Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dobrego złe początki..??;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Dobrego złe początki..??;)

Kluska 22:47, 09 cze 2014

Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 55
Witam Was bardzo serdecznie,

Od dłuższego czasu podglądam Wasze ogródki i napatrzeć się nie mogę!!! Wszystkie cudowne, wpsaniale dopieszczone, choć początki nie wszędzie były łatwe Dlatego pomyślałam sobie, że może dla mnie jest ratunek?? Może ja również załapie ogrodowego bakcyla??? No i zaczęłam... Dwa lata temu kupiliśmy bliźniaka z małym ogródkiem (ok 400mk.). Dopiero w zeszłym roku ruszyliśmy z pracami ogrodowymi, ale nadal to nie jest to czego oczekiwałam.
Ciągle mi czegoś brakuje, nie wiem jak zagospodarować niektóre zakątki (np. ciemne z drzewami) nie wiem jak elegancko i subtelnie odgrodzić się od reszty świata i oglądać zieleń dookołaMoże z Waszą pomocą i dobrą radą i mnie uda się coś pięknego wyczarować???
Pozdrawiam
____________________
kluska - Dobrego złe początki..??;)
Kluska 22:49, 09 cze 2014

Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 55
A tak to wygląda:
Ogród "poza sezonem":









____________________
kluska - Dobrego złe początki..??;)
Kluska 22:58, 09 cze 2014

Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 55
i teraz



Kolejne zdjęcia to płot od sąsiadów, teraz troszkę zarośnięty, ale z naszej strony nadal słabo zagospodarowany (miała być laurowiśnia wzdłuż płotu)








I płotek z drugiej strony. Bardzo chciałabym go czymś zasłonić..









____________________
kluska - Dobrego złe początki..??;)
Gardenarium 06:43, 10 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witam jako pierwsza. Fajne wrażenie robi ogród i podobają mi się te grube donice. Z czego są wykonane czy kupione gotowe?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kluska 08:26, 10 cze 2014

Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 55
Witam serdecznie Pani Danusiu Donice były robione z bloczków gazowych (informacja od męża) później otynkowane i pomalowane.Trochę pękają i z bliska widać niektóre niedoskonałości, ale co tam. Będziemy odświeżać i tyle
____________________
kluska - Dobrego złe początki..??;)
Kluska 08:36, 10 cze 2014

Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 55
Pani Danusiu,wykorzystuję Pani odwiedziny i proszę o poradę, gdyż nie mam pojęcia czym obsadzić sobie płoty dookoła chciałabym żeby było zielono, ale nie monotonnie. No i trochę osłonić się od spojrzeń sąsiadówRabata ma ok 88cm szerokości.. Czy tyle wystarczy???
____________________
kluska - Dobrego złe początki..??;)
Katkak 08:49, 10 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj . Niestety masz nieaktywny podpis i dlatego trudno do Ciebie innym trafić. Musisz go poprawić. Widzę, że rozmiarowo ogródki mamy prawie akie same. Fajnie, że masz duże drzewa, bo będą stanowić taki trzon ogrodu. I super, że masz taki fajny, duży taras . Baaardzo podoba mi się to przejście z buku domu, gdzie rosną drzewa i biegnie taka ścieżka z kostki granitowej. Fajne, tajemnicze miejsce. Jest tam sporo cienia i świetnie by tam wyglądały hosty (za którymi osobiście przepadam ). Ja mam podobny płot z jednej strony (ze 4 przęsła), ale ten u mnie jest w stanie agonalnym, cały zardzewiały. Należy do sąsiadki, ale ona nic niestety z nim na razie nie robi, więc żeby nie straszył zasłoniliśmy go matą trzcinową i nawet fajnie to wygląda, no i efekt jest natychmiastowy .Teraz już rośnie po nim całkiem spory winobluszcz pięciolistkowy i troszkę już go tuje zasłaniają, więc jest jeszcze inaczej. Zresztą zapraszam do mnie to sama zobaczysz . Pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kondzio 09:40, 10 cze 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
I ja witam na ogrodowisku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Magda_ 10:39, 10 cze 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Witaj zapowiada się fajny ogród więc zaznaczam
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Kluska 11:19, 10 cze 2014

Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 55
Witaj Katkat,

Dzięki za odwiedzenie mojego ogródka Faktycznie, wielkościowo są podobne, natomiast Twój już na dużo bardziej zaawansowanym poziomie.. Juz zaznaczam, będę podglądać i podziwiać
Drzewka faktycznie są fajne, choć sąsiedzi już kilka razy popronowali ich ścięcie;/ ja tam się cieszę, że je mam, choć są trochę problematyczne. W tym zakątku jest naprawdę mało słońca. Trochę mnie zaciekawiłaś z tymi hostami, bo mam ich kilka ale w bardzo nasłonecznionym miejscu.. Mają dziurkowate liście, rosną słabo, więc może powinnam je przesadzić do cienia???
Płot to i moja zmora, również myślałam o macie trzcinowej, natomiast mój M trochę kręci nosem. Może jak pokaże mu jak u Ciebie wygląda zmieni zdanie? Albo obsadzę go bluszczem, żeby i zimą było ciekawie?? Nie wiem, cały czas myślę, głowa paruje
Pozdrawiam

____________________
kluska - Dobrego złe początki..??;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies