Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 08:24, 06 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)
Edytko Ale dereń lubi miejsca słoneczne a rh powinny być w cieniu ... czy w takim razie to dobre połączenie? Chyba, że ja czegoś znowu nie wiem ... tak jak to było z hostami i berberysem


Renia, poniżej fragment skopiowanego tekstu ze strony ZSP o tej odmianie RH, którą ja posadziłam obok dereni.
Generalnie masz rację bo większość rododendronów woli cień lub półcień, ale na szczęście nie wszystkie

"Ogromną zaletą różanecznika ‘Nova Zembla’ jest duża wytrzymałość na niskie temperatury. Można je sadzić zarówno w półcieniu jak i w miejscach słonecznych, ale osłoniętych od wiatru. W pełnym słońcu rośliny zawiązują więcej pąków kwiatowych, a krzewy są bardziej zwarte i gęste. Sadzone w cieniu mają luźniejszy pokrój i kwitną mniej obficie, ale lepiej znoszą okresy silnego mrozu."

____________________
Tu ma być ogród :)
Ensata 10:39, 06 lip 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
A różanecznik nie moze byc pod dereniem? wtedy go osłoni
____________________
W kolorze blue
lindsay80 11:06, 06 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Ensata napisał(a)
A różanecznik nie moze byc pod dereniem? wtedy go osłoni


U mnie to nie wchodzi w grę bo ten dereń osiąga max średnicę 1,2 m, Nova zambla rośnie szersza i wyższa.
Ale za plecami tych roślin mam świerki serbskie więc będzie ok.
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 11:32, 06 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)


U mnie to nie wchodzi w grę bo ten dereń osiąga max średnicę 1,2 m, Nova zambla rośnie szersza i wyższa.
Ale za plecami tych roślin mam świerki serbskie więc będzie ok.


A nie można ograniczać cięciem derenia? Bo jeśli ma być taki duży to nie mam tyle miejsca żeby pomieścić obie rośliny
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
kasia_w 11:37, 06 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
lindsay80 napisał(a)
To na gorąco jedna fotka pergoli, chwilę po skończonym montażu, jeszcze czeka nas sprzątanie tego miejsca.
A całość mają dopełnić donice.



Przepiękna pergola, taras i otoczenie. Podziwiam i zazdroszczę
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
lindsay80 11:47, 06 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Renia, nawet trzeba, one wtedy sie ładnie zagęszczają, a zimą mają wybarwione na czerwono pędy (te 1 i 2 letnie najlepiej się wybarwiają).
Najlepiej by było gdybyś znalazła tą odnianę, którą ja mam, bo pozostałe rosną dużo większe.

Tutaj było zdjęcie Ivory Halo ciętych w piękne kule u Kapiasa.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=114
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:58, 06 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
kasia_w napisał(a)


Przepiękna pergola, taras i otoczenie. Podziwiam i zazdroszczę


Cieszy mnie, że się podoba
Choć, do takiego efektu jaki sobie wymarzyłam to jeszcze wiele pracy i czasu upłynie.
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 12:08, 06 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)
Renia, nawet trzeba, one wtedy sie ładnie zagęszczają, a zimą mają wybarwione na czerwono pędy (te 1 i 2 letnie najlepiej się wybarwiają).
Najlepiej by było gdybyś znalazła tą odnianę, którą ja mam, bo pozostałe rosną dużo większe.

Tutaj było zdjęcie Ivory Halo ciętych w piękne kule u Kapiasa.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=114


Ok
Muszę to wszystko dobrze sobie obmyślić
Miałam nic nie kupować, ale zastanawiam się jeszcze nad hortkami na tą rabatę do półcienia Jakie byś polecała, inne niż limki ... bo te już mam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
lindsay80 12:18, 06 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)


Ok
Muszę to wszystko dobrze sobie obmyślić
Miałam nic nie kupować, ale zastanawiam się jeszcze nad hortkami na tą rabatę do półcienia Jakie byś polecała, inne niż limki ... bo te już mam


Zależy czy chcesz, żeby kwitły na biało czy przebarwiały się szybko na różowo.

Ja mam limki i Polar Bear, te drugie od samego początku mają białe kwiaty, nie tak jak u limek, które rozpoczynają kwitnienie limonkowym kolorem.

Ja jeszcze potrzebuję kilka szt, żeby uzupełnić do końca rabatę i właśnie dziś po nie jadę, ale jeszcze się zastanawiam, czy wezmę limki czy Vanille Fraise.

Limki mnie zachwycają właśnie ze względu na ten limonkowy kolor, ale kusi mnie też vanilka, bo to byłby inny akcent kolorystyczny.

Chyba na miejscu podejmę decyzję jak zobaczę jak wyglądają sadzonki jednych i drugich
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 12:19, 06 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Szukam i szukam i nie mogę znaleźć nazwy tej jeżówki Green coś tam... na której to było stronie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies