Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

jazzy 00:31, 22 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Turzyca jakaś
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
siakowa 07:39, 22 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
więc kolejny raz zwrociłam uwage na sit jako ten o idealnym pokroju...szkoda że warunki glebowe nie idealne dla niego... hmmm a moze zaryzykuje.. może bedzie poprostu wolniej przyrastał ....ale to niestety dopiero wiosną bo pan od kostki się ociąga i miał zciągać juz tydzień temu wtedy zdążylabym z bukszpanami i tawką a tak... mrozy zapowiadają... ech........cierpliwość .......to nie moja cecha
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
katiaxx 08:32, 22 paź 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
siakowa napisał(a)
więc kolejny raz zwrociłam uwage na sit jako ten o idealnym pokroju...szkoda że warunki glebowe nie idealne dla niego... hmmm a moze zaryzykuje.. może bedzie poprostu wolniej przyrastał ....ale to niestety dopiero wiosną bo pan od kostki się ociąga i miał zciągać juz tydzień temu wtedy zdążylabym z bukszpanami i tawką a tak... mrozy zapowiadają... ech........cierpliwość .......to nie moja cecha


weź to za plus, może w między czasie coś ci się rzuci w oczy i coś zmienisz lub dodasz, masz więcej czasu
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
siakowa 08:40, 22 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
chyba nie mam wyjścia i musze to brać za plus. Tylko że we mnie tyle energii bo cały sezon zmagalismy się z pracami ziemnymi, trawą i murkami i donicami i jak w końcu mogłam zacząć sadzić to się sezon skończył a we mnie buzuje że zaraz wybuchnę
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
magnolia 08:48, 22 paź 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Kasia jak znajdziesz trawki do bukszpana i potem je powtórzysz w donicy to jesli to nie będą niskie trawki, to te w donicy będą wyżej i będą dominować za bardzo wg mnie.
Ja bym raczej nie szukała tam traw do bukszpanów tylko posadziłabym tam sam bukszpan na całą szerokość. Nie musi byc pasem, lepiej nawet zrobić z niego kilka prostokątów czy kwadratów. Poziom złapać jak poziom donicy- wtedy te przy scieżce będą najwyższe, a te przy brzegu podjazdu- niskie a razem zniweluja spadek.
Jeśli chcesz żeby było lżej, dodaj trawki pomiędzy bryłami prostokata, ale wg mnie niskie czupryny
____________________
siakowa 08:54, 22 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Ha, takie rozwiązanie z kilkoma kwadratami wpadło mi do głowy i nie wiedzieć czemu wypadło chyba zafiksowałam się tymi trawkami

ale na szczęście jesteście Wy Dzięki ogromne Magnolia !!! to chyba jest lepsze rozwiązanie
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 09:02, 22 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Magnolia a dlaczemu nie mozna podziwiać Twojego watku?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
magnolia 09:05, 22 paź 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
siakowa napisał(a)
Magnolia a dlaczemu nie mozna podziwiać Twojego watku?


bo niewiele jeszcze jest do podziwiania, a jako że jestem ten szewc co bez butów chodzi, wstyd mi bardzo. Robi się u nas, ale poowooli bardzo.
____________________
Toszka 09:05, 22 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie tylko lepsze rozwiązanie ale i dla bukszpanów zdrowsze - z przykrością muszę stwierdzić, że bliski, za bliski, kontakt z innymi roślinami doprowadza je do częstych chorób... Jak nic się do nich nie tuli i na nich nie leży to zdrowe są jak chłop...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
siakowa 09:32, 22 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
ale ja znowu dorzucę swoje wracajac do wczesniejszego zamysłu. donica jest tak podniesiona że trawy zasadzone w niej tak jakby podstawe beda miały na tej samej wysokosci co ewentualne trawki koło pasa bukszpanowego więc optycznie beda na takiej samej wysokoscisię zaczynać i tak samo wysokie...
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies