Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

iwka 09:55, 08 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Pięknie Edytko
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
lindsay80 11:01, 08 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
leon60 napisał(a)
Edytko stworzyłaś piękny ogród wszystko bardzo mi się podoba


siakowa napisał(a)
piękny kwiecisty sierpień u Ciebie


nawigatorka napisał(a)
Ale oczy nacieszylam


iwka napisał(a)
Pięknie Edytko


Zbiorowo dziękuję za pochwały
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:02, 08 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
MirellaB napisał(a)

Tak Dixie Scarlet jest bardzo ładna


ja w ogóle ostatnio zwracam uwagę na te czerwone i pomarańczowe jeżówki, jak stoją w szkółkach w masie to nie sposób od nich wzrok oderwać.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:03, 08 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
MirellaB napisał(a)
Zawilce, róże, rozchodniki, jeżówki, rozplenice, berberysy wszystko cudne

Jeżówki, które przekwitły mogę ściąć?


Mirella, nawet powinnaś, przycinanie przekwitniętych kwiatostanów u jeżówek stymuluje je do wypuszczania kolejnych pędów kwiatowych.
____________________
Tu ma być ogród :)
ag_zie 12:26, 08 sie 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Ale masz piękny busz! bardzo mi się u Ciebie podoba! Ech! idę u siebie "orać" to może i u mnie będzie kiedyś czym się pochwalić
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 12:37, 08 sie 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
lindsay80 napisał(a)

...


Podoba mi się ta rabata - co tam masz? Lawenda, dalej szałwia, jeżówki, trawy. Czy tak? (jeszcze słabo rozpoznaję rośliny)
A co za trawki tam są? Czy te rośliny są posadzone rzędami czy wymieszane? Ile tam słońca one mają? Zrób proszę zdjęcie na wprost całej rabaty pomęczę Cię ale jest cudna!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Krakus 12:52, 08 sie 2016


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
lindsay80 napisał(a)




pięknie u Ciebie..a ja z pytaniem..co to za odmiana rozchodnika?
____________________
Zielonym do góry...
lindsay80 14:32, 08 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ag_zie napisał(a)
Ale masz piękny busz! bardzo mi się u Ciebie podoba! Ech! idę u siebie "orać" to może i u mnie będzie kiedyś czym się pochwalić


Aga, u mnie orania też jeszcze dużo zostało, a to co w zeszłym roku zostało posadzone, a nawet wiosną tego roku teraz już jest buszem, także Ty też szybko się doczekasz.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:47, 08 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ag_zie napisał(a)

Podoba mi się ta rabata - co tam masz? Lawenda, dalej szałwia, jeżówki, trawy. Czy tak? (jeszcze słabo rozpoznaję rośliny)
A co za trawki tam są? Czy te rośliny są posadzone rzędami czy wymieszane? Ile tam słońca one mają? Zrób proszę zdjęcie na wprost całej rabaty pomęczę Cię ale jest cudna!


To jest rabata przy tarasie, od strony południowej, więc jest tam patelnia.
Przy samej pergoli rosną róże 2 Eden Rose i 2 Giardiny, aktualnie nie kwitną, więc prawie sie się nie rzucają w oczy, pomiędzy nimi są 4 gracki, w następnej linii są kule bukszpanowe a pomiędzy nimi sesleria H., jeżowki Green Envy, szałwia Deep Blue i obwódka z lawendy Viva.
Szukałam fotki z wiosny żeby Ci pokazać jak to miejsce wyglądało chwilę po obsadzeniu i aż sama przecieram oczy ze zdziwienia, to jest zdjęcie z 03.05.2016, wtedy jeszcze dominowały cebulowe, a roślin, które obecnie grają pierwsze skrzypce prawie nie było widać.



____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:51, 08 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Krakus napisał(a)


pięknie u Ciebie..a ja z pytaniem..co to za odmiana rozchodnika?


To jest rozchodnik Red Cauli, kupowałam w zeszłym roku w pod koniec maja, to te sadzonki w drugim rzędzie, kępy rosną w zastraszającym tempie, teraz są co najmniej z 10 razy większe niż w chwili zakupu.
Niestety rosną trochę tak, że w środku kępy zostaje takie puste gniazdo, ale z oddali jest to niewidoczne, tylko jak się patrzy z góry na nie.



____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies