Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

babka 23:55, 28 paź 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Alinko, dzięki za wpis u mnie, jak znajdziesz chwilkę zerknij na to co tam popisałam proszę, może mi rozjaśnisz troszkę umysł ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
renatamama3 08:30, 29 paź 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Alinko,dzięki za nazwę klonika .Proso ,które kupiłam ,to proso rózgowate.pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
laurowisnia 12:22, 29 paź 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Przeglądnęłam zmagania przedogródkowe, napisz czy dobrze dojrzałam tam buczka?
Czytałam o różach, wydaje mi się, że od czasu do czasu przychodzi tak mroźna zima, która powoduje takie uszkodzenia w różach, po których starsze angielki trudno sie odbudowywują, wtedy takie krzewy lepiej wymienić na nowe. Dylematy, nie darmo te piękności mają kolce, od razu wiadomo z czym mamy doczynienia.
Pasja i sposób na życie, trudno to niektórym połaczyć, fajnie, że Emilowi się udało, muszę poszukać tej gazetki.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Madzenka 19:05, 29 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Alinko przeprojektowywanie rabat łopatą na nasze ulubione zajęcie.
Powtarzam po dziewczynach klonik wymiata!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Viola 20:53, 29 paź 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Klonik - GWIAZDA
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Pszczelarnia 21:34, 29 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
alinak napisał(a)
Pierwszym gościem w moim wątku ,kiedy go założyłam był Emil-Emilianoparm..,jakaż była moja radość ,kiedy w moim ulubionym magazynie PIĘKNO & PASJE zobaczyłam jak rozwinął skrzydła jako artysta rogownik .
w artykule autor opisuje pasje Naszego Emila ..o jak przyjemnie poczytać o znajomych
że pasja stała się sposobem na życie .gratuluję





To ja powiem, że pierwszym ogrodem, jaki na O. oglądałam był Twój. I pamiętam wpisy Emilano o drzewach u Ciebie.
A z Twoich wpisów i rad mam wydrukowane o guano i uwiądzie powojników. Rewelacją zaś była podpora do róży białej (hit przedwiośnia), miłym zaskoczeniem Twój wgłębnik żwirowy. To naj!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
bogumila 22:21, 29 paź 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...też mam wspomnienie związane z Twoją pierwszą stronką.Nie znałam wcześniej Tojeści orszelinowatej...ma piękne kwiaty...W ubiegłym roku też u mnie zagościła...ale nie ma tak ładnych kłosów jak Twoja,widocznie dostała mi się inna odmiana.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
alinak 18:21, 05 lis 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
BABKA --- wpadłam ,ale czy ci umysł rozjaśniłam ,czy tylko zamieszałam ....sama ocenisz


RENATAMAMA --- Reniu proso rózgowate to nazwa gatunku . odmian jest parę

-PRAIRY SKY
-REHBRAUN
-HEAVY METAL
-SQUAW
-ROTSTRAHLBUSCH
i pewno jeszcze parę innych ,ale rozróżnić je to naprawdę sztuka . mam trzy .maja być różne odmiany ,ale zabij ,dla nie wszystkie jednakowe


LAUROWIŚNIA ----Agata dobrze dojrzałaś . jest malutki buczek kolumnowy . zamysł jest taki że MA być cały czas malutki . jak mi się to uda to będzie mistrzostwo .
róże to takie wielkie panie -grymaśne , wymagające ,ale wytworne . te najpiekniejsze najbardziej trudne w uprawie .


MARZENA---- wiem ,wiem łopata to nasza przyjaciółka do końca życia . o twoim ogrodzie zawsze myślę
....no Marzena to ma już skończoną robotę, po czym wpadam do ciebie i co ? znowu przemeblowanie



VIOLA ---klonik gwiazda najszybciej stracił liście .


PSZCZELARNIA --- Ewka fakt ..dużo wody już upłynęło od pierwszych stron....jak fotki oglądam to tez widać postępy . o uaktualnieniu wizytówki dopiero Anka mnie uświadomiła .


BOGUMIŁA BIEŃKO ---Bogusiu ,tojeśc na pewno ta sama , orszelinowej nie ma innej , może słońce na twoją mniej operuje , bo moja teraz w cieniu też nie taka ładna. przesadziłam ją teraz znowu do pełnego słońca ...na chwilkę , bo jak graby się zagęszczą to znowu będzie eksmisja
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 18:53, 05 lis 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
w tym roku znowu zmienił się wygląd ogrodu . dwa drzewa wycięte .i to obydwie wierzby . mandżurska , dostał grzyba , aż jej kora poodpadała a płacząca tak zacieniła angielkę że dostała nakaz eksmisji


tego widoku już nie ma ...mandżurska wycięta





teraz wsadzone dwa klony czerwone , będą prowadzone na cięty krzew na wys 2m ..?????czy się uda ? sąsiadka tak prowadzi i fajnie to wygląda




tego widoku tez nie ma ...płacząca wycięta




zastąpił ją widoczny buk kolumnowy



tego widoku tez nie ma , brzydkie kulki Danica wykarczowane . dalej dumam co wsadzić . ale chyba padnie na świerki conica karłowe w ilości szt.3




teraz wygląda tak , ale chwilowo .





____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
yolka 20:56, 05 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
A ja mam pytanie, jak nazywaja się te kwiaty przed bukiem kolumnowym takie wysokie fioletowe kłosy. Pozdrrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies