Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

Luki 12:47, 03 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Piszę to z doświadczenia bo kiedyś ktoś tak kazał mi zrobić i tak zabrałem sobie to do serca, że udusiłem krzew wodą bo podlewałem kilka razy dziennie bardzo obficie
Ja na szczęście też mam studnie i twierdzę, że to najlepsza rzecz jaką można mieć w ogrodzie a przy takiej pogodzie codzienne podlewanie konieczne
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
lindsay80 14:21, 03 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
anitan napisał(a)


Ach gdzie tam, oczywiście, że rosną!
Tyle, że ja mam chyba zespół niespokojnych rąk jak coś się pojawia to wyrywam, oczywiście przychodzi taki moment, że ilość chwastów przewyższa moje chęci pozbywania się ich, ale nie jest najgorzej

A to zdjęcie było robione niedługo po sadzeniu roślin więc chwastów nie mogło tam być, tak teraz patrzę i widzę, że czasu nie upłynęło specjalnie dużo a roślinki sporo podrosły, szczególnie stipy, których tu wcale nie widać nawet i żurawki.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:26, 03 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Luki napisał(a)
Piszę to z doświadczenia bo kiedyś ktoś tak kazał mi zrobić i tak zabrałem sobie to do serca, że udusiłem krzew wodą bo podlewałem kilka razy dziennie bardzo obficie
Ja na szczęście też mam studnie i twierdzę, że to najlepsza rzecz jaką można mieć w ogrodzie a przy takiej pogodzie codzienne podlewanie konieczne


Dobrze, że o tym napisałeś, nie tylko brak uwagi poświęconej roślinom sprawia, że wypadają, nasza nadgorliwość czasami też im szkodzi.

Co do studni zgadzam się w 100% u nas woda jest droga, nie chcę nawet myśleć jak wysokie rachunki musielibyśmy płacić gdyby nie ta studnia.
____________________
Tu ma być ogród :)
KasiaW76 15:04, 03 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Zamówiłam dzisiaj 70 worków kory drobnej z aukcji olx co mi linka podesłałas. Nie jest to może szczyt marzeń o korze, choć w sklepie są gorsze. U mnie na początek będzie super, a na to potem mogę rzucic średnia ale z innego juz miejsca.... musze w końcu przykryć te gole rabaty bo za chwilę będę miała mega chwasty...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
lindsay80 15:10, 03 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
a byłaś ją zobaczyć?
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 22:37, 03 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)



Możliwe, że będę w sobotę.

Do Pęchcina się nie wybieram, ode mnie to strasznie daleko.


Edytko
Dałaby mi znać jak będziesz widziała carexa FC jutro?
Potrzebuję około 9sztuk.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
waldek727 23:15, 03 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
KasiaW76 napisał(a)
Zamówiłam dzisiaj 70 worków kory drobnej z aukcji olx co mi linka podesłałas. Nie jest to może szczyt marzeń o korze, choć w sklepie są gorsze. U mnie na początek będzie super, a na to potem mogę rzucic średnia ale z innego juz miejsca.... musze w końcu przykryć te gole rabaty bo za chwilę będę miała mega chwasty...

Kasiu.
Moja rada jest taka:
Przed mulczowaniem rabat drobną korą w pierwszej kolejności zrusz glebę na głębokość 3-5 cm. Ułatwi to dostęp powietrza w głąb ziemi. Następnie rozłóż szczelnie gazety lub okryj rabaty w całości cienkim mocno zwilżonym kartonem. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię rabat rozsyp korę.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
lindsay80 00:12, 04 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Też tak będę robić, dobrze Waldku, że zawsze pojawiasz się wtedy kiedy trzeba
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:01, 04 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kolorowe zakupy i chyba już jedne ostatnich

Czekoladowe kosmosy, białe odętki i przetaczniki w 3 kolorach








I jeszcze carex Ice Dance oraz szałwie - białe i różowe:

____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 13:06, 04 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)
Kolorowe zakupy i chyba już jedne ostatnich

Czekoladowe kosmosy, białe odętki i przetaczniki w 3 kolorach








I jeszcze carex Ice Dance oraz szałwie - białe i różowe:



Fajną masz tą szkołkę
Teraz pozostało Ci sadzić, sadzić i ... podlewać
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies