Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 10:31, 25 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Wiolka5_7 napisał(a)
Ciemierniki teraz gwiazdorzą u Ciebie Ewcia,jak zwykle piękne kępy

Ładnie posprzątane masz w ogrodzie


Ze sprzątaniem udało mi się w tym tygodniu. Do tej pory albo brakowało czasu, albo pogoda była niesprzyjająca.
Ciemierniki teraz widać z każdego miejsca
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:35, 25 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Kordina napisał(a)
Bukiety prosto z ziemi, ten różowy wielopłatkowy baaardzo mi się podoba

Różowych wielopłatkowych ma z 6 odmian. Jedne jaśniejsze, inne ciemniejsze. Jedne z kropeczkami, inne z paseczkami, a inne czyste. Wszystkie piękne
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:40, 25 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Basiu, Asiu i Agnieszko, bardzo dziękuję za miłe słowa. Mam nadzieję, że ciemierniki nie popadną w samozachwyt
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:43, 25 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
TAR napisał(a)


O jak super, niech tylko sie troche ociepli i zazieleni to zapraszam. Żebysmy sobie w ciepelku mogly posiedziec w ogrodzie.
Posadzilam dzis 200 przebisniegow z 1000, ktore dostalam w paczkach i 200 fiołkow. O ile przebisniegi łatwo sadzic w kepkach to fiołki istne kopciuszkowanie, dostalam luzem wrzucone do worka. Niby tyle tego a efekt na razie żaden


Dopinguję Ci w tym sadzeniu. Wiem, że teraz ciężko, ale za rok wiosną będziesz zachwycona, a my razem z Tobą
Jeżeli chodzi o ciemierniki, to one owszem tworzą gęste ładne kępy, ale na to też potrzebują czasu.
U mnie pod rododendronem też dobrze rosną, chociaż tam kwaśna ziemia.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 17:18, 25 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
U mnie zakwitł ostatni z twoich - moich ciemierników. Wszystkie mają białe kwiaty z delikatną różową obwódką.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 14:12, 26 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Joku napisał(a)
U mnie zakwitł ostatni z twoich - moich ciemierników. Wszystkie mają białe kwiaty z delikatną różową obwódką.

Mam nadzieję, że ci się podobają Ja lubię bardzo różnorodność w odmianach ciemierników.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 20:33, 26 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Podobają się, są bardzo delikatne.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nicol21 21:21, 26 mar 2024


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
A czy ciemierników można mieć dość Ewo?
Czy dobrze widzę, że wszyskie liście im obcinasz? Kiedy to robisz?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Ewa777 09:21, 27 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
nicol21 napisał(a)
A czy ciemierników można mieć dość Ewo?
Czy dobrze widzę, że wszyskie liście im obcinasz? Kiedy to robisz?


Cieszę się, że Ci się podobają Liście wszystkie wycinam, gdy pojawiają się pierwsze kwiaty. Podobno to zabezpiecza je przed chorobą grzybową. Po drugie kwiaty mają większy dostęp do słońca i lepiej rosną.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Alija 06:21, 29 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Ewa777 napisał(a)
Wiecie może jak się pozbyć winobluszcza? Rozpanoszył się na moich tujach aż je zagłusza.


Ewo, ja wczesną wiosną zaczęłam walkę z winobluszczem. Zawsze bardzo mi się podobał szczególnie jesienią, bo przebarwia się pięknie, zresztą dalej mi się podoba, ale może już niekoniecznie w moim ogrodzie. Zarósł mi wiele drzew, wyglądało to świetnie, ale zaczął je zagłuszać. Musiałam ściągać te jego pędy, nie zawsze mi się to udawało i w miarę możliwości wyrywać z ziemi, ciężka praca.
Ewuniu, ciemierniki masz śliczne.
Pozdrawiam świątecznie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies