Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » u Etki

Pokaż wątki Pokaż posty

u Etki

popcorn 13:04, 22 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
coś takiego?
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:07, 22 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ostatnio też coś podobnego komuś rysowałam, u mnie jest podobnie - a hortkami mam podsadzone wiśnie umbraculifera - u Ciebie też by ładnie wyglądały, ze 3?

U mnie:

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:07, 22 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mój cisowy parawan rośnie po drugiej stronie płotu, coś widać ale upłynie jeszcze kilka lat, zanim stworzy ścianę...
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:09, 22 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Z wisienkami


To jest prawie bezobsługowa rabata, tylko hortki przycinasz na wiosnę i tyle
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 13:45, 22 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dzień Dobry!
Błyskawiczne postępy prac w ogrodzie. I nie widzę błędów, przyjemne dla oka widoki, widzę. I jeszcze dodam, że bardzo podobają mi się kolory elewacji zestawione z brązem dachu i pergoli.

Za różami przy tarasie dla wysłonięcia muru proponuję posadzić ekranik z cisa wąziutki albo bukszpan. Da świetne tło dla nasadzeń.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Etka 22:54, 22 sie 2014

Dołączył: 24 lip 2014
Posty: 37
Cześć Karolino,

Bardzo Ci dziękuję, że do mnie zajrzałaś i pomagasz mi z tą frontową rabatą.
Podoba mi się pomysł z tymi wiśniami. Myślałam o jakiś trzech drzewkach na front z kulistą koroną. Pomyślałam o klonie globosum, najpierw chciałam trzy, później doczytałam, że korona rosnie do 7m -to mi zostało jedno
A wiśnie zmieszczą sie trzy. Ekran z cisa to też dobry pomysł. Co ile go sadzić? 50 cm wystarczy?
Chciałam hortensje Anabel, bo mam w pobliżu producenta, ładne sadzonki w dobrej cenie. Poza tym bardzo mi sie one podobają i zrobię im podpory. Ale jeszcze to rozważę i poczytam o tych odmianach których nazwy podajesz. Dołem w nogach żurawki. A ta runianka to między hortensje, a żurawkę, czy przed żurawkę? Czy albo żurawka albo runianka?

Na tej części wzdłuż płotu od parkingu nic nie narysowałaś. Zaorać i trawa? Tylko kawałek ekranu z cisa?

I wzdłuż ścieżki do domu. Myślisz, żeby tam też dać hortensje?
Podobał mi się pomysł Danusi z tymi Marikenami i czerwonymi berberysami Bagatella. To już nie pasuje za bardzo? Może te Marikeny na drugą stronę na tą prostokątną rabatę?

Mam do zagospodarowania klona palmowego, klona Leopoldi szczepionego, buczka czerwonego przewieszającego się, świerka niebieskiego, dwa rododendrony patio-cokolwiek to znaczy (chyba to, że duże nie urosną)

____________________
U Etki w ogrodzie --- --- Moj projekt rabaty frontowej
Etka 23:02, 22 sie 2014

Dołączył: 24 lip 2014
Posty: 37
popcarol napisał(a)
Hej Etka!


Na ostatnim zdjęciu chyba dereń. Jałowca bym nie kupiła.
Rosną dobrze tylko w pełnym słońcu. No i bałabym się czy tak duży wykopywany z gruntu w ogóle się przyjmie...

Jak chcesz bonzaja ze żwirkiem i reflektorkiem, zainwestuj w cisowego, będzie ozdobą na lata

Tego miłorzęba masz szczepionego? Jeśli tak, wycięłabym te odrostu. JEśli ma być drzewkiem, a nie krzewem, to też bym wycięła

pozdrawiam


Masz rację- to jest dereń, nawet mi się przypomniało, że go przecież sama kiedyś dawno temu kupiłam. Trzy razy juz go przesadzałam dlatego taki mały i kiepski. To jest dereń kousa jakaś chińska odmiana wygooglowałam sobie i jakie ma śliczne kwiaty http://www.drzewa.com.pl/604-deren-kousa-odm-chiska-cornus-kousa-.html. Dziękuję Ci bardzo. Czeka go jeszcze jedna przeprowadzka, bo tam gdzie rośnie to sam piach, a on lubi gleby żyzne.

Wogóle lubie derenie. Chciałabym derenia elegantisima na tej rabacie z szambem.

Ten miłorząb nie jest szczepiony. To jakieś chyba dzikie odrosty,ale wyglądaja identycznie jak pień główny, liście też.
____________________
U Etki w ogrodzie --- --- Moj projekt rabaty frontowej
Etka 18:52, 23 sie 2014

Dołączył: 24 lip 2014
Posty: 37
Pszczelarnia napisał(a)
Dzień Dobry!
Błyskawiczne postępy prac w ogrodzie. I nie widzę błędów, przyjemne dla oka widoki, widzę. I jeszcze dodam, że bardzo podobają mi się kolory elewacji zestawione z brązem dachu i pergoli.

Za różami przy tarasie dla wysłonięcia muru proponuję posadzić ekranik z cisa wąziutki albo bukszpan. Da świetne tło dla nasadzeń.


Bardzo dziekuję za miłe słowa. Brąz wydawał się początkowo trochę za ciemny, ale się przyzwyczailiśmy. Błędów jest sporo, ale będę na nimi pracować.
Cisa nie da rady wsadzić, tam pod tarasem, bo już mocno rozrośnięte są pnącza, one rosną między murem a różami ale myślę o nim z drugiej strony tarasu -przy rabacie kuchennej, kiedy będę ją trochę przerabiać

Zywopłocik z cisa na lewo od schodów.
____________________
U Etki w ogrodzie --- --- Moj projekt rabaty frontowej
Etka 19:58, 23 sie 2014

Dołączył: 24 lip 2014
Posty: 37
____________________
U Etki w ogrodzie --- --- Moj projekt rabaty frontowej
popcorn 07:52, 24 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Etka napisał(a)
3 wisienki - popieram klony globosum wielgaśne rosną! Cisa mam posazonego co 50 cm, ale zanim stworzy szczelny ekran minie jeszcze kilka lat. On dość wolno rośnie, niestety... a duże egzemplarze są bardzo drogie:/
A wiśnie zmieszczą sie trzy. Ekran z cisa to też dobry pomysł. Co ile go sadzić? 50 cm wystarczy?
Porozmawiaj z tym producentem, może on ma lepszą odmianę Anabell, która się nie pokłada po deszczu?
Runianka między żurawką a cisowym żywopłotem, żeby stworzyła zimozielony"dół". Przynajmniej chwasty nie będą wyrastać. Ale jak żurawki się rozrosną, to sporą część tej rabaty przykryją, potrafią mieć po 40 cm średnicy

Piszesz:"Na tej części wzdłuż płotu od parkingu nic nie narysowałaś. Zaorać i trawa? Tylko kawałek ekranu z cisa?"
muszę zobaczyć co to za rabata, daj fotki raz jeszcze, to coś wymyślimy. Nie mam czasu teraz szukać, zbieramy się...

"I wzdłuż ścieżki do domu. Myślisz, żeby tam też dać hortensje?
Podobał mi się pomysł Danusi z tymi Marikenami i czerwonymi berberysami Bagatella. To już nie pasuje za bardzo? Może te Marikeny na drugą stronę na tą prostokątną rabatę? "

Zastanawiałam się nad tym chwilę, ale sama wolałabym dać wszędzie hortensje. A kolejne nasadzenia - też max 4 gatunki - na kolejnej rabacie, po drugiej stronie wejścia do domu i na rabacie z szambem kolejne. Ta rabata jest połączona, chyba bym nie chciała totalnie różnych nasadzeń tak blisko siebie, a w końcu to jest wizytówka działki - przedogródek - i dobrze żeby to było spójne

"Mam do zagospodarowania klona palmowego, klona Leopoldi szczepionego, buczka czerwonego przewieszającego się, świerka niebieskiego, dwa rododendrony patio-cokolwiek to znaczy (chyba to, że duże nie urosną)" -

znajdziemy im miejsce chociaż to sporo gatunków na solitery, a przed domem jest miejsce na 1-2 moim zdaniem?


____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies