Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 12:08, 14 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
BusyBee napisał(a)


O litości 300 worków! to niezły koszt Ci powiem. Ja na nową rabatę ze 20 będę potrzebować + z 10 przynajmniej jeszcze, bo na innych rabatach trzeba uzupełnić- i to w sumie niemało...ale 300..ufff

A bordery będziecie wszędzie wzdłuż rakat wkopywać?


Tak worków bardzo dużo, liczyłam 80 l worek kory na 1 m2, a że cena przy takiej ilości też lepsza dodatkowo koszt transportu i rozładunek gratis, to postanowiliśmy, że zamawiamy całość za jednym zamachem.
Co do borderów, to przewidziane są tylko do oddzielenia kory od kamienia i kamienia od trawy. Zdecydowałam się na takie o wysokości 58 mm.
____________________
Tu ma być ogród :)
BusyBee 12:19, 14 lip 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
lindsay80 napisał(a)


Tak worków bardzo dużo, liczyłam 80 l worek kory na 1 m2, a że cena przy takiej ilości też lepsza dodatkowo koszt transportu i rozładunek gratis, to postanowiliśmy, że zamawiamy całość za jednym zamachem.
Co do borderów, to przewidziane są tylko do oddzielenia kory od kamienia i kamienia od trawy. Zdecydowałam się na takie o wysokości 58 mm.


Fajnie, że bordery będą- wprowadzają ład Jazrobiłam je tylko w kilku miejscach- właśnie tam gdzie kamień trawki nie oddzielałam od kory, bo nigdy nie wiadomo kiedy mi się zachce rabaty powiększać
____________________
U BusyBee w ogródku...
lindsay80 12:23, 14 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
BusyBee napisał(a)


Fajnie, że bordery będą- wprowadzają ład Jazrobiłam je tylko w kilku miejscach- właśnie tam gdzie kamień trawki nie oddzielałam od kory, bo nigdy nie wiadomo kiedy mi się zachce rabaty powiększać


Kasia, u mnie też nie będzie ich między korą a trawą, w takim układzie musiałabym kupić ze 150 mb - a tanie nie są
Generalnie najwięcej zejdzie mi na przedpłocie, tam mamy ok. 35 mb i ponieważ szybko zarasta to będziemy stosować agrowłókninę, grys granitowy, a od drogi oddzielać borderami.
Będą tam tylko rosły tawuły Golden Princess - minimalistycznie
Coś takiego jak na tym zdjęciu, tylko jeszcze rzadziej, żeby każda była wyeksponowana.

____________________
Tu ma być ogród :)
siakowa 12:25, 14 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
o matko worek na metr? jaka grubość ściółki docelowo?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
leon60 12:27, 14 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
też przeliczałam worek na metr ale ostatecznie wystarczał na nieco większą powierzchnię
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
lindsay80 12:31, 14 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)
o matko worek na metr? jaka grubość ściółki docelowo?


Kasia, ja mam nadzieję, że co najmniej 6 - 7 cm grubości z tego wyjdzie.

Już zaczęłam na brzozowej rozkładać i średnio tak wychodzi.
Niby rozsypanie kory idzie szybko, ale wcześniej plewię, potem daję warstwę gazet i dopiero kora, więc trochę to schodzi.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 12:33, 14 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
leon60 napisał(a)
też przeliczałam worek na metr ale ostatecznie wystarczał na nieco większą powierzchnię


To by było miło, na ewentualne nadwyżki mam chętnych więc, problemu nie będzie
____________________
Tu ma być ogród :)
ziele 15:35, 14 lip 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
lindsay80 napisał(a)
Kolorowe zakupy i chyba już jedne ostatnich

Czekoladowe kosmosy, białe odętki i przetaczniki w 3 kolorach




Piękny ogród. Zaznaczam.
Może pamiętasz jakiej odmiany kupiłaś przetacznik biały. Mój kupiony wygląda jak chwast, wysokie łodygi, dużo liści i mizerne białe kłoski. Porazka odmianowa. Muszę się go pozbyć i czekają mnie nowe zakupy
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 15:53, 14 lip 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Cofam się w wątku i co zobaczyłam?! Artemis! Zdradź gdzie i za ile kupiłaś? (na prv jeśli tylko wysyłkowo). Proszę.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
lindsay80 16:26, 14 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ziele napisał(a)

Piękny ogród. Zaznaczam.
Może pamiętasz jakiej odmiany kupiłaś przetacznik biały. Mój kupiony wygląda jak chwast, wysokie łodygi, dużo liści i mizerne białe kłoski. Porazka odmianowa. Muszę się go pozbyć i czekają mnie nowe zakupy


Kupowałam ten przetacznik jako nn, na giełdzie kwiatowej, a tam nieczęsto uświadczy się tabliczkę z nazwą rośliny.
Zobaczymy jak się będzie zachowywał, bo na razie to ma po 2-3 kłoski i niewiele mogę o nim powiedzieć.
Mimo wszystko ja bym na Twoim miejscu tego przetacznika się nie pozbywała, schowaj go za jakimiś trawami, czy między innymi roślinami i będzie dobrze.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies