Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

nawigatorka 15:29, 07 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Gardenarium napisał(a)


Czy wiśnie są posadzone na wysokości słupków, czy jak leci? Zrób plan tej rabaty z oznaczeniem słupków bo to bardzo ważne, ale nikt o tym nie pomyślał

Jeśli dobrze pamiętam wiśnie rosną na środku przesel - była o tym mowa) choć na zdjęciach tego nie widać bo robione z boku.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 16:12, 07 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Gardenarium napisał(a)
Już napisałam u siebie To nie krytyka, moje rady dały początki wielu pięknym ogrodom, wspominać którym - nie będę, ale zachwycają wiele osób nie tylko z Ogrodowiska


Napisałam, że krytyka, bo komplement to na pewno nie był, ale nie obraziłam się i przyjmuję to co napisałaś całkiem spokojnie
Wiadomo, że wiśni i bukszpanów już stamtąd nie ruszę, ale na pewno można uzupełnić tą rabatę w taki sposób, żeby była fajna.
Jeśli ktoś może mi dobrze doradzić, to na pewno jesteś Danusiu taką osobą.

Mieć Twój projekt to moje niespełnione marzenie - żałuję, ale wiadomo, nie wszystko można mieć i tak cieszę się, że jest Ogrodowisko - bo to bezcenna pomoc.

A teraz do konkretów:

Etap planowania tej rabaty był kilka miesięcy temu (na stronach 21-27), żeby nie wracać do tamtych czasów to przedstawię aktualną sytuację:

Średnio samo przęsło na długość 215 cm, supek 78 cm - wiśnie są na środku przęseł, odległość między jedną a drugą to około 295 cm, średnica obwódki bukszpanowej 100 cm, cała rabata ma szerokość 180 cm.

Jeśli chodzi o nasłonecznienie, rabata jest od wschodu, więc od rana gdzieś do godziny 10-tej słońce zagląda przez ogrodzenie, później świeci na nią z boku gdzieś do godziny 15-tej, a po południu, gdy słońce jest na zachodzie, oświetla tą rabatę do samego wieczora od wewnętrznej strony działki (mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to opisuję).

Tu taki plan zrobiony na kolanie



i jeszcze zdjęcia z innego ujęcia







____________________
Tu ma być ogród :)
ewakatowice 17:37, 07 cze 2015


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
zostawiam 100 buziaków
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
siakowa 17:40, 07 cze 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Ja tez
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
ren133 18:35, 07 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Spóźnione gratki na pierwszą setkę



PS Głowa do góry Jesteś mocno zaangażowana w ogród i zorganizowana a poza tym ... masz gust Wszystko wyjdzie wspaniale
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
lindsay80 19:42, 07 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dzięki dziewczyny, myślę, że bez terapii się obejdzie, hihi
____________________
Tu ma być ogród :)
Madzenka 20:35, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ha czym co szefowa podpowie. Ja zawsze słucham rad szefowej, bo widzi wszystko i aczej niz my. Wystraczy dodac jeden element i jest pieknie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
IzaK 11:19, 08 cze 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
i ja gratuluję "seteczki"
bardzo ładny płot i wisienki z obwódkami właśnie tak chciałam mieć na rabacie frontowej
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
lindsay80 11:53, 08 cze 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dzięki Iza, cieszę się, że jeszcze oprócz mnie komuś się podoba
____________________
Tu ma być ogród :)
IzaK 11:58, 08 cze 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
lindsay80 napisał(a)
dzięki Iza, cieszę się, że jeszcze oprócz mnie komuś się podoba



wiesz, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
każdemu podoba się co innego... ważne, żeby Tobie się podobało
ja miałam też swoją wizję a zrobiłam wg pomysłu p. Danusi... aczkolwiek pewnie nie do końca tak jak "Szefowa" widziała to swoimi oczami...
Szefowa widzi więcej i inaczej niż my... Warto wykorzystać jej rady - będziesz miała cudną rabatę

a płot bardzo mi się podoba... ta inwestycja jeszcze przede mną i szukam pomysłów, jak zrobić u siebie
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies