Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Napia 10:17, 17 paź 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
bql3 napisał(a)
witam,




wspólny kadr

ten po środku to acer palmatum,

acer palmatum 'Wilson's Pink Dwarf

acer palmatum dissectum 'Inaba Shidare',


acer palmatum 'Beni Maiko' - już zasadzony w gruncie


Janie,
Piękne zakupy a jak nazywa się ten środkowy, pięknie przebarwiony klon. To Acer palmatum? Nie mogę się połapać
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
bql3 21:10, 17 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witam,

trochę mnie nie było ale to z powodu nawału zajęć i innych pierdół które do mnie się "przylepiły", więc gdy się z tym wszystkim uporałem to postaram się nadrobić tę moją nieobecność i odpisywać bo się zaniedbałem.

HANIA
Cieszę się że mnie odwiedziłaś , zapraszam częściej do mnie zaglądaj.


KAROLINA
To fakt - jakoś w deszczu lepiej mi chyba fotki wychodzą z herbaciarni.

GOSIA
Toś mnie "przyszpiliła" z tym tematem bo pierwszy etap w wykonaniu ścieżek rozpoczęty ale aura w tym ciągłe opady deszczu ostatnimi dniami powstrzymały mą pracę - no bo nie w sposób jest cokolwiek zrobić gdy pada ale gdy tylko ukończę swe dzieło to od razu wrzucam fotki.

JOLA
Przy takiej aurze to tylko cuś mocniejszego trzeba się posiłkować aby przeziębienie nie dopadło człowieka ale miło czytać że klony bardziej rozgrzewają

JAZZY
Sake też jak najbardziej mile widziana a Sango-Kaku to bardzo piękna odmiana i na pewno nie będziesz żałować gdy go zakupisz do swego ogrodu - ja mam w dwóch egzemplarzach u siebie, tak - wszystkie klony idą w grunt bez donic przed zimą.

NAPIA
Agnieszka tak ten klon to 'Acer palmatum' bez dodatkowego członu nazwy odmiany w zapisie - problem jest w tym że w sprzedaży w szkółkach ogrodniczych jak się zapytasz o 'klon palmowy' to Ci potrafią sprzedawcy wszystko wcisnąć pod ta nazwą. Bierze się to stąd że nie do końca znają sprzedający niekiedy odmian klonów albo są leniwi aby dociec prawdziwej nazwy klona to piszą na etykietkach tylko klon palmowy i myślą że to klient "łyknie".
W tym przypadku to jest odmiana o pełnej nazwie: 'Acer palmatum' (łac) czyli pełna nazwa brzmi tej odmiany: 'Klon palmowy' i musisz tylko zwracać uwagę na cechy charakterystyczne takie jak liski klona, które identyfikują tę odmianę od innych a w ten czas będziesz miała pewność co do takiego podczas zakupu.
W najbliższym czasie postaram się zrobić wpis i wrzucę fotki gdzie przedstawię swe nowe klony pokazując listki - jak to wcześniej zrobiłem ( na str.20 i 30 ) to będziesz miała jakieś zobrazowanie i "ściągę" jak by co.

pozdrawiam
Jan


____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
chojna 07:56, 18 paź 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
bql3 napisał(a)




Japonia jak nic!!!! Kocham przebarwiające się klony.

Mój niestety zmarzł i nie zdążył. Trzy noce pod rząd było u nas -8.

Janku jest super! Tak trzymaj!
Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Mixtoorka 08:30, 18 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Janku, będę podglądać jak zabezpieczasz swoje kloniki przed zima, bo ten czas nadejdzie szybciej niż byśmy chcieli .
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 08:31, 18 paź 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
I te kolory, fenomenalne!
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
zawitka 08:53, 18 paź 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14070
Piękne kloniki ja na razie mam 2 Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
bql3 11:17, 18 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Zgodnie z obietnicą wrzucam fotki liści klonów, które u mnie zagościły ostatni i powiększyły moją kolekcję roślin w ogrodzie;



acer palmatum 'Anabe Shidare' - klon z rodziny dissectum o pięknych fioletowych i strzępiastych listkach

oraz fotka w całej okazałości



te zaś należą do odmiany acer palmatum 'Wilson's Pinkk Dwarf'


i fotka z dystansu


acer palmatum 'Litlle Princes" - odmiana klona o nie dużych rozmiarach krzewu


i fotka z oddali (trochę zabidzony ale mam nadzieje że umnie odżyje)


acer palmatum 'Beni Maiko" - co oznacza mniej więcej jak 'tańcząca rudowłosa dziewczyna'


i ujęcie klona z lekkiego dystansu już wkopany w grunt


no i chyba nalepszy z najlepszych klonów 'acer palmatum' - poniżej kolejno listki w różnych fazach przebarwienia






no tutaj w całej swej okazałości



i wszystkie listki razem - jak widać no niektóre listki wcale się tak szczególnie nie prezentują ale w całości na krzewie zupełnie inaczej wyglągają.

pozdrawiam
Jan










____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 11:56, 18 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
i na koniec takie tam ujęcia z ogrodu :















____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 11:59, 18 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
cd...















____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Dominika11 12:02, 18 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Ale uroczo Przepiekne
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies