Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

Madzenka 23:42, 05 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Muszę zawilcom w oczy spojrzec
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lindsay80 20:11, 07 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Luki napisał(a)
Chuchaj i dmuchaj na tego rozchodnika bo będzie na mnie jak się kiepski okaże Chociaż z ciemnymi troszkę doświadczenia mam i reszta odmian kiepsko rośnie, a ta rokuje bardzo dobrze
Miło było poznać i na pewno jeszcze jakaś okazja w tym roku się wykroi, ja mogę wczorajszy dzień zaliczyć do bardzo udanych, chociaż jak wróciłem do domu po 18 to byłem padnięty


Będę się starać
Zakupy, spotkania, nie dziwię się, że wieczorem byłeś wykończony, ale też na pewno zadowolony!
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:12, 07 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Sebek napisał(a)
Fajne zakupy - nawet doczytałem gdzie poczynione


te odmiany jeżówek dawno chciałam kupić, fajnie, że Łukasz pomógł w zdobyciu ich i to w rozsądnych cenach.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:13, 07 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
jolanka napisał(a)
Jakim cudem kwitną Ci ciemierniki


one mi praktycznie nieprzerwanie kwitną od jesieni, chyba dobrze się zaklimatyzowały u mnie.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:15, 07 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ag_zie napisał(a)
Edytko! Już pisałam ale jeszcze raz DZIĘKUJĘ!!! jak posadzę te dobroci to fotki będą


Mam nadzieję, że te ostatnie dni z chłodniejszą pogodą i deszczem przysłużyły się żeby roślinki łatwiej się przyjęły.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:19, 07 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Pluszakowa napisał(a)
ciemierniki mają u ciebie jakiś urlop czy kwitną non-stop

Ja tego się w plewieniu boję najbardziej, że powyrywam nie to co trzeba

Edytko, ty rozeznawałaś sprawę kompostu z Mikołowa? On jest jakoś przesiewany, wapnowany itp.? Cena jest ok i chyba zamiast z tymi obornikami i cudami czy czarną ziemią, to wezmę i kompost zamówie kilka ton.


Ciemierniki od momentu zakupu praktycznie kwitną cały czas.

Nie rozeznawałam sprawy kompostu, bo na razie nie miałam czym przywieźć, tzn. planuję wypożyczyć przyczepkę, ale eM ciągle na wyjazdach a w jego aucie mamy hak.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:20, 07 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
zieloniutka napisał(a)


Ja nie Edytka, ale miałam od nich kilka ton kompostu. Ogólnie jest sypki, zdarzają się śmieci, w różnej postaci. Nie wiem jakie jest ph.
Przy kompoście z Żor śmieci też się zdarzały i podawana była pełna specyfikacja, ph było ok. 7 o ile dobrze pamiętam.



dobrze, że poruszyłyście ten temat, bo też jestem nim zainteresowana.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:22, 07 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)


Ale Ci zazdroszczę Zastanawiam się czy moje w ogóle w tym sezonie zakwitną marne takie jakieś są ...



Renia, moje zeszłoroczne, kwitnące na biało, są jakoś gorsze od tych kupowanych tej wiosny, byle tylko tą zimę przetrwały, bo co rok nie chciałabym kupować.

Ale różowe mam dorodne.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:24, 07 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
eee_taam napisał(a)
nie wiem co mysleć o tym kwitnącym ciemierniku ...toż to szok

to tegoroczny zakup?


Kupowałam w październiku zeszłego roku, fajnie się zabrały, mimo, że to ta najzwyklejsza odmiana, mi się bardzo podobaja.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 20:48, 07 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
anabuko1 napisał(a)
piękny ten zawilec Honorine Jobert.
Mój trochę rózowaty, inny


z różowych mam Serenade i Prinz Heinrich obie odmiany pięknie przezimowały i w tym roku zbudowały dorodne kępy, też już otworzyły pierwsze kwiaty.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies