Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Rench 22:16, 27 mar 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Zana - ja go w ubiegłym sezonie cięłam tylko kosmetycznie,wiec może dlatego tak wyskoczył w górę.

tulucy -musisz go teraz od razu, kiedy tylko wypuści listki ,zapobiegawczo opryskać.
Ja tak miałam z Gospel,nawet byłam zła,że przejechała zarażona ze szkółki,bo kupiłam kwitnącą w doniczce.
Jesienią ścięłam zarażone pędy,
Wiosną opryskałam zapobiegawczo i nie miałam już problemu z mączniakiem.

Na mączniaka tylko prewencja,kiedy już złapie,to pryskanie już nie pomoże.

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Zana 22:39, 27 mar 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dzięki za pocieszenie, ufff
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
tulucy 22:49, 27 mar 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ale jak jemu potem na jesieni już przeszło?
Wiesz, ja jestem anty-opryskowa. Najwyżej aspiryną popsikam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:49, 27 mar 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Dubelek
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rench 23:14, 27 mar 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
tulucy - niestety na mączniaka aspiryna nie pomoże chyba.
Na jesieni ścięłam wszystko,przed zimowym spoczynkiem,żeby się nie rozprzestrzeniała choroba i zebrałam wszystkie liście.
A na wiosnę opryskałam,przez cały sezon była zdrowa.



____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
bdan 07:41, 28 mar 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Reniu a róża Soul? Plusy, minusy. Z plusów to ponoć ma być zdrowa. Byłby to lepszy wybór niż Falstaf wg. Ciebie
Rench 09:21, 28 mar 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
bdan -O Soul mam mało do powiedzenia,zaszczyciła mnie zaledwie jednym kwiatem w ubiegłym sezonie. Na koniec wypuściła jeden długi pęd,ale nie zdążył zakwitnąć.
Wygląda,że bez okrycia dobrze zniosła zimę.O zdrowotności nie powiem,bo ubiegły sezon był specyficzny i pod zimę wszystkie były poplamione w jakimś stopniu.

Ale powiem Ci tak,sugeruj się własnymi odczuciami i tym co ci się podoba.To dla Ciebie one maja kwitnąć Żebyś nie żałowała,że chciałaś Falstaffa,a nie kupiłaś,bo cośtam cośtam....
Ja od pewnego czasu tak robię.W każdym ogrodzie róże mają inne miejsce inną ziemię inaczej są pielęgnowane.




____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
UlaB 15:34, 28 mar 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Rench napisał(a)
UlaB - tą Minervą mnie wystraszyłaś Aż taka wielka?
A już miałam w ubiegłym sezonie na nią nerwa


oj tam zaraz wielka - są większe
A tak poważnie - ja je mam posadzone w drewnianych, ocieplonych skrzyniach przy wejsciu, w osłoniętym od deszczu, ale przewiewnym miejscu. Wejscie mam od wschodu, wiec nie ma też patelni. Do tego nie żałowałam kompostu w skrzynię. Myślę, że ona tam ma bardzo dobre warunki. Zobaczę jak będzie po zimie, ale z lekka byłam zaskoczona jej rozmiarem - oczekiwałam mikrusa kalibru Heidi Klum

Doczytałam, że Baronesska wyrasta gdzie niegdzie na dużą. Tak czy siak będę próbowała swoją trzymac w ryzach cięciem.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Ewik 17:26, 28 mar 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Moja Baronesse zdecydowanie większa niż w opisach ale rośnie proporcjonalnie , wszystko w niej lubię ☺
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Kasia_CS 15:16, 29 mar 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Renatko, a ja mam takie pytanko ten dieter muller (zachwycił mnie na Twoich fotkach) to.pasowalby kolorem przy Louis odier i Cinderelli? Czy on faktycznie duży rośnie? Bo chciałam przed nimi cos nizszego po trójkącie..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies