Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

natka098 22:33, 19 lip 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Trawy super i lawendą też potwór. Nic tylko patrzeć i podziwiać.
____________________
Natalia - Mój zakątek
leon60 12:43, 20 lip 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Działasz z rozmachem, okolice warzywnika i szklarni perfekcyjne, bardzo mi się wszystko podoba
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
lindsay80 13:08, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
eee_taam napisał(a)


ja lisci nie zbieram ..albo prawie nie zbieram tylko wiosna ide z motyczka i je normalnie przedziabuje ..no chyba ze za duzo lezy to zbieram...a co sezon to mam ich wiecej


ja też nie zbieram, dostaję na jesieni w workach z jednej instytucji tyle ile mogą kompostowniki pomieścić
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:11, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makao_J napisał(a)
Ale grabów nie wygoliłaś od dołu. Będziesz je prowadzić takie liściaste od samego dołu?


jeszcze nie wiem jak ostatecznie będę je prowadzić, walce mi sie podobają i takie wygolone też - na razie tuje są na tyle małe, że wszystko zielone się przydaje, żeby wysłonić się od sąsiada
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:13, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makusia napisał(a)
Edytko wszystko, co pokazujesz jest miłe dla oka- nie ma stopniowania!
Trawy piękne, graby podobają mi się od zeszłego roku- wyglądają cudnie!
Nowa przygotowana rabata mnie powaliła- jak od linijki i z poziomicą! No piękna jest już teraz


Bez poziomicy i nawet miarki się obeszło - rośliny małe, kiedyś jak podrosną to się cięciem skoryguje jakieś odchyłki, także nie stresuję się, gdy coś nie jest idealnie równiutko, bo nie jest
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:15, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
jolanka napisał(a)
Jakoś nie potrafię zrobić dobrego kompostu Niby wrzucam to, co potrzeba ale takiego jak u Ciebie to ni kak nie miałam. Cos chyba źle robię


może mi się udaje bo przelewam gnojówkami, przesypuję obornikiem, dodaję mocznika - no nie wiem, żadnych czarów w każdym razie nie odprawiam
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:17, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makao_J napisał(a)

No to witaj w klubie. Ja też nie umiem.


karczuj te maliny i budujcie kompostownik w cienistym miejscu, na pewno będzie lepszy efekt kompostowania.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:18, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
frezja napisał(a)


Zawsze to miły widok


gracki zawsze się obronią.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:24, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
_Martini_ napisał(a)
Edyta, jeżówki zagrały się wysokością z miskantami, dobrze widzę? To jakie wysokie są ML i czy one są niższe od Grackow?


Jak bym miała porównywać równoletnie gracki i ML to te pierwsze mają w tej chwili jakieś 170-180 cm, a ML 140-150 cm - przy podobnej średnicy kępy.

Te jeżówki faktycznie wyrosły dosyć wysokie, będą miały ze 110 cm pewnie - kupowałam je jako Fatal Attraction, ale nimi nie są, albo są ale z nasion i sadzonki nie odziedziczyły cech rośliny matecznej - w każdym razie nie narzekam na nie bo są cudne, mocno pachną i przyciągają masę motyli





____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:28, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
a masz w cieniu? Jaki masz kompostownik? Ja mam dwa choc przydałby się trzeci.scianki to palety wiec maja dopływ powietrza. Stoją w cieniu. Wrzucam do nich wszystko i nic nierobie-niepodleganiu,nie mieszam i po roku mam kilkadziesiąt taczek kompostu


U mnie właśnie stoi we względnie cienistym miejscu, jest z desek i sprawdza się.

Ja też nic nie robię, jak wrzucam większą partię zielonego czy liści to przelewam gnojówką i zostawiam - jakbym potrzymała go dłużej to nie wymagałby żadnych zabiegów, ale, że jest z liści zgromadzonych w październiku czy listopadzie to jeszcze całkiem gotowy nie był i dlatego przesiewam, to co grube wraca do komory kompostownika.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies