Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

Makao_J 20:39, 25 lut 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
lindsay80 napisał(a)


To prawda, mijamy się i dziękuję za miłe słowa

Co do ścianki, to zeszłej wiosny intensywnie szykowaliśmy się do realizacji, były projekty, wizualizacje i chęć do działania - niestety temat przepadł bo sami nie możemy się tego podjąć (mąż w ogóle nie ma czasu), a ekipa, która była chętna to zrealizować, przestrzeliła z ceną w kosmos ;-/
Szukałam potem kogoś innego, ale firmy nie są chętne żeby wziąć taką małą robótkę, bo na pęczki mają dużych inwestycji.

W tym roku ścianka znowu wraca na listę planów, miejmy nadzieję, że powstanie.
Jeśli będę mogła w czymś pomóc, to oczywiście bardzo chętnie

Czyli nic nie przegapiłam. Liczę że uda Wam się w tym roku znaleźć solidną ekipę i plan zrealizujecie. Nie wiedziałam że tak ciężko zdobyć to tego ludzi. Jeśli Wam się uda to liczę na szczegółową dokumentację fotkową. Bardzo nam się przyda bo my ciemni w tej sprawie jesteśmy ale eM na razie się nie poddaje. Informuję go o wszystkich szczegółach które usłyszę od Was wszystkich.

Chciałabym zobaczyć jak Wam to wyjdzie. To takie podniecające
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 20:46, 25 lut 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
magdaw napisał(a)


Akwarium juz jest na razie słodkowodne - Karol dostał pod choinkę miło sie patrzy na nie... na morskie mam miejsce ale nie mam wolnych 30 tyśw tym roku ogród!!!

O takim akwarium marzyli moi sąsiedzi. Nawet miejsce ze specjalnymi odpływami mają zrobione. Niestety zrezygnowali bo cena jego zrobienia i ciągłego pilnowania jego wskaźników itp i ryzyko że jak zabraknie światła to wszystko padnie ich przerosło. Teraz próbują ustalić co wybrać bo on chce piranie a ona nie bo wystarczą jej jakieś piękne okazy zwykłych rybek.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
bacowa 10:20, 26 lut 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Witam w twoim wątku, mam prośbę, gdzie masz pokazany swój zakątek brzozowy? Chociaż tak mniej więcej podaj ,to resztę znajdę.
pozdrawiam
lindsay80 10:26, 27 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
kasja83 napisał(a)

Też się wybieram-chyba nawet dziś to uczynię


u mnie wiało okrutnie, nawet mowy nie było o akcji ogród.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:28, 27 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
AniMa napisał(a)
A nie urywa u Was głowy???? Nikt mnie na ten wicher nie wygoni z domu Czekam na przyszły tydzień i zapowiadane +12


U mnie było tak samo, żadna przyjemność wychodzić w takich warunkach do ogrodu, a że jeszcze spokojnie ze wszystkim zdążymy, to nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby marznąć w imię pocięcia traw.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:29, 27 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dominika_ napisał(a)
U mnie o cięciu nie ma mowy, głowę chce dziś urwać. Dobrze, że po zimie mam dodatkowe kg to mnie wiatrzysko nie porwie


W końcu to kieleckie, więc wszystko się zgadza
Ale mam nadzieję, że dziś masz słoneczko tak jak ja u siebie.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:32, 27 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
magdaw napisał(a)
A czy może juz czas na wiosenne wianki na drzwi? Czas byłby zimę odegnać?


Chyba nic nie stoi na przeszkodzie.
Ja jeszcze nie mam, ale nawet jakieś dekoracje się znajdą, których nie wykorzystałam w ubiegłym roku, więc jak mnie najdzie wena to może coś zmajstruję
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:36, 27 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
eee_taam napisał(a)
wysiałaś paprykę?


Nic jeszcze nie wysiałam i jakoś dalej spokojna jestem, oczytałam się na temat tego siania papryki i wszędzie o marcu piszą no to jeszcze mam momencik.

Koleżanka, z którą kupowałam paprykę na spółkę posiała swoją 13.02 i wg informacji ze wczoraj na razie nic nie wykiełkowało - zobaczymy, która z nas lepiej się wpasuje z tym sianiem.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:38, 27 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Luki napisał(a)
Ooo akwarium morskie... moje ogromne marzenie dobrze w sumie że to taka droga rozrywka bo chyba bym wtedy spać już nie mógł by wszystkim się zająć
Anglia mi się marzy kiedyś dlatego liczę na solidną relacje chociaż z ogrodów


rzeczywiście bardzo droga rozrywka, dobrze, że mi wystarczy pooglądać u kogoś
Postaram się relację przygotować.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:50, 27 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makao_J napisał(a)

Czyli nic nie przegapiłam. Liczę że uda Wam się w tym roku znaleźć solidną ekipę i plan zrealizujecie. Nie wiedziałam że tak ciężko zdobyć to tego ludzi. Jeśli Wam się uda to liczę na szczegółową dokumentację fotkową. Bardzo nam się przyda bo my ciemni w tej sprawie jesteśmy ale eM na razie się nie poddaje. Informuję go o wszystkich szczegółach które usłyszę od Was wszystkich.

Chciałabym zobaczyć jak Wam to wyjdzie. To takie podniecające


Znalezienie ekipy utrudniał fakt, że mąż nie chciał słyszeć o uszkodzeniu trawnika i nawadniania, więc wykopanie fundamentu i zrobienie betonu miało być robione ręcznie, w międzyczasie zostało postanowione, że rabata na której ma być ścianka poszerzy się z 3 do 5 m więc ja się upieram, że w takiej sytuacji minikoparka sobie da radę tak manewrować, żeby nic nie poniszczyć.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies