Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 23:00, 06 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
magdziam napisał(a)
super wyszło, pasuje do wisienek


też mi się zdaje, że wisienki fajnie się komponują z ogrodzeniem
A teraz mile widziane pomysły co by tam jeszcze dosadzić im do towarzystwa, żeby nie było tak łyso jak obecnie.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 23:06, 06 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Ewelina, Ola - fajnie, że się Wam podoba
____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 23:08, 06 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)


Dzięki Asia, nam też się bardzo podoba, po prostu wyszło tak jak chcieliśmy, więc 100% zadowolenia


I teraz jest ten moment, że możemy wrócić do uzupełniania tej rabaty, dlatego wklejam Twój pomysł ze strony 27.



Obwódki z bukszpanu są okrągłe, na razie posadzone są tylko one i wiśnie.

Ja wiosną myślałam o bluszczu, teraz obstawiam na tle słupków jednak miskant Morning Light, róże okrywowe chyba jednak w tym miejscu odpuszczę, tylko co dać tam zamiast róż? Po głowie chodzą mi żurawki i berberysy.u
Spójrz Asia jeszcze raz na to i napisz co myślisz

O mój szkic robiony na kolanie miskant super, co do żurawki to chyba trochę musiałaby ich tam być co? A z nimi to różnie bywa (czytaj opuchlaki itp). Poza tym brakowaloby mi czegoś średniej wysokości między Ml a zurawkami.może berberysy ale jakie? Bo jeśli takie co gubią liście to zima znów może troszkę być łysawo co? Pomyślę i może coś podpowiem na razie brak koncepcji
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 23:29, 06 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Wiem ze juz była o tym rozmowa i ze juz pwstaje u Ciebie rabata z hortensjami ale może tyu dobrze by bylo na tle słupka dać Ml (albo Gracki bo wyższe) przed nimi hortensje-jakieś niewysokie np białe,a pod nimi np rozplenice albo Carrex FC albo mint curls.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 00:12, 07 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
o Grackach myślałam, ale ML chyba lepszy bo będzie się odcinał kolorystycznie od obwódek bukszpanowych i liści wiśni - zdaje mi się, że dając Gracki za dużo byłoby jednego odcieniu zieleni.
Carexy chętnie - ale kilka osób na Frosted Curls narzekało ostatnio na forum - chyba lepsza Amazon Mist, albo Elata Aurea.
Ja tak czułam, że zaproponujesz hortensje ale jeśli coś ma tam kwitnąć to wolę róże... ale będę się jeszcze zastanawiać.
Znasz jakąś odmianę, która jest taka kompaktowa?
Ja Mam Limelight i Polar Bear i te drugie faktycznie jak na razie są niższymi krzaczkami od limek.
____________________
Tu ma być ogród :)
KasiaW76 00:31, 07 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Dom piękny i ogrodzenie tak samo. ..
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
ren133 00:34, 07 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)
o Grackach myślałam, ale ML chyba lepszy bo będzie się odcinał kolorystycznie od obwódek bukszpanowych i liści wiśni - zdaje mi się, że dając Gracki za dużo byłoby jednego odcieniu zieleni.
Carexy chętnie - ale kilka osób na Frosted Curls narzekało ostatnio na forum - chyba lepsza Amazon Mist, albo Elata Aurea.
Ja tak czułam, że zaproponujesz hortensje ale jeśli coś ma tam kwitnąć to wolę róże... ale będę się jeszcze zastanawiać.
Znasz jakąś odmianę, która jest taka kompaktowa?
Ja Mam Limelight i Polar Bear i te drugie faktycznie jak na razie są niższymi krzaczkami od limek.


Też wybrałabym ML ze względu na inny kolor zieleni
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 00:40, 07 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Wróciłam się i zachwyciłam ogrodzeniem i ... umbrami w skarpetach

Edytko, a co z tą trawką? Bo wczoraj ja kupiłam everest (a też nastawiałam się na Ice Dance) i ... ona jest, tak jak pisze Szefowa, taka delikatna.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
lindsay80 00:53, 07 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Widziałam Reniu Twoje zakupy - świetne są.
Temat trawki na razie na tym samym etapie co ostatnio, zajrzę do tej szkółki w przyszłym tygodniu.
Też szukam Elata Aurea i Gracillimusa - bez powodzenia na razie - zazdroszczę Ci tego Pana trawkowego bo u nas w okolicy w temacie traw straszna bida ;-/
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 07:39, 07 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Widok z góry na rabatę i ogrodzenie.
Co tam dosadzić, żeby rabata była kompletna?
Uśmiecham się, bo potrzebuję Waszej pomocy w doborze właściwych roślin





____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies