Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

Pola 08:44, 30 maj 2015


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
KasiaW76 napisał(a)


Wow jakie piękne te derenie... gdzie kupiłaś?

O rany, masz derenia, a ja wypatruję go całą wiosnę gdzie kupiłaś.....cudny
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
lindsay80 08:52, 30 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Pola napisał(a)

O rany, masz derenia, a ja wypatruję go całą wiosnę gdzie kupiłaś.....cudny


Kasiu, napisałam już odpowiedź na poprzedniej stronie
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 08:57, 30 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kacha123 napisał(a)


Moja lawenda ma drenaż ze żwirku, ziemię wymieszaną z piachem i dodatkiem dolomitu. Tegoroczną mam vivę, ale z zeszłego roku mam hidcote blue - myślałam, że nic z niej nie będzie, bo ledwo ją było widać w żwirku, a też będzie kwitnąć. Możesz liczyć na kwiaty i piękny zapach


Super, uwielbiam jej zapach i te łany kwiatów.
Do rad odnośnie podłoża się zastosuję i mam nadzieję, że i u mnie będzie jej dobrze, choć żałuję, że nie mam takiego miejsca jak u Ciebie, w którym można lawendę przepięknie wyeksponować.
____________________
Tu ma być ogród :)
Asiuniaa 09:05, 30 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
lindsay80 napisał(a)
Wklejam zdjęcia zdobytych dziś dereni Ivory Halo - okazuje się, że jednak da się je znaleźć i to w całkiem bliskiej okolicy, a po długich poszukiwaniach ja już myślałam, że przyjdzie mi kupować przez internet, na szczęscie się udało

Kamajla, w tej grupie połowa jest dla Ciebie, mam nadzieję, że uda mi się bezpiecznie spakować przesyłkę.




A tak wygląda pojedynczy, przykładowy egzemplarz:





Ładne derenie ja Ivory Halo nie dostałam , kupiłam Sibirica on też ma mieć czerwone gałązki zimą tylko tak patrzę , że Twoje są ładnie rozkrzewione od dołu a mój jest na jednym pędzie dopiero tak z 5 cm wyżej się rozkrzewia. Też się wzoruję na tej rabacie z zimozielonego to inspiracja na moją rabatę pod świerkami i być może powinnam pociągnąć więcej dereni . Ty się wzorujesz na tej rabacie pod świerkiem ? Bo w innym miejscu nie kojarzę dereni z cyprysikami. Po jakim czasie derenie kwitną?
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 09:09, 30 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
lindsay80 napisał(a)


Magda, te płyty występują w większych rozmiarach, docięli mi tylko tak jak chciałam.
Koszt m2 to 65-35 zł w zależności od grubości i tego czy produkt jest w 1 czy 2 gatunku.
Płaci się niestety też za odpad, w moim przypadku wyszło ok. 10 m2 ale zapłaciłam za 16 m2 bo taka powierzchnia płyt została zużyta, żeby wyciąć to co chciałam.



Zaciekawiły mnie te donice u Reni i u Ciebie bo potrzebuję też jednej na taras przy jadalni jednak widzę, że są to dosyć wysokie koszty za samą płytę plus wykonanie i wykończenie. Ciekawa jestem efektu końcowego. Ja chyba poszukam innego materiału. Mój M. nie jest przekonany czy poradziłby sobie z detalami wykończenia tych płyt.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
lindsay80 09:31, 30 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Asiuniaa napisał(a)


Ładne derenie ja Ivory Halo nie dostałam , kupiłam Sibirica on też ma mieć czerwone gałązki zimą tylko tak patrzę , że Twoje są ładnie rozkrzewione od dołu a mój jest na jednym pędzie dopiero tak z 5 cm wyżej się rozkrzewia. Też się wzoruję na tej rabacie z zimozielonego to inspiracja na moją rabatę pod świerkami i być może powinnam pociągnąć więcej dereni . Ty się wzorujesz na tej rabacie pod świerkiem ? Bo w innym miejscu nie kojarzę dereni z cyprysikami. Po jakim czasie derenie kwitną?


Zgadza się Sibirica będzie miał czerwone gałązki, tylko, rośnie większy.
Tam gdzie kupowałam większość miała gołe pędy od dołu, liście zaczynały się na wysokości około 20-30 cm, były też sporo większe, ale ja wybrałam sobie najniższe egzemplarze, za to gęste i z liśćmi od samego dołu.
Dokładnie na tej rabacie z Zimozielonego ogrodu się wzoruję.

Nie wiem po jakim czasie derenie kwitną, w tej grupie co kupowałam były też kwitnące, ale musiałabym się przyjrzeć swoim, czy jakiś z nich też ma kwiaty, nie zwróciłam na to uwagi.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:35, 30 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Asiuniaa napisał(a)



Zaciekawiły mnie te donice u Reni i u Ciebie bo potrzebuję też jednej na taras przy jadalni jednak widzę, że są to dosyć wysokie koszty za samą płytę plus wykonanie i wykończenie. Ciekawa jestem efektu końcowego. Ja chyba poszukam innego materiału. Mój M. nie jest przekonany czy poradziłby sobie z detalami wykończenia tych płyt.


Faktycznie nie jest to tanie rozwiązanie może pomyśl np o płycie osb?
Mój mąż też nie będzie robił ich od początku do końca, wykańczanie zostawię jakiemuś fachowcowi, bo te detale i kosmetyka są najważniejsze

Na efekt końcowy trzeba będzie trochę poczekać, na razie brak czasu, żeby się tym zająć.
____________________
Tu ma być ogród :)
Asiuniaa 10:13, 30 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
lindsay80 napisał(a)


Faktycznie nie jest to tanie rozwiązanie może pomyśl np o płycie osb?
Mój mąż też nie będzie robił ich od początku do końca, wykańczanie zostawię jakiemuś fachowcowi, bo te detale i kosmetyka są najważniejsze

Na efekt końcowy trzeba będzie trochę poczekać, na razie brak czasu, żeby się tym zająć.


A ktoś coś teges na forum z płyt osb? Jak to wykończyć ? Coś bliżej możesz mi podrzucić na ten temat? W tej chwili myślimy o wykonaniu z desek sosonowych frezowanych plus styropian .
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
lindsay80 10:19, 30 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
niestety, ja nie znam inspiracji, musisz poszperać.
Jedynie kojarzę, że Syla coś miała z płyty osb przy ścianie wodnej - chyba.
____________________
Tu ma być ogród :)
KasiaW76 18:45, 30 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
lindsay80 napisał(a)


W szkółce nadleśnictwa w Rybniku na ul. Wielopolskiej 6


Śliczne ten derenie, wchodzę i spoglądam na nie
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies