Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

ren133 10:39, 01 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)


Magda, te płyty występują w większych rozmiarach, docięli mi tylko tak jak chciałam.
Koszt m2 to 65-35 zł w zależności od grubości i tego czy produkt jest w 1 czy 2 gatunku.
Płaci się niestety też za odpad, w moim przypadku wyszło ok. 10 m2 ale zapłaciłam za 16 m2 bo taka powierzchnia płyt została zużyta, żeby wyciąć to co chciałam.


Trzeba było dzwonić Zaradziłabym
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
lindsay80 10:54, 01 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
i tak dużo pomogłaś, było minęło.
A u Ciebie jakie postępy... byłam, widziałam, podziwiam, że tak Wam świetnie idzie.
____________________
Tu ma być ogród :)
lojalna_ 11:31, 01 cze 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
pozdrawiam lawenda napewno utosnie i zakwitnie daj duzo piasku lubi przepuszczalne podloze i nie za mokro

Dzisiaj jade po platany
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lindsay80 11:39, 01 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
o to super, zerknij za wiśniami Umbraculifera i miłorzębami szczepionymi na wys. ok. 150 cm.
Ja już lekko zestresowana jestem, bo albo ja na jakichś imprezach, albo goście do mnie chcą przyjechać i czasu brak na sadzenie, chyba noce mi zostają.
____________________
Tu ma być ogród :)
popcorn 11:45, 01 cze 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hej,
zaglądam! super derenie, szkoda ze do Rybnika mam tak daleko! chcialam cala 1 szt hehe
pokaz to miejsce gdzie chcesz trzmieliny na pniu
pozdro
k.
____________________
Mój nowy ogródek
ren133 11:54, 01 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
No właśnie Edytko ... a jaki masz pomysł na te derenie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 12:01, 01 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Aaa już wiem o co jeszcze chciałam zapytać Pisałaś jakiś czas temu o zdobniczce bukowej - już ją mam ... pryskałam mospilanem ... ale jeszcze to białe jest ... to jak myślisz co zrobić? prysnąć jeszcze raz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
lindsay80 12:10, 01 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
derenie będą w takiej kompozycji jak w ogrodzie Zimozielonym.
W weekend dokupiłam cyprysiki, tylko sadzić.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 12:14, 01 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)
Aaa już wiem o co jeszcze chciałam zapytać Pisałaś jakiś czas temu o zdobniczce bukowej - już ją mam ... pryskałam mospilanem ... ale jeszcze to białe jest ... to jak myślisz co zrobić? prysnąć jeszcze raz?


Powiem Ci, że mi ona zniknęła po jednokrotnym oprysku.
A wydaje mi się, że to nawet u Ciebie ktoś pisał, że Mospilan można w sezonie użyć 1 raz, na opakowaniu też tak pisze.


Wklejam poniżej info o zwalczaniu tych robaczków i jest na końcu podany jeszcze jeden specyfik, który pomoże jej się pozbyć więc możesz spróbować.

Zdobniczka bukowa zimuje w stadium jaj. Są one składane przez samice jesienią na łuski pąków oraz w szczeliny pędów. W kwietniu i na początku maja wylęgają się larwy, które po dwóch, trzech tygodniach żerowania - co przypada na połowę lub koniec maja - przekształcają się w założycieli rodu. One po 1-2 dniach rodzą larwy i dają tym samym początek pierwszemu pokoleniu uskrzydlonych i bezskrzydłych dzieworódek. Ciało bezskrzydłej dzieworódki ma długość 2-3,2 mm, barwę żółtawozieloną, pokryte jest białą wydzieliną woskową. W ciągu roku występują co najmniej cztery pokolenia dzieworódek. We wrześniu pojawia się pokolenie płciowe. W drugiej i trzeciej dekadzie października samice, po zapłodnieniu, składają jaja, które zimują. Zwalczanie. - Pierwszym terminem zwalczania zdobniczki jest okres bezlistny drzew, najpóźniej do końca kwietnia. W tym czasie niszczymy zimujące jaja i wylęgające się z nich larwy opryskując drzewa preparatem olejowym Promanal 60 EC (2%). Zabieg powinno się przeprowadzać w temperaturze powietrza nie niższej niż 12 st. C. -W okresie wegetacji drzew mszyce żerujące pod wydzieliną woskową najskuteczniej niszczone są przez preparaty układowe: Mospilan 20 SP (0,02%), Aztec 140 EW (0,08%).
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 12:17, 01 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
popcorn napisał(a)
hej,
zaglądam! super derenie, szkoda ze do Rybnika mam tak daleko! chcialam cala 1 szt hehe
pokaz to miejsce gdzie chcesz trzmieliny na pniu
pozdro
k.


Karolina, faktycznie jeden to malutko, ja teraz będę wysyłać Kamili 6, jak nabiorę wprawy w robieniu przesyłek, to w ostateczności mogę Ci wysłać, tylko, czy to się opłaca, jak przesyłka wyjdzie drożej niż roślina?

A co do tych trzmielin, chodzą mi po głowie od czasu, gdy mi zwróciłaś na to uwagę tu:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4999-tu-ma-byc-ogrod?page=3

Chyba najlepsze zdjęcia są na stronie 1 - 3.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies