Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

Malgosik 18:53, 21 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
hakone kwitnie i zmienia kolor




wrzośce mają pączki, będzie wiosną różowo i żółte miniaturowe narcyzy - cebulki już wsadzone
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 18:55, 21 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477




____________________
Ogród na glinie
Malgosik 18:57, 21 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
niestety różaneczniki mi marnieją w oczach
od momentu przesuszenia (urlop) gubią najstarsze liście, ale zbyt intensywnie, za dużo i za szybko
są wgryzy opuchlaków, więc może larwy żrą korzenie i roślina, która nie może się wykarmić zrzuca najstarsze liście
to narazie moja diagnoza
dostały wrotycz
____________________
Ogród na glinie
Karabela 20:07, 21 wrz 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Lawenda przepięknie przerasta. Szok.
A rozanecznik tak mi padl w zeszłym roku. Po urlopie juz go nie odratowalam. Obawjawy te same. Ja podlewalam i nawozilam i nic nie dało. Ale nie lalam na opuchlaki a wzmacniające
____________________
Eksperymentarium
Kamajla 20:38, 21 wrz 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
No dzisiaj to poszalałaś z aparatem

lawenda - aż mi się nie chce wierzyć, oczy zrobiły mi się jak 5 złotych...
miłorząb cudowny, kiedyś też będę miała... zagłaskam
a Graziela ajajaj... prześliczna...

jarząb i ambrowiec rzecz jasna świetne (ten pierwszy zwrócił moją uwagę jak byłam w szkółce po ambrowca)

co do rh to szkoda straszna... nie umiem pomóc, ale mam nadzieję, że uda Ci się je utrzymać, trzymam kciuki

Pozdrawiam
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Malgosik 21:59, 21 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Karabela napisał(a)
Lawenda przepięknie przerasta. Szok.
A rozanecznik tak mi padl w zeszłym roku. Po urlopie juz go nie odratowalam. Obawjawy te same. Ja podlewalam i nawozilam i nic nie dało. Ale nie lalam na opuchlaki a wzmacniające


Nie strasz mnie. Mam nadzieję że nie padną.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 22:02, 21 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kamajla napisał(a)
No dzisiaj to poszalałaś z aparatem

lawenda - aż mi się nie chce wierzyć, oczy zrobiły mi się jak 5 złotych...
miłorząb cudowny, kiedyś też będę miała... zagłaskam
a Graziela ajajaj... prześliczna...

jarząb i ambrowiec rzecz jasna świetne (ten pierwszy zwrócił moją uwagę jak byłam w szkółce po ambrowca)

co do rh to szkoda straszna... nie umiem pomóc, ale mam nadzieję, że uda Ci się je utrzymać, trzymam kciuki

Pozdrawiam


Dzięki za wizytę
____________________
Ogród na glinie
Karabela 22:07, 21 wrz 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Trzymam kciuki. Myślę ze u mnie za mokro było, a ja myślałam że one suche i jeszcze wodę lalam... Ty działasz rozsądnie, myślę że odbijają
____________________
Eksperymentarium
nicol21 22:31, 21 wrz 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Ale wszystko ładnie się rozrosło! czasem cierpliwość popłaca. A jeszcze pewnie z miesiąc będą rosnąć. Potem cięcie wiosną i w przyszłym roku będziesz mieć bujne kwitnienie!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Malgosik 22:38, 21 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
nicol21 napisał(a)
Ale wszystko ładnie się rozrosło! czasem cierpliwość popłaca. A jeszcze pewnie z miesiąc będą rosnąć. Potem cięcie wiosną i w przyszłym roku będziesz mieć bujne kwitnienie!


Czyli już nie ciąć lawendy do wiosny?
Jeszcze nie czytałam.
Myślałam że na zimę też się ścina przekwitnięte kwiaty.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies