Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzony z pasją

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzony z pasją

Iwk4 22:30, 28 gru 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Cześć Karolu. Witam poświątecznie
Mi w tym roku też stipa nie wzeszła tak, jak chciałam, potem kiepsko miejscami urosła, ale były tez sadzonki, które są ładne, tylko ich mniej miałam. W tym roku posieję do pudełka, a potem podzielę na 8 części, zrobię kępkami.
Każdy sezon jest inny, warto próbować
____________________
Ogródek Iwony II
ElzbietaFranka 01:06, 29 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Karol masz kompana ktory ma 19 lat. Krzysiek97 dopiero co zaczal swoj watek.
Przegladne twoj watek troche pozniej bo duzo jest do ogladania to ocenie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
szemusia 20:08, 29 gru 2016


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Dobrze doczytałam, berberysy będziesz siał? A sprawdzałeś wokół dużych roślin? U mnie już kilka nowych berberysów w ten sposób uzyskałam - same wyrosły

Co do stipy - mój wniosek po ubiegłym roku jest taki - nie ma się co spieszyć z sianiem w lutym, za dużo chodzenia wokół tego. Oczywiście, jak wszyscy siałam w lutym, ale ostatnie nasionka sypnęłam w kwietniu - wyrosły niesamowicie szybko i dogoniły te rośliny wcześniejsze. Myślę, ze długość dnia ma tu duże znaczenie.

Pozdrawiam noworocznie
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
sylwia_slomc... 20:40, 29 gru 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Macham
pokaż jak trawki na zimę powiązałeś?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Karol99 22:04, 29 gru 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Mirka napisał(a)
Siałeś już nasionka berberysów?


Tak, posiałem jakoś z końcem listopada.

Posiałem dodatkowo trochę pęcherznic i słoneczniczka szorstkiego. Czekam do wiosny na wschody.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 22:05, 29 gru 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
malkul napisał(a)

ależ to wspaniale wygląda Karolu


Dzięki, teraz już brzozy gołe..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 22:08, 29 gru 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Kasiolaaa napisał(a)
Karol jestes super gosc trawka revelka juz nie mowiac o sadku taki zadbany . Ja tez mam sadek ale w nim nic nie robie bo to krolestwo mego meza dziadka ktory sam o niego niedba i komus nie pozwala...


Ja w sadzie ograniczam swoją pracę do pielenia, podlewania i cięcia. Wszelkie opryski wykonuje mój tata.

Trawka po letnich upałach wygląda różnie, raz lepiej, raz gorzej. Nie podlewam jej w ogóle, nie mam automatycznego nawadniania, a zraszaczem bym nie dał rady tego ogarnąć Sama sobie radzi, zawsze odżywa.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 22:08, 29 gru 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Miłych spokojnych niosących odpoczynek Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego dobrego


Dziękuje pięknie za życzenia, trochę spóźniony odpowiadam.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 22:11, 29 gru 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
MariBere napisał(a)


Witaj Karolu,
Nadrabiam wątek i uśmiałam się z powyższych wpisów. Nigdy nie planowałam wysiewać nasion w domu. W ubiegłym sezonie pod wpływem Twojej relacji z siania stipy, złamałam się i też posiałam. A teraz piszesz, że nie planujesz jej już siać. No nie. Ja się chyba nie zgadzam




Mi oprócz rozplenic nic się nie udało. Werbena nie zdążyła zakwitnąć, a część uschła przy wiosennym hartowaniu. Stipa niby wyrosła, ale dosyć marnie jak na nią no i żadna sztuka nie zakwitła. Myślę, że rok mógłbyć dla niej nieodpowiedni.

Z Pennisetum natomiast jestem bardzo zadowolony. W tym roku je okryłem, bo jeszcze młodziaki.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 22:13, 29 gru 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
zoja napisał(a)


ja też się chyba nie zgadzam!
jak to nie będziesz wysiewał? tak łatwo się poddajesz?
ja mam kupne nasionka, to chyba wysieję i w najbliższym sezonie...

Pozdrawiam!


Znając mnie to pewnie wysieje parę sztuk. Muszę zobaczyć czy zostały mi jakieś nasionka.

____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies