Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosolkowa Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosolkowa Pasja

kosolka 13:01, 28 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ale co zimozielonego... Kuliste liściaste są ładne i bez liści.. a pod nimi bedzie zimozielone..
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 16:55, 28 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Wciąż kombinuję z garden composerem. Oczywiście nie wszytkie rośliny które bym chciała są tutaj (albo troche dziwnie wyglądają ) ale:

tak mniej więcej będzie wyglądała moja rabata tzw. "zimozielona" - dodam tylko byliny i cebulowe (ona będzie przedłużona jeszcze w prawo później)



a tu widok z tarasu - po prawej jakoś tak bedzie rabata z brzozami na wzór rabaty Any http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=1666 (tu tylko są tak lużno wrzucone, bez szczegółów pod brzozami i bez konkretnego kształtu), może jeszcze bardziej wysunięta w trawnik, za nią - w str garażu może kiedyś jakieś oczko.. Nie wiem jeszcze. Przed garażem (gospodarczym) elmshorn (przy prawej róży jeszcze trzeba coś dodać, tam z tyłu są i jakoś trzeba tak wykombinować zeby było przejscie do tyłu do kompostownika ale żeby jak najmniej było widać i po lewej od garażu też rabata ale jeszcze bez koncepcji. Tak więc pergola z giardiną za huśtawkę nie będzie zasłaniała widoku na rabatę brzozową, na której mi zależy



PS. Garaż będzie przemalowany i obrośnięty winobluszczem, bluszczem..
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Viola 17:48, 28 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Za liściastymi przemawia to, że od razu duże możesz kupić (znaczy wysokie). Na iglaki zwykle trzeba trochę poczekać, a mają inny kształt, uniemożliwiają posadzenie czegoś na dole bo gałęzie..., a liściaste mają dokładnie odwrotnie - szeroko na górze, chudo na dole. Jestem za! A jak chcesz sadzić ? wzdłuż podjazdu, z jednej strony?

Rabata pod oknem cienista - super wyszła, u mnie nie ma cienia więc nic nie mogłam doradzić. Przy garażu, z lewej strony może pociągnij jakiś zimozielony żywopłocik (nie koniecznie gęsty)aż do tej rabaty zimozielonej???
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
kosolka 18:01, 28 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Violka, jak na razie najbardziej pasują mi jednak wiśnie. Planuję póki co jedną stronę (tą przy chodniczku), ale myślę ze z drugiej będzie jakieś powtórzenie. Po prostu nie wiem jeszcze dokładnie jaki będzie kształt podjazdu z tej drugiej strony.. Cienista podoba mi się w tej wersji. Cieszę się ze w koncu mam jako taki obraz Od garażu jak pociągnę do lewej to nie dojde do zimozielonej tylko do hortensjowo-miskantowo-krzewuszkowej Tyle ich jest ze trudno i tłumaczyć
Zimozielona jest na dole po lewej obok samochodu
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Viola 18:09, 28 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Oj to się pogubiłam, z tym garażem Wiśnie Umbra są b. ładne, sama myślę nad nimi, ale nie jestem pewna, u mnie jakoś tak wioskowo się robi. Nie wiem czy nie pójdę w brzozy, trzy mam z tyłu od tarasu, a z przodu chciałam coś elegancja francja, ale jeszcze nie wiem i tak w tym roku nie zacznę frontu. Danusia Szefowa radziła u Zielonej powtórzyć brzozy kilka razy, ale chyba nie znajdę tego postu.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
beata_kulesza 19:02, 28 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Olka, mam pytanie odnośnie programu w którym projektujesz swój ogród. Czy to jest płatny program , trzeba coś wykupić ,żeby z niego korzystać ? I czy możesz mi wysłać linka odnośnie strony. Będę wdzięczna , bo to w sumie trochę pomaga w wizualizacji.
____________________
Beti - Ogród Beaty
kosolka 19:33, 28 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Kupilam płytę. Pożyczę Ci, zainstalujesz sobie.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 19:36, 28 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Na marginesie- kupiłam ją trzy lata temu. A do wczoraj nie wiedziałam że mogę wrzucać tam zdjęcia i robić wizualizacje Dopiero jak zobaczyłam projekty u Iwony (Basia jej robiła) to tak mnie olsnilo Czasem mam takie zajawki
____________________
Ola Kosolkowa pasja
beata_kulesza 19:48, 28 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
dobra chętnie skorzystam, dasz Agnieszce do szkoły to da Adrianowi ale po niedzieli bo teraz to choruje
____________________
Beti - Ogród Beaty
kosolka 19:50, 28 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Aga też
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies