Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

Pluszakowa 23:00, 04 sie 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
zieloniutka napisał(a)


Ja nie Edytka, ale miałam od nich kilka ton kompostu. Ogólnie jest sypki, zdarzają się śmieci, w różnej postaci. Nie wiem jakie jest ph.
Przy kompoście z Żor śmieci też się zdarzały i podawana była pełna specyfikacja, ph było ok. 7 o ile dobrze pamiętam.



Czytałam jeszcze o jakiejs mega kompostowni z Knurowa, tylko nie mają cennika. Zadzwoniłam i okazało się, ze z samym prezesem takie rzeczy trzeba ustalać indywidualnie. Jak dam radę czasowo, to będę dzwonić jutro.


Osobiście poleciłabyć ten z Żor czy Mikołowa jeżeli chodzi o jakość i ewentualnie stosunek jakość/cena?
____________________
Magda Mały ogród miejski!
ren133 23:05, 04 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)
Macham pierwszym kwiatkiem zawilca Honorine Jobert








Ale Ci zazdroszczę Zastanawiam się czy moje w ogóle w tym sezonie zakwitną marne takie jakieś są ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
05:53, 05 sie 2016
nie wiem co mysleć o tym kwitnącym ciemierniku ...toż to szok

to tegoroczny zakup?
anabuko1 07:31, 05 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
piękny ten zawilec Honorine Jobert.
Mój trochę rózowaty, inny
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
zieloniutka 08:14, 05 sie 2016

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Pluszakowa napisał(a)


Czytałam jeszcze o jakiejs mega kompostowni z Knurowa, tylko nie mają cennika. Zadzwoniłam i okazało się, ze z samym prezesem takie rzeczy trzeba ustalać indywidualnie. Jak dam radę czasowo, to będę dzwonić jutro.


Osobiście poleciłabyć ten z Żor czy Mikołowa jeżeli chodzi o jakość i ewentualnie stosunek jakość/cena?


Nie wiem czy któryś jest lepszy/gorszy bo tak naprawdę nie wiem co w tym jest. Porównania w tym, że po jednym rośliny rosną jak oszalałe a po drugim gorzej nie mam. W obu podają, że nie nadaje się pod warzywniaki ze względu na nasiona chwastów.

Poziom zanieczyszczenia śmieciami pewnie zależy od partii.
W Żorach musisz brać min. 1 m3 ponieważ ładują łyżką o takiej pojemności.
W Mikołowie jest na wagę (nie wiem czy jest minimum). Cenowo wychodzi ok. 40 zł za tonę.Podobnie jest w Żorach.

Zawoziłam kiedyś worek tego mikołowskiego do Edyty więc jeżeli go nie zużyła możesz sobie zobaczyć go.

Co do Knurowa myślę, że tam nic innego nie będzie.

____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Pluszakowa 10:09, 05 sie 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
A taki m3 jak się ma wagowo w tonach? Bo kompletnie nie potrafię sobie tego wyobrazić.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
kasja83 11:53, 05 sie 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
lindsay80 napisał(a)
Macham pierwszym kwiatkiem zawilca Honorine Jobert






I takie żółte oko już nam puszcza?Bardzo pięknie
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
zieloniutka 13:08, 05 sie 2016

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Pluszakowa napisał(a)
A taki m3 jak się ma wagowo w tonach? Bo kompletnie nie potrafię sobie tego wyobrazić.


Z naszych obserwacji wychodzi, że 1m3 to niecała tona- ok. 900 kg. Zależy czy deszcz padał i pewnie masa innych czynników.



____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
MirellaB 14:14, 05 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
lindsay80 napisał(a)


Lawenda u mnie na razie ładna, więc jeszcze się nią cieszę, ale czosnki jak najszybciej muszę usunąć, tylko kiedy? od dziś mam gości, miejmy nadzieję, że choć na to znajdę chwilę, choć u mnie jest ich 480 posadzonych
VW na wysokość taka sama jak przy zakupie, ale spodziewam się, że za rok urośnie, tak miałam np. z Green Envy.

480 wow. Ja miałam 150 i wydawało mi się dużo.

Wiesz co zaobserwowałam? Te jeżówki, które kupowałam i miały łodygi z nierozkwitniętymi kwiatami to nic nie urosły, a te które miały tylko liście, jeszcze nie miały łodyg to urosły na taką wysokość jaka była w opisie.

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
leon60 21:10, 05 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
moje HJ dopiero pąki z nad kępy wystawiają
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies