Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » u Etki

Pokaż wątki Pokaż posty

u Etki

Ewa777 11:34, 15 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Witaj Etka, wszystkiego najlepszego dla Twoich dziewczynek
Piękny tort.
Nie wiem, czy uda Ci się posadzić tak rośliny, żeby ich nie ruszać. Czasami coś uschnie, czasami tak wyrośnie, że przysłania inne, które potrzebują słońca. Pewnie fachowcom to się udaje. Mi nie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Etka 22:41, 15 sie 2014

Dołączył: 24 lip 2014
Posty: 37
Sabina76 napisał(a)
Witaj.

Trafiłam do Ciebie z ogrodu Sylwii i musze powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Wiem ile pracy jest przy budowie a dałaś radę jeszcze ogród. Może w doradzaniu nie pomogę, bo sama dopiero się uczę, ale będę z przyjemnością zaglądać. Też nie lubię przesadzania. Wolę posadzić raz i koniec. Piję własnie kawę i kawałkiem tego pysznego torta na pewno bym nie pogardziła czekolada, lentylki....a w środku co dałaś? Pergola świetna. O takiej własnie mówiłam mężowi a teraz mogłam mu pokazać, żeby wiedział o co mi chodzi. Kaśka podobna do mojego pierwszego Maćka. Teraz jak to się mówi - zeszłam na psy.

Pozdrawiam

Witaj Sabino.
Fajnie, że wpadłaś.
Tort jest zacny, w środku jest masa z rozpuszczonej czekolady, masła i nutteli http://www.slodkiefantazje.pl/przepisy/3129/tort-ferrero-rocher?AspxAutoDetectCookieSupport=1
Pergola tez mi się podoba. Nawet bardziej mi sie podobała jak była niezarośnieta.Ale upał nie pozwalał siedziec na tarasie. Teraz juz mało co ją widać, dopiero na jesień jak liście spadną. Straciła trochę na uroku gdy dorobilismy jej kratki, żeby rosliny mogły się wspinać.
____________________
U Etki w ogrodzie --- --- Moj projekt rabaty frontowej
Etka 22:43, 15 sie 2014

Dołączył: 24 lip 2014
Posty: 37
Ewa777 napisał(a)
Witaj Etka, wszystkiego najlepszego dla Twoich dziewczynek
Piękny tort.

Witaj Ewo. Dziękuję w imieniu dziewczynek.
____________________
U Etki w ogrodzie --- --- Moj projekt rabaty frontowej
Etka 22:45, 15 sie 2014

Dołączył: 24 lip 2014
Posty: 37
bella napisał(a)
Witam Etka. Piekny ogród a te ostrózki jak z katalogu. Fajny pomysł z pergolą. Pozdrawiam i będę częstym gościem w twoim ogrodzie.

Witaj bello. Ostróżki rzeczywiście się udały. One są bardzo żarłoczne i potrzebują dużo nawozu. Dostały i odwdzięczyły sie ładnym kwitnieniem.
Pozdrawiam i zapraszam.
____________________
U Etki w ogrodzie --- --- Moj projekt rabaty frontowej
Sabina76 22:53, 15 sie 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
Etka - dziekuję za przepis. Na pewno spróbuję. Najlepsze życzenia dla dziewczyn! U nas też patelnia tam gdzie lubimy siadac i gdzie będzie przyszły taras, a pergola to jest to.
____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
Etka 20:22, 16 sie 2014

Dołączył: 24 lip 2014
Posty: 37
Dziękuję za życzenia. Zarosnięta pergola rzeczywiście chroni od słońca i to się sprawdza, ale miej na uwadze, że na jesień jest dużo sprzątania, gdy liście spadną. No i do kwiatów, a mam tam milina, który zakwitł w tym roku i do winobluszczu przylatują osy i pszczoły. Wolałabym bluszcz zimozielony, ale on znowu bardzo wolno rośnie, no i od południa to raczej nie urośnie.
____________________
U Etki w ogrodzie --- --- Moj projekt rabaty frontowej
Etka 09:16, 17 sie 2014

Dołączył: 24 lip 2014
Posty: 37
Co myślicie o tym, żeby zmienić kształt tej rabaty tzn. zrobic linie bardziej faliste i na początek obsadzić wzdłuz płotów tujami?
____________________
U Etki w ogrodzie --- --- Moj projekt rabaty frontowej
Etka 23:27, 18 sie 2014

Dołączył: 24 lip 2014
Posty: 37
Mam takie zapytanie, może ktoś będzie wiedział. Mam takiego niedużego miłorząba, jest u mnie drugi rok. Jakoś dziwnie rośnie tzn.wypuścił od korzenia dwa pędy i teraz ma trzy :"przewodniki" Usunąć to? Będe go przesadzać na jesień, oderwać to od korzenia?




I zagadka. Co to za roślina? Krzewuszka jakaś?

____________________
U Etki w ogrodzie --- --- Moj projekt rabaty frontowej
popcorn 12:52, 22 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Etka!

Dotarłam i tutaj. Wygląda na to że tyłu już urządzone, w tamtym wątku nie widać
Ile masz słońca z przodu domu? Co byś tam chciała mieć? Hortensje i żurawki dołem to dobry pomysł! Żeby było zimozielono, możesz dodać w nóżki hortkom np runiankę, w zimie nie będzie łyso, a całą rabatę "ogrodzić" opaską z bukszpanu?

Hortensje jednak polecałabym Ci bukietowe bardziej, niż Anabel która się lubi pokładać - Limelight, Vanille Fraise? W ub. sobotę kupiłam sobie nowość - Sundae Fraise, następczyni Vanille Fraise, większe kwiaty, sztywniejsze łodygi, a też się przebarwia z białej na różową.
Na ostatnim zdjęciu chyba dereń. Jałowca bym nie kupiła.
Rosną dobrze tylko w pełnym słońcu. No i bałabym się czy tak duży wykopywany z gruntu w ogóle się przyjmie...

Jak chcesz bonzaja ze żwirkiem i reflektorkiem, zainwestuj w cisowego, będzie ozdobą na lata

Tego miłorzęba masz szczepionego? Jeśli tak, wycięłabym te odrostu. JEśli ma być drzewkiem, a nie krzewem, to też bym wycięła

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:57, 22 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Etka napisał(a)
Co myślicie o tym, żeby zmienić kształt tej rabaty tzn. zrobic linie bardziej faliste i na początek obsadzić wzdłuz płotów tujami?


Zostaw ten kształt, mnie się podoba
Z przodu posadziłabym pas tujek albo - lepiej - cisów, żeby ciąć w żywopłot. Nie wyjdzie ich dużo, a są piękne. To samo na froncie rabaty z szambem - też kształt ok. Jakbyś szambo miała na trawniku, to beznadziejnie by się kosiło. Teraz zasłonisz choćby tym jałowcem i nie będzie się tak rzucał w oczy.

wracając do tej rabaty, ja tu widzę pasek cisów strzyżonych na prostopadłościan, przed nimi pas hortensji bukietowych, podsadzonych runianką - duużo pachysandry Przed limkami pasek żurawek tych bordowych które masz. I z przodu linia-łamana - obwódka bukszpanowa.
Zaraz Ci to narysuję.
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies