Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

alinak 21:29, 27 paź 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
mój ogród ma 8 lat ,jest jednak ciągle w trakcie tworzenia z uwagi na dość dużą powierzchnię -30ar. działka jest długa na 80 metrów ,co stwarza niezłą przestrzeń .ogród tworzę sama ,dlatego wiele tu błędów.lata praktyki powodują że koncepcja dopiero teraz nieco się klaruje ,ale ciągle coś zmieniam

na początek ogród z tyłu domu




Uploaded with ImageShack.us

a to przedogródek i wjazd.jednak aktualny widok jesienny jest już bez przemarzłych cyprysików.musiałam je usunąć




Uploaded with ImageShack.us


a to coś trochę marnie skopiowane od ciebie Danusiu widok jesienny i letni




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 21:36, 27 paź 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Nie ukrywam że podchodzę do mojego" dziecka " z wielkim krytycyzmem.dlatego też proszę o obiektywne opinie i porady .jestem całkowitym amatorem i ogród jest efektem ciężkiej ,aczkolwiek bardzo przyjemnej pracy.




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Emilianoparm... 10:08, 28 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
witamy
po tym co zobaczyłem to za nazywanie siebie amatorem powinna Pani jak to się mawia "dostać po łapach"
Nie wiem, może patrzymy nie na te same zdjęcia bo ja tu widzę bardzo ładny zadbany ogród, ciekawe nasadzenia i obecnie nie wiem do czego miałbym się przyczepić
Brakuje mi jedynie w tej chwili zakątka z jakimś wiekowym drzewem, cienia i hamaku
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Syla 16:52, 28 paź 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Bardzo ładniutki ogród. Widzę swoje kolory w Pani ogródku Ja również bawię się u siebie w ogrodzie sama . Zaczęłam rok temu i mnóstwo pracy przede mną . Ale praca w ogrodzie odpręża i daje ogrom satysfacji. Nadal szukam inspiracji i pomysłów i chętnie podglądam czyjeś prace. Chętnie zobaczę więcej o ile to możliwe pozdrawiam.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
alinak 20:25, 28 paź 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Emilu wiekowego drzewa u mnie nie znajdziesz bo działka była pusta.są posadzone brzozy.tulipanowiec.glediczja,buk fastigiata,klon czerwony.i brzoza brodawkowata(bordowa) ,są jednak małe i cień to u m nie sprawa przyszłości.jedynie wiąz górski pendula przy zakątku wypoczynkowym coś już zacienia

Sylwio nie wiem czy mój ogród może cię zainspirować .ciągle coś zmieniam ,przesadzam.sama się męczę z koncepcją.teraz zrobiłam lekki odwrót.bo za dużo pstrokacizny.planuje na wiosnę tworzyć większe plamy roślinności jednego gatunku.tylko jak sie zdyscyplinować jak mnie się wszystkie kwiaty podobają.

prezentuję dalsze zakątki ogrodu dzisiaj w porze wiosenno-letniej



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Syla 22:20, 28 paź 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jest naprawdę pięknie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Emilianoparm... 22:39, 28 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
rzuciłem dogłębnie okiem i podzielę się spostrzeżeniami
super jest ta skarpa z kaktusami w przedogródku i sam przedogródek ma ciekawy charakter. Bardziej mieszane uczucia mam co do części za domem. Ze zdjęć wynika że tło stanowi jakiś bardziej lub mniej wiekowy las z tego co widzę to przewaga liściastych bodajże brzozy. O ile w przedogródku (to jakby inna część ogrodu i zazwyczaj w nim bardziej szalejemy) nasadzenia tworzą ciekawą wizytówkę domu i komponuja sie dobrze z nowoczesną nawierzchnią to niezbyt (moim zdaniem) korzystne jest przeniesienie podobnego charakteru na zaplecze gdzie wg mnie powinien być bardziej nastrojowy i stonowany klimat. Obecnie dominują rośliny wrzosowate (wrzosy, azalie, rododendrony), rośliny iglaste z przewagą kultywarów i rośliny o barwnych liściach. Wszystkie są oczywiście ciekawe ale w takim zagęszczeniu przy zupełnie innym charakterze tła (lasu) dają poczucie odrębności. Tło jest okresowe a ogród praktycznie zimozielony. Jeśli chodzi o drzewa to z tych które Pani wymieniła każde jest ciekawe i sam bym chciał takie mieć ale osobiście egzotyczne gatunki stosowałbym z umiarem jako soliter, dominantę czy akcent. W większości na zdjęciach rośliny są ściółkowane korą co w zestawieniu z iglakami potęguje jeszcze ten "wrzosowy" charakter. Mało na zdjęciach widziałem gatunków rodzimych wpisujących się od lat w nasz krajobraz np. bzy, kalina koralowa (i jej odmiana płonna buldeneż), jaśminy, wawrzynek, i wiele innych. Dałbym szansę krzewom gubiącym liście o pięknym zapachu,ozdobnym zimą z pędów (derenie), miejscami zastąpił korowinę roślinami okrywowymi (bluszcze barwinki, trzmieliny itd.) wprowadził coś w runo np, konwalie, pierwiosnki, na trawnik cebulowe(chyba że są) wzbogacił o jakąś architekturę (szopka narzędziowa czy drewutnia) oraz wzbogacił tematykę bo mam wrażenie że wszystkie rabaty mają podobny charakter. Osobiście zrobiłbym jakiś zakątek np. obok takiej szopki drewnianej z roślinnością "swojską" (może jakiś fragment łąki kwietnej też by warto przewidzieć) jak Malwy, naparstnice, tojady, maki, lilie, kosaćce, piwonie, ziółka i ogólnie takie "babcine" rośliny, miejsca jest sporo i szkoda go na wrzosowate
to takie moje luźne wypociny które należy traktować z przymrużeniem oka jak całą moją osobę


żeby nie było to powtarzam po raz kolejny że bardzo mi się ogród podoba ale skoro prosi Pani o obiektywne spostrzeżenia to coś musiałem wymyślić
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
alinak 20:44, 29 paź 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
tak Emilu masz racje .tego mi potrzeba ,żeby ktoś spojrzał z boku obiektywnie na całość.tylko ze to co widziałeś to nie całość.mam oczywiście rabatę bylinową ,mam te rośliny które wymieniłeś .postaram się, to pokazać w miarę możliwości.w tym roku powstała też rabata z trawami ( i nie tylko ale z dominacją) tło w tyle stanowi las i dlatego mam tam dwie brzozy ,niejako przedłużenie tego lasu .a drzewa typu tulipanowiec.glediczja czy robinia są soliterami.jednak powiem ci że ciągle coś mi nie gra ,nie mam dobrego pomysłu na ten tył na wiosnę muszę zweryfikować moje poczynania.




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 20:53, 29 paź 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
o psiakość .dopiero teraz przeczytałam regulamin ,.że mamy umieszczać po 4 fotki.już się poprawię
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Emilianoparm... 21:03, 29 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
tu mamy klasyczny przykład rozmowy na podstawie zdjęć, czasem to jak wróżenie z fusów niby widać co i jak ale trudno coś powiedzieć jeśli się nie widzi na własne oczy. Na ostatnich zdjęciach widzę wymienione przeze mnie gatunki oraz inne nie wymienione ale które też miałem na myśli i nie wiem co mam odpowiedzieć. Myślę że zbierze się tu "ekipa" i razem coś wymyślimy, tylko wtedy ogólne wyrażenie "coś" trzeba by zamienić na bardziej konkretne "to" lub "tamto" wtedy łatwiej będzie coś podpowiedzieć.
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies