Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lojalna_ 14:24, 08 cze 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Z okazji seteczki duzo urodzajnych pomyslow zycze )))) i przesła juz som .....och yeeeeee!!!!!
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
kasia_w 15:32, 08 cze 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Hej hej
witam się, od razu gratuluję 100 i widzę że w młyn wchodzę zaznaczam bom ciekawa, co będzie

płot i nasadzenia - jak dla mnie bardzo ładna baza . I piękne tło dla roślin już masz
a przęsła z drewna czy z metalu?
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
lindsay80 16:22, 08 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
hej,
zapraszam Kasiu, czy młyn... może tak to wygląda, ale rewolucji październikowej nie przewiduje
Przęsła są aluminiowe.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:39, 08 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Na brzozach plaga zielonych gąsienic - konkretnie zajęły się listkami - co to za osobniki i w jaki sposób się ich szybko pozbyć, ktoś podpowie?

A poza tym znalazłam kilka listków w połowie zbrązowiałych - to z kolei pewnie jakieś choróbsko.
Pomocy!



____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 21:42, 08 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Mikstura z wody, octu, sody, płynu do mycia naczyń i oleju zapodana w sobotę rododendronom na mszyce nie przyniosła oczekiwanego skutku, robale nie odpuściły.
Dziś dostały roztworem z gnojówki pokrzywowej - zobaczymy, czy to pomoże.

____________________
Tu ma być ogród :)
Izolda 21:55, 08 cze 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Przecież soda jest zasadowa, zobojętnia kwas czyli ocet, płyn do mycia naczyń rozbija, emulguje cząsteczki tłuszczu, czyli oleju, woda to tylko rozpuszczalnik i jak to ma działać? Chyba tylko mechanicznie spłukując owady.

Ja uprawiam róże na płatki i co roku mam na pąkach mszyce, stosuję roztwór płynu do naczyń 1 łyżka na litr wody, wytwarza się dużo piany, to rozpuszcza osłonkę mszyc i wysychają. Lepiej stosować przy cieplej pogodzie rano lub wieczorem by słońce nie przypiekło liści.
____________________
lindsay80 22:06, 08 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Izolda, dziękuję, że wyjaśniłaś co i jak w kwestii tej mikstury, ja z chemii orłem nie byłam więc nawet nie zastanawiałam się jakie reakcje mogą zachodzić po zmieszaniu podanych składników - ostatnio przepis był popularny tu na portalu, więc postanowiłam wypróbować, jak widać na załączonym zdjęciu mszyce nadal są.
Radę zapamiętam na pewno i pewnie wypróbuję wkrótce.
Miło, że jesteś czujna i wpadłaś doradzić
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 22:08, 08 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)
Na brzozach plaga zielonych gąsienic - konkretnie zajęły się listkami - co to za osobniki i w jaki sposób się ich szybko pozbyć, ktoś podpowie?

A poza tym znalazłam kilka listków w połowie zbrązowiałych - to z kolei pewnie jakieś choróbsko.
Pomocy!





Ach te robale
Edytko poczytaj tutaj: http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=121
Jutro idę sprawdzić swoje brzózki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Kamajla 22:23, 08 cze 2015


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Ale wstręciuchy... Powodzenia w walce... widzę, że wszędzie jakieś paskudztwa atakują
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
lindsay80 22:34, 08 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kamila, widzisz, dziś zamiast zająć się pakowaniem dereni dla Ciebie musiałam biegać z opryskiwaczem - ale wiem, że najpóźniej w środę muszę nadać paczkę, żeby dotarła do Ciebie przed weekendem.

A robale wszelkiej maści mnie trapią - miodówka, zdobniczka, mszyce a teraz doszły gąsienice, w dodatku sucho i z wężem stoję godzinami... eh zachciało się ogrodu to teraz ciągle coś jest w nim do roboty.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies