Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Dorii 21:24, 01 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
O korkach nic nie mówcie. Wczoraj moja rodzinka jechała do mnie z Malborka 3h. 1h z Malborka do Gdańska a potem 2h do mnie jakieś 10km.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 22:22, 01 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)
O korkach nic nie mówcie. Wczoraj moja rodzinka jechała do mnie z Malborka 3h. 1h z Malborka do Gdańska a potem 2h do mnie jakieś 10km.

No właśnie te korki nad morze, najgorsze są na zjeździe z S7 na obwodnicę jak jedziemy... Nie mam cierpliwości
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ewa777 13:50, 03 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Joku napisał(a)
Mnie też wszechobecne korki i tłok zniechęcają do wyprawy. Z tym większą przyjemnością obejrzałam zdjęcia. Wydaje mi się że park wyładniał. Nie umiem zlokalizować tego niby skalniaka (post z 13.08)


Mi park oliwski zawsze się podobał. Teraz wydaje mi się jeszcze ładniejszy.
Myślę, że pytasz o to miejsce ze zdjęcia. To taki wgłębnik-skarpa. Znajduje się w nowej części Doraco.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:08, 03 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Anda napisał(a)
Pięknie w parku, chętnie bym sobie tam pospacerowała


Park jest cudny. W starszej części jest mnóstwo starych, wielkich drzew, które dają dużo cienia. Spacer w upalne dni jest tam bardzo przyjemny. Remontowana jest obecnie palmiarnia już widać, że będzie piękna.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:11, 03 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Monia81 napisał(a)
Ewuś jak co roku, podziwiam u Ciebie hortensje, piękne je masz no i spacerek na pewno bardzo udany, piękny park pozdrawiam


W tym roku bardziej cieszą bukietowe, bo ogrodowe mi przemarzły.
Ostatnio je przeliczyłam mam 38 bukietowych i 38 ogrodowych.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:13, 03 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dorii napisał(a)
O korkach nic nie mówcie. Wczoraj moja rodzinka jechała do mnie z Malborka 3h. 1h z Malborka do Gdańska a potem 2h do mnie jakieś 10km.


Ruch jest duży i nie ma znaczenia, czy rano, czy po południu. Ale do Oliwy dojadę nawet w korku 40-50 minut.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:16, 03 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Roocika napisał(a)

No właśnie te korki nad morze, najgorsze są na zjeździe z S7 na obwodnicę jak jedziemy... Nie mam cierpliwości


S7 jeżdżę do pracy i z powrotem, więc wiem o czym piszesz
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Rojodziejowa 17:18, 03 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Ewa777 napisał(a)


Mi park oliwski zawsze się podobał. Teraz wydaje mi się jeszcze ładniejszy.
Myślę, że pytasz o to miejsce ze zdjęcia. To taki wgłębnik-skarpa. Znajduje się w nowej części Doraco.



O kurczę! Muszę zaznaczyć pinezką na mapie, żeby to kiedyś zobaczyć!

Ewuś, przychodzę do Ciebie z pytaniem odnośnie róży Rosenfaszination. Kupiłam ją dziś pod wpływem niczym nie uzasadnionego impulsu i zastanawiam się z czym ją skomponować. Jakie tło byłoby dla niej najlepsze, jaka wysoka u Ciebie rośnie?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Ewa777 18:46, 03 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Rojodziejowa napisał(a)


O kurczę! Muszę zaznaczyć pinezką na mapie, żeby to kiedyś zobaczyć!

Ewuś, przychodzę do Ciebie z pytaniem odnośnie róży Rosenfaszination. Kupiłam ją dziś pod wpływem niczym nie uzasadnionego impulsu i zastanawiam się z czym ją skomponować. Jakie tło byłoby dla niej najlepsze, jaka wysoka u Ciebie rośnie?


Ta róża jest bardzo ładna i zdrowa. Myślę, że będziesz z niej zadowolona. Jej kwiaty zbudowane są z dużej ilości płatków, dzięki czemu jest gęsta. Do tego pięknie pachnie. U mnie dorasta do około 90cm.
Ma bardzo fajny kolor. Pasuje do kwiatów białych, różowych i fioletowych. Myślę, że dobrze by wyglądała z szałwiami, przetacznikami lub lawendą. U mnie rośnie z ożanką.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Rojodziejowa 19:04, 03 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Dziękuję właśnie myślałam o szałwii i przetaczniku. Z tego co widziałam chyba właśnie taki zestaw jest u Ciebie. A jak ona taka wysoka to jeszcze muszę pomyśleć co jej dać w plecki.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies