęcia A na betonowy mur może bluszcz pospolity tak jak u Danusi?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
MAD 09:53, 22 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Zacznę od wąskiego kadru. On najbardziej cieszy moje oko.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 09:57, 22 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 10:01, 22 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Dzięki dziewczyny za miłe powitanie.

Lidka napisał(a)
Witaj MAD.
... i od razu proszę o dużo zdjęć.

Z tym nie powinno być problemu bo ja "bardzo zdjęciowa" jestem.
polinka napisał(a)
A na betonowy mur może bluszcz pospolity tak jak u Danusi?
Bluszczem mam już zasłonięty mur od północnej stony działki. Tytaj marzy mi się rabata z wyższym tłem zasłaniającym mur - i widok za murem... Ale o tym później.

I jeszcze kilka:
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Gocha 10:19, 22 maj 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witam. Wskakuję, żeby obserwować postępy. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Toszka 10:26, 22 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przebieram nogami czekając na cd
Witaj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MAD 10:36, 22 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
To mój ulubiony widok domu. Świeżo po zimowych roztopach kiedy nadmiar wody z działki spłynał w jej najniższy punkt. W tym miejscu gromadzi się po deszczach woda z rynien i trochę ożywia otoczenie. Codzienne wizyty kaczek sprawiały wiele frajdy. W ciepłe dni woda szybko znika. Tam kieeeeedyś chciałabym bardzo zrobić oczko wodne. Ale to jak moje chłopaki podrosną.

Mój dom nad "rozlewiskiem":


____________________
Pozdrawiam! To tu…
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies