Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

beta 09:48, 29 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953

gratki dla Ładnej Pani

u ciebie nie tylko różane rozmaitości...zachwyciła mnie ta Twoja brunnera a'la nowomodna niezapominajka

a te nowe nabytki, te fioletowe to co to?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
agata19762 09:56, 29 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Renia kupiłam w ubiegłym roku też te szałwie ozdobne, zaglądam czy się nie wysiały bo one jednoroczne są , ale nic nie widać
waniliowe cudeńko też miałam i padło chyba się znowu skuszę

wycieczkę miałaś super !!!
byłam tam daaaaaaaaaaaawno temu, szkoda, że mam tak daleko
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
bdan 11:02, 29 kwi 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Reniu spóźnione gratki na 200. Oby wszytko w ogrodzie cudnie rosło i żadne plagi go nie dotykały
Rench 12:34, 29 kwi 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Tess -Ja też się ubawiłam,jak pędem leciała,kiedy mnie zobaczyła z aparatem przy niej
Heliotrop dotychczas sadziłam tylko w skrzynkach i mu podsychały końcówki liści,teraz posadziłam wśród róż, zobaczymy jak będzie się miał.

agatanowa -one są posadzone płytko,może nawet za płytko i to jest ta przyczyna...?

iwonadm - u nas w nocy też się nareszcie rozpadało,cieszy mnie to bo sucho było aż skrzypiała ziemia kiedy sadziłam A mam jeszcze mieczyki posadzić

Kasya -pewno że chcę,zaraz lecę na zwiady

Ala106 - na fb dodałam ze storczykarni łańcuckiej album,jak chcesz to pooglądaj.Muszę z aparatem się tam wybrać i konkretne fotki zrobić

zbigniew_gazda
-fakt ja mam różne rozmaitości

Hogata -to tylko jednoroczne kwiatki,do uzupełnienia.

leon60 -te najładniejsze mi wyżarły nornice,ale na szczęście nie wszystkie
beta -to heliotrop, pięknie pachnie. Ja go traktuje jako jednoroczny,ale widziałam na fotkach zrobione z niego małe drzewko.
Wysiałam w zimie z nasion,ale mi niemal wszystkie siewki zdechły więc musiałam gotowce kupić

agata19762 - a ja kiedyś szukałam gdzie je sadziłam ,bo myślałam że wszystkie szałwie to byliny
Do Łańcuta zrób sobie wycieczkę rodzinną w czerwcu,kiedy zakwitną róże na różance,aż tak daleko nie masz

bdan -po nocnym deszczu będzie na pewno wszystko bujnie rosło, dzięki

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Anita1978 13:45, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Piękne masz tulipki....ja coraz częściej myślę, że się ich pozbędę, bo sie wyradzają, i jest ich coraz to mniej....ale jak to by było - wiosna bez tulipków?!
Lilie jakie już masz wielkie, u mnie dopiero łebki wystawiają.....
Buziaki
____________________
ogródek Anity
Tess 13:49, 29 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Heliotrop miałam w pierwszym roku pobytu na O. Wsadziłam do donic i wcale nie rósł. Więc sobie darowałam dalsze póby. Ale może trzeba spróbować jeszcze raz? Z óżami będzie się pieknie komponował.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Pszczelarnia 13:53, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rench napisał(a)
Byłam w Łańcucie, w parku pooglądać jak się wiosna rozgościła.
Jednak magnolia która tam rośnie jest najpiękniejsza jaką widziałam.
Zdjęcia są słabe ,bo z telefonu ,ale pokaże ją


[img



http://wai.zamek-lancut.pl/en/CastleToday/Park

Wiemy, że jest to na pewno magnolia soulangeana. Po prostu gatunek. Szkoda, że nie są ogólnie dostępne inwentaryzacje założeń krajobrazowych (a jak są - tak jak w przypadku Łańcuta, to niedokładne).

Zazdroszczę spaceru .
- Park zamkowy w Łańcucie. Inwentaryzacja zieleni i architektury ogrodowej oraz wybrane wytyczne kompozycyjno-konserwatorskie. Łańcut 1982-1984. Oprac. mgr inż. Antoni Mamulski, mgr inż. arch. Barbara Mamulska.
- Park zamkowy w Łańcucie. Inwentaryzacja zieleni założenia pałacowo-parkowego. Listopad 2000. Oprac. arch. kraj. Magdalena Lisowska we współpracy z arch. kraj. A. Marconi-Betka.
- Opracowania dotyczące prac w zabytkowym drzewostanie parku w Łańcucie wykonane w latach 2003-2011 oprac. mgr inż. Elżbieta Obrocka .
- Ogród i park Potockich w Łańcucie. Badania – Projekty – Realizacja. 1999 rok. Studia i Materiały nr 7 (13). Oprac. Ośrodek Ochrony zabytkowego Krajobrazu – Warszawa 1999.
- Baniukiewicz E. „Park w Łańcucie” wyd. Arkady 1972.
- Makowiecki S. „Drzewa i krzewy ozdobne przydatne do hodowli w klimacie Polski”, Lwów i Warszawa 1937. Księgarnia Polska Bernard Połoniecki.
- Stan zdrowotny wybranych gatunków drzew parkowych Zamku w Łańcucie. Oprac.: prof. nadzw. dr hab. Tadeusz Kowalski, Akademia Rolnicza im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Kraków 1998
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Ewa777 14:36, 29 kwi 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Renatko, masz taką rozmaitość tulipanw i kolorów - gdzie je kupowałaś? W internecie?
Gratulacje z okazji 200 strony Niech Ci wszystko pięknie kwitnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gardenarium 14:38, 29 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nabytki świetne, uwielbiam niebieskości, niebieskie ogrody i w dodatku ten zapach...ufff. Ochhh.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 14:43, 29 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
Niesamowita ta magnolia, szkoda ze krótko kwitnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies