Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

BusyBee 09:31, 03 lip 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
lindsay80 napisał(a)



Chyba będzie lepiej jak przeczekają upały w cieniu.
Będą posadzone przy słupkach ogrodzeniowych, pomiędzy wiśniami i obwódkami bukszpanowymi.

A to namiar na sklep: www.agrosklep.pl


Już je wyguglowałam dziękuję za linka
.... to naprawdę spore krzewy...myślę, że warte ceny.
A będziesz coś przed nimi sadziła? A może to te obwódki bukszpanowe są przed nimi.... Czy możesz pokazać to miejsce?
____________________
U BusyBee w ogródku...
lindsay80 10:18, 03 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
asa7 napisał(a)
lindsay co do czerwonych liści u Novej Zambli to wstępnie się dowiedziałam, ze to chyba przenawożenie (zasolenie), więc płukanie korzeni, albo lanie dużo wody pod nie. Ja na razie leję duzo wody i obserwuję czy się nie pogarsza, jak się będzie pogarszać, to niestety będę musiała je wykopac i wypłukac te korzenie. Zastanawialam się tez czy to nie od słońca, bo akurat te 3 są na największym słońcu.
a róże Artemis piękne, też się nad nimi zastanawiam w jednym miejscu, tylko tam jest cień i nie wiem czy one mogą być w cieniu. Poza tym nie wiem czy uda mi się je gdzieś upolować


Moje zostały niedawno posadzone, długo stały w doniczkach, przy sadzeniu mocno przeczepałam bryłę korzeniową więc jeśli przenawożenie miałoby być powodem to myślę, że u mnie sytuacja teraz powinna się poprawiać.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:25, 03 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
BusyBee napisał(a)


Już je wyguglowałam dziękuję za linka
.... to naprawdę spore krzewy...myślę, że warte ceny.
A będziesz coś przed nimi sadziła? A może to te obwódki bukszpanowe są przed nimi.... Czy możesz pokazać to miejsce?


Zgadza się, krzewy duże i warte swojej ceny, ale ucierpiały w transporcie, niektóre gałązki połamane, zanim dojdą do siebie minie trochę czasu.

Zdjęcie było np. tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=97

Przed różami na pewno będą jakieś trawki, jeszcze się zastanawiam jakie, posadzę róże to wtedy na pewno mi się rozjaśni.
A żeby tą biel trochę przełamać myślę o jeżówkach np. Green Envy
Ale pewnie nie uda mi się wszystkiego zakupić w tym roku, bo mam jeszcze dużo miejsc do zagospodarowania.
____________________
Tu ma być ogród :)
Kacha123 10:30, 03 lip 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Już nie mogę się doczekać, aż róże będą na miejscu, ale będzie efekt!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
KasiaW76 10:40, 03 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
coś mi się wydaje, że u Ciebie sezon będzie w nasadzeniach jeszcze długo trwał. Zakupy suuuuper a róże oczywiście boskie
U mnie na jesień wejdą jeszcze ze 3 larissy do uzupełnienia rabaty bo uważam, że są piękne a dwie co mam jakies takie samotne
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
lindsay80 11:05, 03 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
KasiaW76 napisał(a)
coś mi się wydaje, że u Ciebie sezon będzie w nasadzeniach jeszcze długo trwał. Zakupy suuuuper a róże oczywiście boskie
U mnie na jesień wejdą jeszcze ze 3 larissy do uzupełnienia rabaty bo uważam, że są piękne a dwie co mam jakies takie samotne


To fakt, wychodzę z założenia, że co się posadzi to już będzie rosło i cieszyło w przyszłym roku, na szczęście z mężem już nie muszę toczyć walk o każdą kolejną roślinę, od jakiegoś czasu wciągnął się w tematy ogrodowe

W grupie zawsze rośliny wyglądają lepiej.
Larissa trochę mi przypomina Giardinę - obie piękne!
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:07, 03 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kacha123 napisał(a)
Już nie mogę się doczekać, aż róże będą na miejscu, ale będzie efekt!


Och, żeby tylko nie było rozczarowania, a o różach to wiele muszę się nauczyć żeby mi nie popadały przez mój brak doświadczenia i niewiedzę.
____________________
Tu ma być ogród :)
Luki 11:14, 03 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Z tym zalewaniem różaneczników to ja bym bardzo uważał bo można się bardzo szybko pozbyć krzewu i już nie będzie do odratowania. Trzeba to robić z umiarem i najlepiej odstaną wodą lub deszczówką, żeby dodatkowo nie dostarczać chloru i innych dodatków z wody
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
lindsay80 11:38, 03 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Luki napisał(a)
Z tym zalewaniem różaneczników to ja bym bardzo uważał bo można się bardzo szybko pozbyć krzewu i już nie będzie do odratowania. Trzeba to robić z umiarem i najlepiej odstaną wodą lub deszczówką, żeby dodatkowo nie dostarczać chloru i innych dodatków z wody


Mam nadzieję, że moim to nie grozi, podlewam codziennie bo niedawno posadzone, no ale też temperatury teraz takie, że rośliny tego potrzebują.
Wodę mamy ze swojej studni - z wodociągowej w ogóle nie muszę korzystać na szczęście.
____________________
Tu ma być ogród :)
anitan 12:08, 03 lip 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
jao to się dzieje, że nie rosną CI pomiędzy roślinkami chwasty???






____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies