Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 10:59, 29 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
bdan napisał(a)


Piękny egzemplarz. Będziesz go cięła?

Ja u siebie kombinuję, czy wsadzić jeszcze jakies drzewa do mojego dużego ogrodu. Z tyłu działki mam posadzony pas małych serbów i tam myslałam, żeby posadzić przed nimi drzewa, które mogłyby osiągnąć większe rozmiary.
Małżonek niezbyt jest za tą opcją, choć już grujecznika tam posadziłam. Twierdzi, że mamy juz tyle drzew, że nie nadążymy liści grabić i po co nam kolejne, że lepiej te serby zadarnić jakimś jałowcem i zostawić. Ale pod wpływem ogrodowiska chciałoby by się więcej. Więc sama już nie wiem, może u siebie posadze kolumnowego, ale nie wiem, czy on rzeczywiście mniejszy będzie, bo w internecie różnie piszą.
Zastanawiam się, czy przycinanie rzeczywiści pozwoli ograniczyć wielkość drzewa, bo jednak pień i konary będą rosnąć
Mała mi dała fajne porównania:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2438-ogrodnik-mimo-woli-cd?page=3191#post_2

a zdjęcie tulipanowca na tej stronie to już mi całkiem daje do myślenia

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=36946&start=98


Sorry za takie przemyślenia u Ciebie, ale tak przy kawce sobie z tobą gadam


Z chęcią podyskutuję

Ja tam jestem za drzewami bardziej, niż tym pomysłem co to ma Twój mąż, ale faktycznie co do liści to on ma całkowitą rację - na szczęście zawsze można się wspomóc odkurzaczem ogrodowym .

Swojego będę przycinać - takie porady dostałam też ze szkółki - miejmy nadzieję, że takich rozmiarów, jak w podanym linku nigdy nie osiągnie
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:00, 29 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)

ja??? hahaahah


tak, tak... ja tam wiem, że Ty masz dobre pomysły
____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 11:35, 29 paź 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Piekne drzewa.male, chude? Gdzie? Piekne i kolosy.lubie takie duze nasadzenia bo duzo zmieniaja.zazdrszcze pozytywnie.ja monotemetyczna jestem i w nogi grabow dalabym trawy
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
bdan 11:52, 29 paź 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
lindsay80 napisał(a)


Z chęcią podyskutuję

Ja tam jestem za drzewami bardziej, niż tym pomysłem co to ma Twój mąż, ale faktycznie co do liści to on ma całkowitą rację - na szczęście zawsze można się wspomóc odkurzaczem ogrodowym .

Swojego będę przycinać - takie porady dostałam też ze szkółki - miejmy nadzieję, że takich rozmiarów, jak w podanym linku nigdy nie osiągnie



Edyta ja na chwilę obecną mam 30 szt drzew liściastych, więc on już chyba chce trochę wyhamować. Jeszcze gada, ze za niedługo serby będziemy musieć przycinać - tu też 19 szt do przycinania, a kolejnych 13 serbów posadzonych, ale te już większe będą mogły rosnąć. No i on mówi, że za chwile nie damy rady.

Ale my już inaczej zaglądamy, młodość ma swój entuzjazm
malkul 12:47, 29 paź 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
nawigatorka napisał(a)
Piekne drzewa.male, chude? Gdzie? Piekne i kolosy.lubie takie duze nasadzenia bo duzo zmieniaja.zazdrszcze pozytywnie.ja monotemetyczna jestem i w nogi grabow dalabym trawy


ja też
cos jak np. magda70 ma na grabowej
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 12:48, 29 paź 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
piekny egzeplarz nameirzyłas Edytko, juz go widac w ogrodzie bo spory
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
lindsay80 15:18, 29 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
Piekne drzewa.male, chude? Gdzie? Piekne i kolosy.lubie takie duze nasadzenia bo duzo zmieniaja.zazdrszcze pozytywnie.ja monotemetyczna jestem i w nogi grabow dalabym trawy


Nie no, wiem, że ładne i duże, ale jakoś na tej działce mi zmalały

A jeśli chodzi o drzewa w trawniku to ta sytuacja dotyczy tylko ambrowca i tulipanowca, tam gdzie są graby będzie żwirek i kulkowiaska bukszpanowo-cisowe... kiedyś
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 15:24, 29 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
malkul napisał(a)


ja też
cos jak np. magda70 ma na grabowej


A ja planuję przy każdym grabie kulkowisko - to by były dwie takie symetryczne rabaty po bokach ścianki wodnej.
Będę się troszkę inspirować tym zdjęciem:


____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 15:25, 29 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
malkul napisał(a)
piekny egzeplarz nameirzyłas Edytko, juz go widac w ogrodzie bo spory


Żeby tylko się wszystko przyjęło i przetrwało zimę, bo kilka z tych drzew jest kopane z gruntu.
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 15:31, 29 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Będziemy trzymać kciuki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies