Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku.

marysiak 11:15, 13 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Cześć, nieśmiało wpraszam się do OGRODOWISKA. Korzystam z Waszych doświadczeń, podglądam Wasze ogrody już od kilku dobrych miesięcy.
A mój kawałek ziemi nie jest zbyt duży (7,5 ara). Powoli staram się zagospodarować tą przestrzeń, tak aby żyło nam się przyjemnie i miło. Tak, żeby dało się wypocząć, ale też tak żeby dało się coś zjeść prosto z krzaczka.
Jak to bywa z amatorami zdarzają mi się totalne wpadki, ale z roku na rok widzę, że moja praca zaczyna się opłacać. Najpierw trzeba zasiać, a potem można zbierać. To jest taka trochę moja dewiza życiowa.
Takim oto krótkim wstępem rozpoczynam, ja Marysia, mama dwóch kochanych urwisów, żona tego jedynego, i jeszcze kilka zawodów, które zna każda Matka Polka
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Magda_ 11:27, 13 cze 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Witamy, poprosimy o jakieś zdjęcia
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
marysiak 11:34, 13 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Teraz trochę zdjęć:
warzywniaczek, zdjęcie z przed miesiąca

Malinki

rabatka w cieniu stworzona w tym sezonie. Narazie wykorzystałam deski do obrzeży, ale jak już posiejemy trawę doczeka się kancików


na koniec jagodnik z borówkami amerykańskimi, jagodami kamczackimi, jest też jedna żurawinka, a dookoła poziomki
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
marysiak 11:42, 13 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Widzę niestety dopiero teraz jakość zdjęć, poprawię się przy następnych zdjęciach .
Jeśli chodzi o moje plany. Chciałabym podsadzić tuje, nie wiem dokładnie czym. Podobają mi się tawułki, żurawki, hortensje, róże, lawenda i oczywiście wiele innych. Natomiast nie mam aż tak dużo przed nimi miejsca. chaotycznie trochę piszę. Idę najpierw zrobić zdjęcia i stworzyć plan działki. Wracam wkrótce.

____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
marysiak 11:45, 13 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
hurra, mam pierwszego gościa ! Witaj Magdo
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Magda_ 12:12, 13 cze 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
marysiak 12:18, 13 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Plan działki wygląda następująco

Proporcje nieco zachwiane. Tuje brabanty posadzone ze względu na odgrodzenie się od sąsiadów i od ulicy. Dobrze rosną i fajnie w tym roku się zagęściły, ale trochę nudno przed nimi. Wszystkie pomysły mile widziane. Jeśli chodzi o strony świata to las jest od wschodu, warzywniak od południa, wejście do domu od zachodu, mniej więcej. generalnie część od strony lasu jest bardzo nasłoneczniona.
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Gardenarium 15:32, 15 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marysiak - Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku

Kliknij CYTUJ i zobaczysz kod swojego podpisu, skopiuj go i wklej bez słowa quote
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marysiak 08:38, 16 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Dziękuję Danusiu, udało się
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
marysiak 09:16, 16 cze 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
To jest część za domem
lewa strona [img
prawa strona [img

Przy domku dzieciaków posadzone są winogronka.

Natomiast w najbliższym czasie chciałabym podsadzić cosik pod tujami. Myślałam trochę o hortensjach, tawułkach, no i rzecz jasna żurawkach i trawach. Nie wiem za bardzo jak to zrobić żeby było ładnie. Nie mam tam również miejsca zbyt wiele. Po prawej stronie jest przejście na przód działki, a po lewej dojście do kranu.
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies