Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 19:39, 28 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
iwonkap napisał(a)
tak chodziło mi o te wrzośce bo ladnie wypałeniją rabatę w tym miejscu




Dziękuję za dokladne wymiary, już wiem dokładnie o i jak


Bardzo proszę, mam nadzieję, że informacje się przydadzą.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:40, 28 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
wiem wiem


____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:41, 28 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makao_J napisał(a)
Te jeżówki Green Envy też mi się podobają. Są takie nietypowe. Ślicznie masz.

U mnie pomidory czerwienieją ale te co są w donicach poza foliakiem. W foliaku to same giganty. Jeszcze nie mają rumieńców. Ale ich wielkość przeraża.


A my już degustujemy, Twoje też dojdą na dniach


____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:43, 28 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
kasja83 napisał(a)
Edytka-u Ciebie takie dysputy o jeżówkach!Muszę sobie popisać nazwy-bo baardzo mi tu niektóre się podobają. Chcę w przyszłym roku dosadzić do rabaty przy garażu Limki i właśnie jakieś jeżówki-myślałam o GJ-ale te Coconut i Meringue też są super.


Wszystkie śliczne, a może jeszcze jakieś w różu Ci się spodobają do przyszłego roku? ja przed hortkami mam Vintage Wine - są przepiękne!

GJ i Meringue mogą być troszkę za niskie przed Limkami.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:45, 28 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
AngelikaX napisał(a)



Green Envy najbardziej mi się podobają... nie krzyczą z rabaty, a pięknie ją dopełniają i masz rację cudownie grają z grackami, jakby dla nich stworzone


Dobrze je zdefiniowałaś Angelika, podoba mi się, tak poetycko
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:47, 28 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Madzenka napisał(a)
Bardzo udane zakupy i już wszystko posadzone! U mnie jezówki Green Envy podobnie jak Green Jewel ciągle zanikają


Rzadko bywasz Marzenko w tym sezonie, miło, że się odezwałaś.
Dwa lata temu kupiłam jedną Green Envy w Wojsławicach, zrobiłam z niej 3 i kolejnej wiosny mam nadzieję znowu podzielić - mam nadzieję, że u mnie nie wyginą, jeszcze mi się to nie zdarzyło z żadną odmianą jeżówki.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:48, 28 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
wrobelki napisał(a)
Przysłała mnie Kasja na zdjęcia jeżówek wato było Nie wiem jakim cudem tu jeszcze nie byłam ślicznie u Ciebie jeśli pozwolisz zostanę na dłużej


Bardzo mi miło i oczywiście zapraszam
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:48, 28 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
sylwik69 napisał(a)
Zawsze chętnie tu zaglądam,bo to jeden z moich ulubionych ogrodów masz bardzo dużo traw w ogrodzie,powiedz co robisz ,że tak zdrowo i bujnie rosną? jakie stosujesz opryski i kiedy?



Marny mam dziś dzień, a Ty lejesz miód na moje serce

Trawy rosną u mnie same, niczym nie pryskam, miskanty i rozplenice dostały w tym sezonie raz gnojówkę z pokrzyw, a w kwietniu wszystkie rabaty Yara Milę.

Może sekret tkwi w przygotowaniu podłoża, do sadzenia zawsze porządnie się przykładam, zabieram sobie kilka wiaderek do takiej akcji: a w nich obowiązkowo kompost, obornik przekompostowany, mączka bazaltowa i w zależności od wymagań roślin, albo dolomit, albo kwaśny torf, czy jeszcze inne rzeczy typu skorupki jajek, piasek, siarka, mączka rogowa...
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:52, 28 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
kasja83 napisał(a)

W sensie, że nie kwitną?


raczej, że w ogóle przestają istnieć, z jeżówkami ponoć tak bywa czasem, choć ja takich doświadczeń nie mam.

____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:58, 28 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Jutro miały się zacząć nasze wakacje w pięknym, gorącym kraju...
Ale jak to czasem bywa, życie ma swoje plany i z przykrych powodów rodzinnych musimy zostać na miejscu.

Chcąc nie chcąc będzie czas żeby ogród dopieścić.

Lilie Azjatyckie.





Lawenda leży na kostce po ulewie




____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies