Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zszywkowy ogród marzeń :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zszywkowy ogród marzeń :)

zszywka 17:40, 26 lis 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Witam Wszystkich bardzo serdecznie i zapraszam w podróż po moim ogrodzie

Moją przygodę z ogrodem zaczełam już jako mała dziewczynka, pomagając kochanej babci sadzić cebulki, wysiewać jedoroczne kwiaty, dzielić wieloletnie goździki które mam do dziś i oczywiście pielić rabaty.

Gdy byłam starsza zaczełam tworzyć już własne rabatki. Ogromną rolę w tym odegrał mój sąsiad który czasami dawał mi roślinki bo miał ich za dużo. Bardzo mu za to dziękuję

A teraz mam już kilka rabat które kiedyś były porośnięte trawa i istniały tam jakieś małe rabaty babci. Z roku na rok przeprowadzam jakieś rewolucje, aby je powiększać i żeby cieszyły oko.


Na samym początku pokaże rabaty jak wyglądały kiedyś. Chciałabym również przeprosić za jakość, ale nie posiadałam sprzętu

zdj z 2012/13


a to przedstawia rabatę 2013/14





W tym roku rabatę totalnie przerobiłam rabata poszła w łuk i wykopałam praktycznie wszystko Zasadziłam hortensje LimeLight, jeżówki, fioletowe jesienne astry, magnolie, żywopłot z bordowej pęcherznicy i kilka innych. Dodatkowo wsadziłam około 150 cebul tulipanów, czosnków Gladiator i cz. główkowatych Niestety zdj z tego roku nie mam
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Karol99 17:43, 26 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj
Czekam na wiecej zdjęć
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Nallar 17:50, 26 lis 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Tak sobie pomyślałam że jako pierwsza Cię przywitam, ale Karol był szybszy (o mój obiad)
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Rumianka 17:59, 26 lis 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 9969
Witaj na Ogrodowisku, poprostu wsród swoich. Wszyscy przyjmą Cię tutaj ciepło, tak jak ja czynię
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
zszywka 18:00, 26 lis 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Kolejną rabatową rewolucję przeprowadzałam właśnie tu. Kiedyś rosło tam drzewko której nazwy nie wiem, ale było kujące, srebrne i miało wąskie podłużne listki. Po małej rewolucji zostały tylko; ogromna 10 metrowa tuja i różowy rh


Jedyne zdjęcie które ma z przed rewolucji jest zdj z moją babcią w roli głównej

rok 2012




Po rewolucji to miejsce wygląda tak (2013/14/15)



Na rabacie są posadzone: pęcherznica, śliwa wiśniowa, floksy, Red baron, azalie i inne
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
MUZA 18:02, 26 lis 2015


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
Witaj Patrycjoja równiez czekam na fotki
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
zszywka 18:03, 26 lis 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Karolu, Ewo, Eliso, Agnieszko bardzo się cieszę że trafiliście do mnie Dziękuję za miłe słowa kochani i poczynię jeszcze kilka zdjęć
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 18:13, 26 lis 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Kolejną mini rabatką jest moje koło, które będzie na wiosnę powiększone. Chce dosadzić na niej róże Bonica, rozplenice, kocimiętke i szalwie A resztę wysadzę, zostawię jedynie śliwkę rosnącą w środku. Co myślicie? Dobry pomysł?

____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 18:33, 26 lis 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Jeszcze miły ( mam taką nadzieję ) akcent w ten zimny dzień


____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
gobasia 18:53, 26 lis 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
zszywka napisał(a)
Kolejną mini rabatką jest moje koło, które będzie na wiosnę powiększone. Chce dosadzić na niej róże Bonica, rozplenice, kocimiętke i szalwie A resztę wysadzę, zostawię jedynie śliwkę rosnącą w środku. Co myślicie? Dobry pomysł?


witaj razem zaczynamy
ja na takim kole mam hortensje
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies