Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

siakowa 08:04, 24 paź 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Ewa ja taka ciemna w ciemiernikach jezdem ze po lisciachnnie poznałam i wzięłam te co miały białe kwiaty. Ale wydawało mi się ze były takie z innymi trochę liśćmi takimi bardziej palczastymi. Mimo że na wszystkich pisała że to odmiana nigra.
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 08:05, 24 paź 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Polinka jak nie ogrodowisko to obi
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
polinka 08:12, 24 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ale za mnie gapa Nie widziałam Sebka wpisu...i myślę sobie co ta Kasiek wymyśliła

Udanej soboty! Co dzisiaj działasz?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
siakowa 08:46, 24 paź 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
dziś nic i ogolnie juz chyba nic
Musiałabym resztę krawężników wkopac ale eMa nie ma a sama tych większych nie uniose...drzew nie sądzę bo nie wiem dalej czego chce poza tym zaczęłam czuć nieprzyjemnosc w kopaniu w zimnej ziemi może jak w tym tygodniu wyjdzie słońce to się na chwile przebudze
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Kacha123 08:54, 24 paź 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
siakowa napisał(a)

poza tym zaczęłam czuć nieprzyjemnosc w kopaniu w zimnej ziemi



Hahaha! Fajnie to ujęłaś. Życzę, żeby zaświeciło Ci słońce w takim razie
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
siakowa 09:06, 24 paź 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Kachq ja to Tobie tez bardziej Ci sie przyda
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Madzenka 10:32, 24 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nie swieci u Ciebie słońce?

Poczytałam o wysokosci grabów fastigiata (16 M) i doorenbosów (10m) wiec wydaje sie ze brzozy sa lepszym wyborem dla Ciebei i beda piekne zima gdy ogród jest smutny. Ale jesli planujesz ciecie to poelcam graby, bo brzozy wyjątkowo źle i brzydko reagują na cięcie

I co ciekawe fastigiaty rzekomo wg ZSP utrzymują na zime liscie... A u mnie co roku gubią...czyżbym miała coś innego mimo etykiet?bczy moze z wiekiem beda utrzymywac liście?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
siakowa 12:37, 24 paź 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Teraz swieci marzenko, swieci swieci mysle i mysle o tych drzewach i jezcze jeden argument -cien, brzoza nie da mi takiego mocnego cienia, co jest plusem wiosna i jesienia ale latem hmmmm po tym lecie to wszystko co daje cien jest fajne ale graby ktore stworza ekran szczelny juz o 16 17 latem zabiora mi slonce na ogrodzie wlasciwie w calosci...dla trawy super ale jak nastepne lato bedzie takie ze czlowiek bedzie szukal slonca? A brzoza da cien taki akutar ani nie za duzo ani nie za malo....tak gdybam...jak sie myle niech mnie ktos poprawi!!!
Mowisz ze graby fastigata nie traca lisci ??? Moze maja tam bląd w opisie bo wszedzie wszystcy pisza ze gubia...
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Kuba 12:40, 24 paź 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Właśnie fastigiata gubi liście, zwykły nie gubi my już tu jesteśmy tak wyedukowani że nam ZSP nie podskoczy
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
polinka 12:42, 24 paź 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Patrząć się pod kątem cienia to takie mocne słońce nie do wytrzymania mamy miesiąc, góra dwa w roku...Wiosną, jesienią i zimą szukamy tego słońca i każdy promyk na wagę złota

Nie zazdroszczę rozważań...Jedna i druga propozycja ma swoje wady i zalety ale obydwie są bardzo kuszące
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies