Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

Kuba 14:28, 25 maj 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Toszka napisał(a)


Ewo, jak coś pilnie, to na Pw jestem zawsze do dyspozycji. Nie jestem w stanie zaglądać wszędzie i czasami skaczę po wątkach - niemal jak gra w bingo


nie Toszka na razie nic pilnego ale jestem po prostu ciekawa Twojego ogrodu fajnie byłoby do Ciebie zaglądać ale dziękuję za propozycję- jak będzie potrzeba to się do Ciebie zwrócę, jeszcze raz wielkie ukłony za Twoje rady i pomoc

P.S. chyba że masz patent na pozbycie się chwastnicy poza zrywaniem darni- bo do tego już u mnie doszło
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
siakowa 14:33, 25 maj 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Kuba napisał(a)


nie Toszka na razie nic pilnego ale jestem po prostu ciekawa Twojego ogrodu fajnie byłoby do Ciebie zaglądać ale dziękuję za propozycję- jak będzie potrzeba to się do Ciebie zwrócę, jeszcze raz wielkie ukłony za Twoje rady i pomoc

P.S. chyba że masz patent na pozbycie się chwastnicy poza zrywaniem darni- bo do tego już u mnie doszło

na to pytanie i ja posłucham odpowiedzi...
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Luki 14:45, 25 maj 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bardzo cenne wskazówki dotyczące kory. Ja na początku też sypałem tą grubszą, ale z czasem przestała mi się podobać bo drobniejsze części się przekompostowały, a reszta w mniejszej ilości została i straszyła.
Mam jeszcze jedno pytanie do Toszki jeżeli można Jak wysypujemy korę z worka to jeżeli ma tak specyficzny dość silny zapach to znaczy, że jest świeża? Teraz poszukuję takie drobniutkiej bo zdecydowanie estetyczniej wygląda
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Toszka 15:28, 25 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Postąpię nieetycznie (z punktu widzenia netykiety forumowej) , ale co tam, ku chwale użytkowników (nie będę przecież kopiować i udawać, ze to moje)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=32&t=55979
poczytajcie o chwastnicy i walce z nią
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 15:31, 25 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Intensywny zapach (ja uwielbiam) świadczy o świeżości kory. Kolor jest charakterystyczny - świeża jest koloru kory - ruda. Czym lepiej przekompostowana tym ciemniejsza, bardzo ciemno brązowa. Prawie czarna.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kuba 15:32, 25 maj 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
już to znam
niestety u mnie usuwanie chwasta równa się zdzieraniu darni w wielu miejscach, prawdopodobnie skończy się wymianą trawnika w przyszłości
dzięki za pomoc Toszka, będę Cię dalej szukać po wątkach
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Toszka 15:37, 25 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kluczowe jest wapnowanie/dolomitowanie, zaprzestanie podlewania i bardzo krótkie koszenie. Co z tego, że darń zerwiesz, jak nasiona zostaną? Tu trzeba kompleksowo.
U siebie wydłubuję dziada na bieżąco
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
nawigatorka 15:44, 25 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)


Zgadzam się w 100%.
A tak w ogóle to da się zauważyć, że i Ty i Gosia lubicie te same klimaty

Ja też jestem w grupie gustujących w tej drobnej korze.

Ja i Gosia w jednym zdaniu! Toż to zaszczyt.mam nadzieje ze nie masz na myśli tylko czaszek
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 16:19, 25 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)

Ja i Gosia w jednym zdaniu! Toż to zaszczyt.mam nadzieje ze nie masz na myśli tylko czaszek


o nie, nie chodziło mi o czaszki, choć faktycznie ostatnio widziałam błękitną spódniczkę u Ciebie i bardzo mi się spodobała, nie wiem tylko czy moja córa by założyła, bo ona z tych takich bardziej księżniczkowatych dziewczynek
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 16:22, 25 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
cieszę się, że dziś u mnie tyle dobrych rad na temat kory, a teraz chwastnicy w trawniku się pojawiło, bo właśnie na poszerzaniu wiedzy w zakresie szeroko pojętego ogrodnictwa między innymi mi zależy przy okazji posiadania wątku na tym forum.

____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies