Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

siakowa 11:25, 23 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
hmmm no ciekawy ten dereń

Dzięki kolejny raz Magnolia
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
katiaxx 11:28, 23 paź 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
ja podobnie nie jestem za dereniem ale to rzecz gustu, mam dwa derenie, najgorszy jest teraz - gdy pędy jeszcze nie intensywne a liście pomarszczone ale nie opadłe - no zwyczajny dziad. Wiosną muszę szukać dla nich amatora bo ich nie chcę. Całe szczęście to przejściowy stan. Moim zdaniem dając dereń i funkie - obciążysz trochę ogród wizualnie, będzie bardziej "twardy", (co nie znaczy zły/nieładny) miękkie trawki dają lekkość i zwiewność. Zobacz jakie fajne zestawienie roślin ma Magda70 .
Co do dereni to jeszcze Ewa przysłała mi kiedyś linka z dereniami u kogoś w ogrodzie i wyglądały mocno fajnie ale nie pamiętam ... chyba zależy co z czym i gdzie jakoś wierzę że na cokolwiek się zdecydujesz będzie super
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
magnolia 11:33, 23 paź 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
siakowa napisał(a)
hmmm no ciekawy ten dereń

Dzięki kolejny raz Magnolia


Na zdrowie.
Ale wiesz- ja podważam Twoje pomysły, proponuję coś od siebie, a Ty masz sama ocenić czy to Ci odpowiada, czy to 'czujesz'. W rzeczowej dyskusji mnie nie urazisz , nie obawiaj się, nie mam osobistego stosunku do moich propozycji.
Są jeszcze inne odmiany derenia o barwnych pędach, nie rosnące tak silnie, które można wziąć pod uwagę ( do cięcia w szpaler )
____________________
bdan 11:44, 23 paź 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
katiaxx napisał(a)
ja podobnie nie jestem za dereniem ale to rzecz gustu, mam dwa derenie, najgorszy jest teraz - gdy pędy jeszcze nie intensywne a liście pomarszczone ale nie opadłe - no zwyczajny dziad. Wiosną muszę szukać dla nich amatora bo ich nie chcę. Całe szczęście to przejściowy stan. Moim zdaniem dając dereń i funkie - obciążysz trochę ogród wizualnie, będzie bardziej "twardy", (co nie znaczy zły/nieładny) miękkie trawki dają lekkość i zwiewność. Zobacz jakie fajne zestawienie roślin ma Magda70 .
Co do dereni to jeszcze Ewa przysłała mi kiedyś linka z dereniami u kogoś w ogrodzie i wyglądały mocno fajnie ale nie pamiętam ... chyba zależy co z czym i gdzie jakoś wierzę że na cokolwiek się zdecydujesz będzie super


Też akurat przeglądam derenie w planach na 2015 r.
Są miejsca w ogrodzie, gdzie możemy sobie pozwolic, by cos czasowo wygladało trochę gorzej, jakiś czas po przycięciu było pusto, ale mamy tez miejsca gdzie jednak cały czas miałoby byc fajnie.
Bynajmniej dla mnie
siakowa 12:02, 23 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Magnolia - Im więcej podważania decyzji tym więcej sie uczę - jeszcze dwa miesiące temu wiedziałam co to jest trawa a z drzew rozpoznawałam brzoze i to tylko brodawkową
Poznaje rosliny po jednej dziennie więc każda propozycja to następna do poznania
ale pomimo tak wielkich braków w sztuce ogrodowej wiem przynajmniej co mi sie NIE podoba a to juz chyba dobry krok w stronę znalezienia tego co sie podoba
Także niech się jad leje.. jak to jedna z dziewczyn okresliła

Kasia - między dereniami i funkiami bedą w dużej ilości trawy własnie. derenie i funkie maja trochę wyrównać proporcje miedzy zwiewnością własnie i mocnymi akcentami... jak zamykam oczy to mi sie to podoba ... ale to oczywiście rzecz gustu

roślin pieknych jest ogrom ale ciężej jak musisz..chcesz ograniczyc się do kilku gatunków i powtarzać je w całym ogrodzie tak zeby nudno nie było :/

a ogród Magdy70 to dla mnie oczywiście lektura z tych obowiązkowych
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 12:08, 23 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
nie bedzie u mnie typowych rabat dookoła ogrodu a ma byc stosunkowo minimalistycznie więc może te chwilowe pustki zajete na chwile przez np cebulowe wystarczą i nie beda tak drastycznie pustelniczo wyglądać?

Wcale się nie upieram
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 12:09, 23 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
katiaxx napisał(a)
jakoś wierzę że na cokolwiek się zdecydujesz będzie super


Dzięki :* tez w to głęboko wierzę
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 12:15, 23 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
np. http://www.ogrodowisko.pl/watek/670-ogrod-zmyslony?page=81
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 12:17, 23 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
jagoda tez ma derenia i trawki w donicy i taką tonację o jaka mi chodzi mniej więcej
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 12:32, 23 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
a co sądzicie - zamiast funki to Brunera wielkolistna 'Jack Frost'?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies