Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

Safoya 13:09, 13 wrz 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Pięknie! Te koszte z żurawkami i wrzosami bardzo mi się podobają. Bujające trawy boskie.
Jak wysiewałaś szałwie i kiedy? Miałaś kupione nasionka czy same się wysiały?
Marcinki miałam, ale strasznie to chorowało mimo ochrony i wywaliłam.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
myszorek 18:18, 13 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
anula_wn napisał(a)



liście lecą z drzew.


ooooo, jak dobrze, że tu zajrzałam Madziu czy tam dalej to lawenda? bo ja mam problem ze swoją rabatą i ta Twoja (ciut podobna ale większa) ma podobne roslinki ! a może ja też zaszaleję z kolorowymi wrzosami - takie śliczne są u Ciebie

Toteż dopiero Ci odpisałam w wątkuW zasadzie to kombinujemy tu podobnie.Mam wrzosy 3 kosówki podsadzone pod miłorząb, potem złota tawułka-ale ma za ciasno więc coś odejdzie, dalej lawenda i za nią zebrinusy, a za nimi mają być swierki. Przynajmniej tak miało byc



a widzisz! Ty masz miłorząb , a ja brzozę szczepioną (mało miejsca) a za lawendą chciałam róze dac. Ale nie wiem czy nie przesadzę z ilością roślin... tylko ja kupiłam takie spokojne wrzosy, ale te Twoje mi się baaaardzo podobają ! bardzo


Anulka miłorząb rośnie między kosówkami

wrzosiki oświetlone zachodzącym słońcem

a tu surprice, surprice:trochę podmarniała, ale przesadzana ze 2 tygodnie temu spod huśtawek(już chyba 4 raz w swoim zyciu)-bidula pendula
____________________
ogród zmyślony
myszorek 18:22, 13 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Safoyko, wpadłam na wiosnę do sklepu, zobaczyłam szałwię i powiedziałam, ze muszę ją mieć i nabyłam, nawet sporo sztuk, po trochę. Sama się wysiała, bo nie spieszyłam się ze ścinaniem przekwitniętej i jest! Ta nasiana jest mocniejsza, nie pokłada się, ma ładniejsze listki.
____________________
ogród zmyślony
Sebek 22:03, 13 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No cudnie u Ciebie Magdo - trawnik rzeczywiście wygląda świetnie


No i te żurawki - ja bym takim nie dał czekać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:04, 13 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262

A co do wrzosowiska - teraz daj tabliczki lub coś i podpisz jakie mają kolory - bo na wiosnę nie będziesz wiedzieć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
myszorek 23:05, 13 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Sebastianie, te żurawki nie dla mnie, więc stoją i rosną sobie i o dziwo nie każą się natychmiast wsadzać w grunt. Dość już bezsensownych ruchów poczyniłam.Chyba wskakuję na poziom świadomości ogrodowej +1 w górę(zawsze to już bliżej parteru)), choć nie do końca, bo od wczoraj, kiedy zobaczyłam tooo

to nie mogę się skupić na pracy i tylko myślę o jednej takiej rabacie i o złotym dereniu.
____________________
ogród zmyślony
Sebek 23:10, 13 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rzeczywiście to wygląda przepięknie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
myszorek 23:27, 13 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
prawda, jak niewiele trzeba?Tylko ta impreza droga jak diabli, ale zawsze można znaleźć zamienniki udane do "czarnego"
____________________
ogród zmyślony
monteverde 00:28, 14 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
i ta werbena taka delikatna w tle a tutaj masz duży konwalnik w 2 litrowych donicach, myślę,że warto http://www.funkie.pl/index.php?page=shop.product_details&product_id=269&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=1
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Martek 01:02, 14 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
myszorek napisał(a)
Sebastianie, te żurawki nie dla mnie, więc stoją i rosną sobie i o dziwo nie każą się natychmiast wsadzać w grunt. Dość już bezsensownych ruchów poczyniłam.Chyba wskakuję na poziom świadomości ogrodowej +1 w górę(zawsze to już bliżej parteru)), choć nie do końca, bo od wczoraj, kiedy zobaczyłam tooo

to nie mogę się skupić na pracy i tylko myślę o jednej takiej rabacie i o złotym dereniu.

Coś podobnego na dniach wrzucała chyba Danusia i mnie również urzekło ale to u mnie całość musiałaby być w takiej aranżacji w końcu to nie miejski klimat,nawet nie wiejski to jest prawdziwa rzeźba w terenie,żywe dziełko jakiegoś artysty T trawy jak futerka
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies