Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Magda babra się w ziemi...czyli prawie przyszły ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Magda babra się w ziemi...czyli prawie przyszły ogród

popcorn 19:43, 24 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
A mój tytuł wątku jest też długaśny? buu
Magda foty zamieszczaj, pisz jaka ziemi, jakie nasłonecznienie i co być chciała mieć, to coś wymyślimy roślinkami mogę się podzielić, wysyłam paczki raz w tygodniu
____________________
Mój nowy ogródek
magda_sowinska 09:13, 25 lip 2014


Dołączył: 19 lip 2014
Posty: 19
Gardenarium napisał(a)
Magdo, wymyśl krótszy tytuł, nie może być w dwóch linijkach

ok. Obiecuję poprawę.
____________________
O tym jak M. z sadu ogród zmajstruje, zielonego pojecia o roslinkach nie mając
magda_sowinska 11:51, 25 lip 2014


Dołączył: 19 lip 2014
Posty: 19
Otóż i fotki :

To rabatka przy wejściu, czyli od północy



tu druga strona frontu, widać bramę i 'naturalistyczny trawnik'. Wspomnę, że kostka jest wyniesiona ponad trawnik o około metr i na tej skarpie właśnie rośnie ten khę dziki trawnik i tu mam problem bo nie wiem co tu, na tą skarpę, posadzić. Gdzieś czytałam, że modne jest obsadzanie poziomkami, że się rozrajstają i jest taki trawnik-nietrawnik. Spróbowałam, kilka rośnie, 2. kwitną, a reszta całkiem zupełnie odmówiła posługi . Aha, tak to nie ziemia, to zwykły czarny piach, także jak nie pada kilka dni to łopaty nie wbijesz, taka skorupa się tworzy.

to druga strona i znowu nagietki i aksamitki babci Ani



pomiędzy nimi wsadziłam hortensję, która wg Pani sprzedającej powinna być wielka bardzo. Mimo, że wsadziłam ją w torf i nawadniam ed. A nawet takim tym biohumusem podlewam dziewczynka( hortensja w sensie) khę utraciła kolor i ma się chyba średnio, więc wnioskuję, że doniczkową a nie rabatową ona jest, dobrze myślę?

____________________
O tym jak M. z sadu ogród zmajstruje, zielonego pojecia o roslinkach nie mając
popcorn 11:58, 25 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Magda. Na skarpę posadź jałowce płożące, jeśli masz tam dużo słońca. Np odmianę Wiltonii - może być sucho dla nich, byle było słonecznie. Zarosną Ci skarpę, ładnie to wygląda na dużej powierzchni. zobacz tu:
http://plants.ces.ncsu.edu/static/plants/plant_images/junip_bluerug3.jpg

Poziomek to tam być musiała pewnie z kilkadziesiąt kilkaset sadzonek posadzić? One ładne kępy tworzą, ale w zimie jest brzydko :/
O jakiej powierzchni mówimy?

Hortensja jest ogrodowa. Straciła kolor bo przekwitła Osłaniaj na zimę, urośnie (jeśli nie zmarznie). Lubi kwaśną ziemię i dużo wilgoci i półcień - jak masz ją na słońcu to przesadź póki mała. To takie potwory rosną - w miejscach osłoniętych:
http://bi.gazeta.pl/im/4a/8b/b9/z12159818Q,-BODENSEE--to-hortensja-ogrodowa--Kwitnie-tak-pieknie.jpg

moja Babcia miała taką z 1,7m wysokości i ze 2m średnicy

co do rabat, to fotografuj po kolei - z każdej strony, plus wymiary, nasłonecznienie + co być tam chciała mieć. Po kolei, na raz wszystkiego nie obsadzisz. Rośliny trochę kosztują, a potrzebujesz dużo sadzonek! Pomożemy
____________________
Mój nowy ogródek
magda_sowinska 12:05, 25 lip 2014


Dołączył: 19 lip 2014
Posty: 19
Dobra, wychodzimy z domu, skręcamy w lewo i wylania się to :
widać juź, co jest moim problemem. Powiem pózniej, lepiej pokażę, na razie oprowadzę Was po terenie. Więc to widok od zachodu.



to zdjęcie z równoległego miejsca przy ogrodzeniu, widac dom i trochę przedogrodka- tak to sie nazywa chyba




Teraz z tego samego miejsca patrzymy na pólnoc, czyli hala do wyasu owiec, jest owiec, brak...




teraz z tego samego miejsca patrzymy na poludnie, tak, wiem, że ten niebieski kleks jest paskudnie kiczowaty, ale chlopu nie wytlumaczysz, no nie wytłumaczysz....




przemierzamy 2 metry wzdłuż ogrodzenia i ukazuje się Nam taras, w tle garaż i 'malownicza'butla gazowa... ( to druga niecierpiąca zwłoki sprawa)



____________________
O tym jak M. z sadu ogród zmajstruje, zielonego pojecia o roslinkach nie mając
magda_sowinska 12:22, 25 lip 2014


Dołączył: 19 lip 2014
Posty: 19
popcarol napisał(a)
Magda. Na skarpę posadź jałowce płożące, jeśli masz tam dużo słońca. Np odmianę Wiltonii - może być sucho dla nich, byle było słonecznie. Zarosną Ci skarpę, ładnie to wygląda na dużej powierzchni. zobacz tu:
http://plants.ces.ncsu.edu/static/plants/plant_images/junip_bluerug3.jpg

Poziomek to tam być musiała pewnie z kilkadziesiąt kilkaset sadzonek posadzić? One ładne kępy tworzą, ale w zimie jest brzydko :/
O jakiej powierzchni mówimy?

Hortensja jest ogrodowa. Straciła kolor bo przekwitła Osłaniaj na zimę, urośnie (jeśli nie zmarznie). Lubi kwaśną ziemię i dużo wilgoci i półcień - jak masz ją na słońcu to przesadź póki mała. To takie potwory rosną - w miejscach osłoniętych:
http://bi.gazeta.pl/im/4a/8b/b9/z12159818Q,-BODENSEE--to-hortensja-ogrodowa--Kwitnie-tak-pieknie.jpg

moja Babcia miała taką z 1,7m wysokości i ze 2m średnicy

co do rabat, to fotografuj po kolei - z każdej strony, plus wymiary, nasłonecznienie + co być tam chciała mieć. Po kolei, na raz wszystkiego nie obsadzisz. Rośliny trochę kosztują, a potrzebujesz dużo sadzonek! Pomożemy



oki, oki. Będę obfocicac z kazdej str. Tylko najpierw oprowadzic chcialam, żeby bylo widać co gdzie jest. Khę, zmierzyć teź spróbuję. Ten płożacy , to ok, ale to cala skorupe? Slonko tam jest od rana wlasciwie. To polnoc jest, ale zupelnie nieoslonieta, wwiiec slonko na skarpie caly dzionek swieci, o ile swieci

A hortka ma tak, khm raczej w slonku. Tak posadzilam bo posluchalam sie kogos w grupie ogrodniczej na fb, no i masz.. dobra, to przesadze miedzy dom a kotlownie, mam taka rabatte, zaraz pokaze, siedzi tam rododendron i jakies cos, nie wiem co. a kupowane bylo jako hortensja
____________________
O tym jak M. z sadu ogród zmajstruje, zielonego pojecia o roslinkach nie mając
magda_sowinska 13:08, 26 lip 2014


Dołączył: 19 lip 2014
Posty: 19
popcarol napisał(a)
Magda. Na skarpę posadź jałowce płożące, jeśli masz tam dużo słońca. Np odmianę Wiltonii - może być sucho dla nich, byle było słonecznie. Zarosną Ci skarpę, ładnie to wygląda na dużej powierzchni. zobacz tu:
http://plants.ces.ncsu.edu/static/plants/plant_images/junip_bluerug3.jpg

Poziomek to tam być musiała pewnie z kilkadziesiąt kilkaset sadzonek posadzić? One ładne kępy tworzą, ale w zimie jest brzydko :/
O jakiej powierzchni mówimy?

Hortensja jest ogrodowa. Straciła kolor bo przekwitła Osłaniaj na zimę, urośnie (jeśli nie zmarznie). Lubi kwaśną ziemię i dużo wilgoci i półcień - jak masz ją na słońcu to przesadź póki mała. To takie potwory rosną - w miejscach osłoniętych:
http://bi.gazeta.pl/im/4a/8b/b9/z12159818Q,-BODENSEE--to-hortensja-ogrodowa--Kwitnie-tak-pieknie.jpg

moja Babcia miała taką z 1,7m wysokości i ze 2m średnicy

co do rabat, to fotografuj po kolei - z każdej strony, plus wymiary, nasłonecznienie + co być tam chciała mieć. Po kolei, na raz wszystkiego nie obsadzisz. Rośliny trochę kosztują, a potrzebujesz dużo sadzonek! Pomożemy




Dobrze Popkarol, będę jednak robić taj jak mówisz z tymi fotkami. Tak sie przespalam z tematem i Ty wiesz co mówisz, radzisz z serca, a ja po swojemu chcialam, bez sensu.... bedą fotki kazdej rabaty z kazdej strony, po kolei w miare jak bedziemy je 'robic'.

Ale mam jeszcze pytanie, chcielibysmy obsadzic sie dookola, a przynajmniej z jednej strony, bo po sasiedzku rosnie kukurydza :/ i najpiekniejszym widokiem toto nie jest dla Nas i od miesiaca nie widze z tej jednej strony już nic tylko kukurydzę, a do skoszenia tej cholery jeszcze 5 miesiecy...wiec rozumiesz, że depresyjne myśli zaczynam mieć w związku z tą sąsiedzką uprawą... no i wiem z czytania forum, dekalogu Pani, Danusi i pierwszych Waszych wskazówek, żeby sadzić 3-5albo 7 roślinek
. I czytalam gdzies, że Pani Danusia radzila, aby nie sadzic w linii prostej tylko tak 2krzaki po prostej, 3 krzaki o krok do przodu itd.dobrze zapamiętalam?

Spróbuje zobrazować ' ścianę' kukurydzianą.... aaaa, to jest poludniowy zachód, od zdarza się,źe 1,5metra do 3-ech od rana , do gdzies 10,moze 11 jest zacienione, a tak to pelne slonko i te poltora metra to jest od poludniowego zachodu, czyli tuz przy koncu ogrodzenia.... aaaaaa, czy ja dobrze tlumacze?zrozumiale to jest?

Tutaj stoimy w tym miejscu gdzie rano pada cien, czyli na koncu dzialki



tak prezentuje się ściana kukurydziana z mniej wiecej środka poludniowego ogrodzenia-?



a to z szumnie zwanego kompostownikiem, rogu gdzie Połówek zrzuca trawę z koszenia, czyli z gnojówki.



a tu widok z tarasu



a to zza budynku garażowego

długości ile toto ma, jeszce Ci ja nie wiem. Ale za chwilcię skoczę po mapkę i niezwłocznie poinformuję

pozdrawiam cieplusienieńko all of You






aha i jeszcze jakby Dobra Duszyczka podpowiedziala, jak skrocic podpis, to bylabym pod sufit podskoczyla
____________________
O tym jak M. z sadu ogród zmajstruje, zielonego pojecia o roslinkach nie mając
Nallar 13:12, 26 lip 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Co chcesz zostawić w podpisie? a co usunąć?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
magda_sowinska 13:15, 26 lip 2014


Dołączył: 19 lip 2014
Posty: 19
Ewuńku Kochana, to o tym sadzie zostawic a o babraniu sie w ziemii usunąć. Próbowalam sama, ale pacz,tak majstrowalam, że nic się nie wyświetla...
____________________
O tym jak M. z sadu ogród zmajstruje, zielonego pojecia o roslinkach nie mając
magda_sowinska 13:18, 26 lip 2014


Dołączył: 19 lip 2014
Posty: 19
Nallar napisał(a)
Co chcesz zostawić w podpisie? a co usunąć?



dziękuję Ci Dobra Kobieto !!!♥
____________________
O tym jak M. z sadu ogród zmajstruje, zielonego pojecia o roslinkach nie mając
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies