Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 13:50, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
iwonkap napisał(a)


Podpytam o ta rabatę - jaką ma szerokość cała oraz ile od tuj masz posadzone hortki i od hortek graby ?


Dokładnie pomierzę wieczorem, bo umknęło mi to z głowy, a rabata docelowej szerokości jeszcze nie ma wyznaczonej, plan jest taki, żeby przed grabami dosadzić żywopłociki cisowe i jeszcze eM będzie nawadnianie do trawnika tam wkopywał, więc okaże się po wszystkich pracach jak to wypadnie.
Ale podam Ci jak na tą chwilę to wygląda.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:50, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)


Popieram ... przedpłocie jest mega!!!


Miło mi.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:52, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)
Edytka ML szukasz?


Tak, szukam ładnych ML - dziś nawet przy okazji wyjazdu się rozglądałam, ale tylko 2 kupiłam, więc zostało 14 jeszcze znaleźć.
A masz jakiś namiar?
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:54, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makao_J napisał(a)

Próbowałam kiedyś i jakoś nie wyszło. Ale miałam w słońcu. Nie mam za specjalnie miejsca na niego ale namawiam eMa na wyrzucenie malin bo kiepsko u nas rosną i przerzucenie się na malino-jeżyny. Więc jeśli będziemy robić rewolucję to spróbuję przemycić pomysł na typowy kompostownik. A Ty masz plastykowy czy zbijany z desek?


Nie wiem co to za wynalazek ta malino- jeżyna, ja mogę tylko przestrzec przed malino-truskawką, na wiosną wykarczowałam, bo rozrastało się w nieograniczony sposób, a owoce były bardzo przeciętne.

Raczej o niej szybko nie zapomnę bo ciągle odrasta od ziemi.

A jeżynę mam jedną szczepioną na pniu - odmiana Navaho, z tego co czytałam jak kupowałam, to najlepsza.
____________________
Tu ma być ogród :)
13:54, 20 lip 2017
lindsay80 napisał(a)


ja też nie zbieram, dostaję na jesieni w workach z jednej instytucji tyle ile mogą kompostowniki pomieścić



aaaa


PS. studnia za tujami u sasiadaów dzis sie kopie czyli dzialaja ...na siwezo wyrownany terazn i nowke trawke tyle co wzeszła ..wjechał dzis ciezki sprzet ...od takie myslenie
lindsay80 13:56, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kasya napisał(a)
Edyta, masz nieprzyzwoity porządek



Ci co byli na żywo to by się posikali ze śmiechu, więc czym prędzej dementuję - zdjęcia kłamią
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:58, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
z palet mam. Szybki i łatwy i stwarza przyjazne warunki dla kompostu. U mnie jeżyny rosną jak wściekłe ale mnie to cieszy bo nalewki potem dostatek


Ja w zeszłym roku mieszałam jeżyny z malinami i czerwonymi porzeczkami i to była najlepsza nalewka ze wszystkich, nie wiem czy w tym roku jeżyna u rodziców obrodziła i czy będzie z czego zrobić tą nalewkę.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:58, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Krakus napisał(a)


przepis dasz na jeżynówkę? bo w tym roku pierwszy raz będę próbować zrobić


widzę, że jak kraj długi i szeroki wszyscy coś pędzą
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:00, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makao_J napisał(a)

Właśnie u mnie jeżyny też rosną i się rozrastają bez problemu ale maliny absolutnie. Dlatego chcę spróbować malinojeżyn.
Czyli kompostownik z desek. Ok.


Ciekawe co malinom nie odpowiada.

Ja też kompostownik z desek polecam, w tych z tworzywa ponoć bardziej ta materia gnije, niż się kompostuje, ale nie mam tylko z zasłyszenia wiem.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:01, 20 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
kiedys wstawiam i znalazłam tyle ze cukru lepiej dać mniej
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5397-typografia-ogrodu?page=1997


z wanilią mniam
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies