Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 16:30, 14 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ziele napisał(a)
Cofam się w wątku i co zobaczyłam?! Artemis! Zdradź gdzie i za ile kupiłaś? (na prv jeśli tylko wysyłkowo). Proszę.


Namiary na miejsce zakupu Artemis wysłałam Ci na prive.

Teraz nie prezentują się tak dobrze, bo mają przerwę w kwitnieniu, ale dziewczyny domagały się fotek jak one wyglądają na rabacie, więc wstawię w tym tygodniu na pewno.

A dziś sobie kupiłam wysyłkowo pierwsze róże na pergolę - 4 Eden Rose, do zakupienia zostało jeszcze 4 Giardiny, ale w szkółkach aktualnie brak.
Ciekawe jakie sadzonki mi tam wstawią do paczki.
____________________
Tu ma być ogród :)
ziele 17:21, 14 lip 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
lindsay80 napisał(a)


Namiary na miejsce zakupu Artemis wysłałam Ci na prive.

Teraz nie prezentują się tak dobrze, bo mają przerwę w kwitnieniu, ale dziewczyny domagały się fotek jak one wyglądają na rabacie, więc wstawię w tym tygodniu na pewno.

A dziś sobie kupiłam wysyłkowo pierwsze róże na pergolę - 4 Eden Rose, do zakupienia zostało jeszcze 4 Giardiny, ale w szkółkach aktualnie brak.
Ciekawe jakie sadzonki mi tam wstawią do paczki.


Dziękuję
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Madzenka 19:06, 14 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tyle sie nakrytykowałysmy kory...ale be niej nigdy bym walki z chwastami nie wygrała... Teraz niemal jej nie mam i chwastow te niewiele. 6 cm będzie całkiem wystarczające .
Ja po 400 worku przestałam liczyc kolejne, ale rozyspywalam stopniowo wraz z zakładaniem rabat, zamwiałam zwykle 100 szt z dostawa i rozładunkiem pod dom

Zatem mimo ze narzekamy, gdy nasadzenie małe kora ratuje nam zycie...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gabrysia_ 20:13, 14 lip 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Ja też chyba w tym roku dosypałam już 50 worków kory i drugie tyle by jeszcze weszło
Napisz na priv gdzie i za ile kupiłaś?
Jak przyjdzie to oczywiście pokaż jak wygląda!
____________________
lindsay80 00:08, 15 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Madzenka napisał(a)
Tyle sie nakrytykowałysmy kory...ale be niej nigdy bym walki z chwastami nie wygrała... Teraz niemal jej nie mam i chwastow te niewiele. 6 cm będzie całkiem wystarczające .
Ja po 400 worku przestałam liczyc kolejne, ale rozyspywalam stopniowo wraz z zakładaniem rabat, zamwiałam zwykle 100 szt z dostawa i rozładunkiem pod dom

Zatem mimo ze narzekamy, gdy nasadzenie małe kora ratuje nam zycie...


Dokładnie tak jest. Pierwsze rabaty stworzyłam jesienią ubiegłego roku i do tej pory kory nie miałam, więc przekonałam się na własnej skórze jak często trzeba plewić - teraz rabat przybywa, a czasu i sił na pewno by już nie starczyło, żeby wszystkie miejsca doprowadzić do porządku.
Kora będzie moim wybawieniem
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 00:10, 15 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Gabrysia_ napisał(a)
Ja też chyba w tym roku dosypałam już 50 worków kory i drugie tyle by jeszcze weszło
Napisz na priv gdzie i za ile kupiłaś?
Jak przyjdzie to oczywiście pokaż jak wygląda!


Info już poszło na prive.
Po tym co piszesz to trzeba się przyzwyczaić, że z korą to będzie "never ending story"
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 00:14, 15 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)


Dokładnie tak jest. Pierwsze rabaty stworzyłam jesienią ubiegłego roku i do tej pory kory nie miałam, więc przekonałam się na własnej skórze jak często trzeba plewić - teraz rabat przybywa, a czasu i sił na pewno by już nie starczyło, żeby wszystkie miejsca doprowadzić do porządku.
Kora będzie moim wybawieniem



Ja już mam na połowie rabat korę
I tam gdzie już jest ... chwastów niewiele
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
BusyBee 10:04, 15 lip 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
lindsay80 napisał(a)


Kasia, u mnie też nie będzie ich między korą a trawą, w takim układzie musiałabym kupić ze 150 mb - a tanie nie są
Generalnie najwięcej zejdzie mi na przedpłocie, tam mamy ok. 35 mb i ponieważ szybko zarasta to będziemy stosować agrowłókninę, grys granitowy, a od drogi oddzielać borderami.
Będą tam tylko rosły tawuły Golden Princess - minimalistycznie
Coś takiego jak na tym zdjęciu, tylko jeszcze rzadziej, żeby każda była wyeksponowana.



Ja bardzo lubię te tawuły- za kolor i pokrój- tnę je w kule. Tylko jak dla mnie to mogłyby nie kwitnąć kwiaty wcale im nie potrzebne
____________________
U BusyBee w ogródku...
lindsay80 12:19, 15 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
BusyBee napisał(a)


Ja bardzo lubię te tawuły- za kolor i pokrój- tnę je w kule. Tylko jak dla mnie to mogłyby nie kwitnąć kwiaty wcale im nie potrzebne


A wiesz, że mam takie samo zdanie - uwielbiam ich kolor i że można je formować w kulki, ale kwiatów nie lubię - no i jeszcze mogłyby trochę wolniej przyrastać, bo żeby były fajnymi kulkami to strzyżenie trzeba im robić co parę tygodni.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 12:22, 15 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Jako, że jestem od niedawna posiadaczką róż i jeszcze prawie nic nie wiem o ich uprawie i pielęgnacji to wklejam sobie link do instrukcji postępowania po przekwitnięciu. Może przyda się też komuś oprócz mnie.

http://blogleonardy.pl/?p=1219
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies