Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 10:29, 29 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ivo napisał(a)
Fajne graby A ze ścianą wodną będzie szał Macham!


Mi też się podobają, ściana będzie największym wyzwaniem ogrodowym roku 2016



____________________
Tu ma być ogród :)
leon60 10:30, 29 paź 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
lindsay80 napisał(a)


Mi też się podobają, ściana będzie największym wyzwaniem ogrodowym roku 2016




sami będziecie robić ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
lindsay80 10:33, 29 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)
Wszystkie drzewa piękne, dorodne, a że częściowo bez liści to waiadomo ... jesień przecież mamy
Ciekawa jestem bardzo tej ścianki u Ciebie
A skąd będziesz miała na nią widok?


Centralnie z szerokiego na 3 m okna jadalni, no i przy okazji również z południowej części tarasu.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:39, 29 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)
super super drzewa w trawniku tak zostaną czy dostaną coś w nóżki?


Na razie tak zostaną, chyba, że kiedyś wymyślę co by tam posadzić, na razie przeszła mi przez głowę lawenda, bo to południowa strona - może podrzucisz jakiś pomysł ?
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:40, 29 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Olili napisał(a)
Będzie czad


Z naciskiem na "będzie" hihi
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:44, 29 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
leon60 napisał(a)

sami będziecie robić ?


U nas to niemożliwe, muszę to komuś zlecić - eMuś całkiem nie ten typ co to swoimi rączkami coś wykona i zupełnie nieczasowy.
Za to przy wczorajszym sadzeniu mocno zaangażowany i nawet kopania dziur w trawniku nie przeżywał, co uważam za duuuży postęp
____________________
Tu ma być ogród :)
siakowa 10:45, 29 paź 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lindsay80 napisał(a)


Na razie tak zostaną, chyba, że kiedyś wymyślę co by tam posadzić, na razie przeszła mi przez głowę lawenda, bo to południowa strona - może podrzucisz jakiś pomysł ?

ja??? hahaahah
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
bdan 10:46, 29 paź 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
lindsay80 napisał(a)


Tulipanowiec




Piękny egzemplarz. Będziesz go cięła?

Ja u siebie kombinuję, czy wsadzić jeszcze jakies drzewa do mojego dużego ogrodu. Z tyłu działki mam posadzony pas małych serbów i tam myslałam, żeby posadzić przed nimi drzewa, które mogłyby osiągnąć większe rozmiary.
Małżonek niezbyt jest za tą opcją, choć już grujecznika tam posadziłam. Twierdzi, że mamy juz tyle drzew, że nie nadążymy liści grabić i po co nam kolejne, że lepiej te serby zadarnić jakimś jałowcem i zostawić. Ale pod wpływem ogrodowiska chciałoby by się więcej. Więc sama już nie wiem, może u siebie posadze kolumnowego, ale nie wiem, czy on rzeczywiście mniejszy będzie, bo w internecie różnie piszą.
Zastanawiam się, czy przycinanie rzeczywiści pozwoli ograniczyć wielkość drzewa, bo jednak pień i konary będą rosnąć
Mała mi dała fajne porównania:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2438-ogrodnik-mimo-woli-cd?page=3191#post_2

a zdjęcie tulipanowca na tej stronie to już mi całkiem daje do myślenia

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=36946&start=98


Sorry za takie przemyślenia u Ciebie, ale tak przy kawce sobie z tobą gadam
lindsay80 10:48, 29 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwk4 napisał(a)
Ja dziś posadziłam róże. Też takie golaski. Jedno wiaderko kompostu do dołka, wymieszałam z ziemią, udeptałam, podlałam i drugim wiaderkiem kompostu wysypałam kopczyk.
Na noc też zamoczyłam we wodzie
Pozdrawiam


Na szczęście też mogę swoim zapodać własny kompost, więc bazę pod dobre rośnięcie powinny mieć zapewnioną.
A Ty oby nie za wcześnie się tak esploatujesz ogrodowo, Iwonko?
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 10:53, 29 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
bdan napisał(a)

Tak się zastanawiam od czego zależy to przebarwianie się ambrowca, czy mozna mu jakoś pomóc. JA mojego w zeszłym roku kupowałam, w doniczce był całkiem przebarwiony i piękny, a teraz jest zielony


Wczoraj się właśnie wdałam w pogawędkę na ten temat z tym Panem ze szkółki - powiedział, że znaczenie ma wszystko: temperatura, wilgotność, letnia susza, nasłonecznienie, ilość dni pochmurnych, przymrozki, itd...
Rok rokowi nierówny i powiedział, że obserwuje na swoich polach z drzewami, że co roku inaczej się one wybarwiają.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies