Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 18:16, 06 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agatek napisał(a)
Noo pomysł bardzo fajny
ciekawa jestem jak to będzie wyglądało na żywo
Agatko też jestem ciekawa co mi z tego wyjdzie. W założeniu ma osłaniać przed oczami z zewnątrz i przed wiatrem. Pomiędzy skarpą a stawem będą cypryśniki.

Agania napisał(a)
To magiczne pomysły, kształt oczka muszę poprawić...odpisałam wczoraj i poległam

Agatko czytałam, bardzo pomogłaś w moich rozwazaniach. Dziękuję.

Agania napisał(a)

Miałam nie cytować, musisz siem poprawić
Chyba klon będzie żył, porę oczek przy dole widać że żyje. Zobaczymy wiosną. Poprawę obiecuję.

Agania napisał(a)
Jest inspirka, to prace polecą, super rozplantowany brzeg...skarpa musi być, bo lepiej i ciekawiej całość wygląda, na płaskim nie ma takiego efektu, kręciło mnie usypywanie skarpy u nas

Prace zwolniły, bo jestem już drugi tydzień uziemiona z córą w domu. A to jeszcze niestety nie koniec.


Agania napisał(a)
... może postaraj się poziomą półkę utworzyć, czepiam się, ale u mnie brzeg sknocony i wiosną muszę poprawić

Gratuluję sposobu na eMA, cuuudo skrzynia i czekam na c.dalszy twoich forteli

Agatko ale Mariusz radził, żeby półki robić przy oczku krytym folią. W stawku nie kazał, bo roślinki same zejdą gdzie im pasuje. Te w oczku muszę poszerzyć, bo będą za wąskie.
Skrzynia jak skrzynia, cudo to mam nadzieję będzie jej produkcja.

Snując rozważania nasadzeniowe proszę o radę w sprawie rabaty trójkątnej. Żółte to miłorząb, jasno zielone- tulipanowiec, czerwone- dąb czerwony.


W środku miał rosnąć świerk serbski. A może tam dać 3 szt, tak żeby środkiem się zeszły?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agania 18:34, 06 lis 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Układ bardzo estetyczny
Obstawiam 3 świerki serbskie pendule, ale nie pasują mi te trzy osobne gatunki w sąsiedztwie, wolałabym 2:1 od drogi
2 tulipanowce 1 dąb czerwony
lub
2 tulipanowce 1 miłorząb

P.S. Mariusz ma zawsze rację
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 18:48, 06 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ale ja mam zwykłe serby zamówione... przejdzie jakoś? Czy tamte dać przy drodze a tu polować na pendulę?

Co do reszty- miłorząb jest nie do ruszenia (wreszcie po dwóch latach stania w miejscu jak zaklęty ruszył w tym roku), czyli proponujesz Agato wywalić gdzie indziej dęba i wsadzić dwa tulipanowce? Po lewej patrząc na schemat jest lasek brzozowy i azaliowa. Ten dąb w założeniu miał przełamać w jesiennej odsłonie żółć pozostałych drzew.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
sylwia_slomc... 19:46, 06 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Mnie się podoba fajnie będą wyglądać trzy świerki , serby ponoć nie rosną szeroko,a można je ciąć i formować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasya 20:05, 06 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42306
najlepiej byloby narysowac wizualizacje...
ja np nie umiem tak z rzutu sobie tego wyobrazic
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mariusz 20:10, 06 lis 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Nie tak, że bez półek, bo one jak najbardziej wskazane i nie ma znaczenia czy to oczko wodne czy naturalny zbiornik. Chodzi głownie o to aby brzegi były łagodne, jeśli jest możliwość zrobienia półki choćby z jednej strony to czemu nie. Jeśli jednak miejsce ogranicza powiększenie stawiku, to trudno wygospodarować półki, różne strefy głębokości, stąd propozycja łagodnych zejść.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 20:19, 06 lis 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Gdy na małej powierzchni stawiku zrobisz półki, to brzegi wyjdą strome, jeśli nie są wyścielone folią bądź nie są umocnione, to pod wpływem ruchu wody po prostu z czasem obsypią się. Z półkami czy bez, staraj się zachować jak najbardziej łagodne brzegi.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anka_ 20:34, 06 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariuszu ty jak zawsze czujny. Dzięki za konkretne wyjaśnienie.
Staram się narazie po całości złagodzić tak jak na fotkach. Na półki nie bardzo jest miejsce. Kłopotem jest przebiegający obok z dwóch stron wodociąg. Ale pociągnę tak po całości i poddam ocenie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agania 20:38, 06 lis 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
Ale ja mam zwykłe serby zamówione... przejdzie jakoś? Czy tamte dać przy drodze a tu polować na pendulę?

Co do reszty- miłorząb jest nie do ruszenia (wreszcie po dwóch latach stania w miejscu jak zaklęty ruszył w tym roku), czyli proponujesz Agato wywalić gdzie indziej dęba i wsadzić dwa tulipanowce? Po lewej patrząc na schemat jest lasek brzozowy i azaliowa. Ten dąb w założeniu miał przełamać w jesiennej odsłonie żółć pozostałych drzew.


Rysunek wskazuje bardzo elegancki trójkąt, dla mnie to wizytówka, główna arteria, centrum komunikacyjne/nie widzę całego planu/tak odbieram, ja zostałabym przy pendulach, bo są eleganckie i mają wyniosły, kolumnowy pokrój, bez podkrzesywania, bo to miejsce to nie gąszcz, w gęstwinie można sobie ciachać jak komu wygodnie...tak Aniu, chyba, że się mylę

Przełamanie żółci, możesz zastąpić berberysami, czyli niższą formą...

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:38, 06 lis 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
Mariuszu ty jak zawsze czujny. Dzięki za konkretne wyjaśnienie.
Staram się narazie po całości złagodzić tak jak na fotkach. Na półki nie bardzo jest miejsce. Kłopotem jest przebiegający obok z dwóch stron wodociąg. Ale pociągnę tak po całości i poddam ocenie.

Dlatego dużo foci zadawaj
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies