Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

Olili 22:26, 24 paź 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
A moi rodzice hortensję ogrodową posadzili pod ścianą wschodnia domu i niczym nie zabezpieczali (nie mieli pojęcia,ze powinni) i hortensja kwitła...
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
lindsay80 22:33, 24 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Zielona napisał(a)
Edytko, moi Sąsiedzi co roku wkopują donice z hortensjami ogrodowymi w... kompostownikI owijają włókniną. Twierdzą, że tam temperatura jest wyższa i ona grzeje donicę. Nie potrafię odnieść się do tego, czy to prawda, ale... hortensje kwitną


No na to bym nie wpadła, a że nadal nie mam porządnego kompostownika tylko taka pryzme z wszelkiego rodzaju ogrodowymi odpadami to łatwo mi będzie tam ta Hortensję umieścić - spróbuje tak zrobić, bo argument, że tam ciepłej wydaje się logiczny - dzięki za podsunięcie pomysłu
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 22:40, 24 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Olili napisał(a)
A moi rodzice hortensję ogrodową posadzili pod ścianą wschodnia domu i niczym nie zabezpieczali (nie mieli pojęcia,ze powinni) i hortensja kwitła...


Wiem, że u niektórych osób kwitną, dużo będzie zależało od tego jaką zimę będziemy mieć.
____________________
Tu ma być ogród :)
Zielona 22:51, 24 paź 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
...wiesz... tak sobie myślę, że jak rolnik wyrzuca obornik na pole to przez długi czas unosi się nad pryzmą para Kompostownik też przerabia to, co w nim nagromadzone. Pewnie Waldek mógłby w precyzyjny sposób to wytłumaczyć, ale na logikę... może tak być
nawigatorka 22:59, 24 paź 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A dotykalyscie kiedys kupki skoszonej trawy-goraca i bije od niej cieplo z daleka.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 23:17, 24 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Zielona napisał(a)
...wiesz... tak sobie myślę, że jak rolnik wyrzuca obornik na pole to przez długi czas unosi się nad pryzmą para Kompostownik też przerabia to, co w nim nagromadzone. Pewnie Waldek mógłby w precyzyjny sposób to wytłumaczyć, ale na logikę... może tak być


Zwykle przy procesach biologicznych uwalnia się ciepło także wszystko by się zgadzało
A Waldek czasami wpada, więc jak doczyta to myślę, że potwierdzi

____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 23:18, 24 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
A dotykalyscie kiedys kupki skoszonej trawy-goraca i bije od niej cieplo z daleka.


To fakt!
____________________
Tu ma być ogród :)
Kacha123 23:22, 24 paź 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Moje ogrodowe z zeszłego roku przeżyły w gruncie z usypanym kopczykiem i czapeczką z włókniny
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
lindsay80 23:25, 24 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Widziałam, że ostatnio w wielu wątkach porównujecie swoje gracki czy pseudogracki, więc pokażę moje sadzone latem - dalej calutkie zielone.



I stipa, późniejsza niż u wszystkich, za to do teraz ładna



A za nią ostatnia w tym roku Edenka, jeszcze w pąku



Mniejsza rabata przy tarasie z dosadzoną stipą - brakuje już tylko Giardiny, ale ona jest już w drodze.









____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 23:26, 24 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kacha123 napisał(a)
Moje ogrodowe z zeszłego roku przeżyły w gruncie z usypanym kopczykiem i czapeczką z włókniny


My tu na Śląsku w ostatnich latach mieliśmy dosyć łagodne zimy, więc szanse na kwitnienie jakieś są.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies