Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na Kurpiach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Kurpiach

Milka 14:18, 24 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Działa, bo trafiłam i witam również ciekawie będzie, bo można dużo nowych rabat stworzyć, na planie, a wiosną do dzieła
Fajne to powitanie i wschody słońca, pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
EwciaK 11:04, 19 sty 2015


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Witajcie w nowym roku. Mam nadzieję, że jest dla wszystkich łaskawy.
U mnie cisza, bo i pokazywać nie ma co, ale do Was regularnie zaglądam i podziwiam i zazdraszczam.
Pora zacząć planowanie rabat i nasadzeń tylko pomysłów brak. Nie wiem od czego zacząć. Chciałabym wykorzystać ten mały spadek terenu obok ściany z bluszczem tylko nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak miałoby to wyglądać. Ta nieszczęsna wnęka między "bluszczową ścianą" a thujami spędza mi sen z powiek, bo niebardzo będzie tam cokolwiek widać, a z drugiej strony fajnie byłoby ją zagospodarować, bo będę na nią zawsze patrzeć wykonując moje najmniej ulubione zajęcie czyt. zmywanie naczyń. Jest dokładnie naprzeciwko okna przy zlewie.
Nie wiem, z której strony to ugryźć. Poprostu totalny brak weny. Jak coś wreszcie wymyślę to wrzucę "projekt", może coś podpowiecie. Nie ukrywam, że liczę na Was.
Pozdrawiam wszystkich ciepło z zimnego podlasia.
Ewa
____________________
Ogród na Kurpiach
yolka 19:33, 25 sty 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Też z tęsknotą czekamy na wiosnę, Pozdrawiam i będę zaglądać
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
mstrzes 20:04, 12 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Witam,
znajome okolice - Ostrołęka i Kadzidło.Często bywam u rodziny☺. Ja pochodzę z Zambrowa. Powodzenia w planowaniu. Ja jestem na tym samym etapie.
Pozdrawiam gorąco.
____________________
Pozdrawiam Magda
ana_art 10:49, 18 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
pokaż te hortensje
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 10:49, 18 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
pokaż te hortensje
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
EwciaK 16:27, 18 mar 2015


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Już je wrzucam. Biedne one jakieś, ale mam nadzieję, że po cięciu puszczą nowe pędy i będą kwitnąć.



Chciałam zaznaczyć, że po przeczytaniu wątku o agrowłókninie postanowiłam, że zniknie ona stąd w trybie natychmiastowym (czytaj jutro )
Zerknij jak będziesz miała chwilkę. Dzięki.
____________________
Ogród na Kurpiach
EwciaK 16:31, 18 mar 2015


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
mstrzes napisał(a)
Witam,
znajome okolice - Ostrołęka i Kadzidło. Często bywam u rodziny☺. Ja pochodzę z Zambrowa. Powodzenia w planowaniu. Ja jestem na tym samym etapie.
Pozdrawiam gorąco.

Witam dalszą sąsiadkę w moich skromnych progach. U mnie nie ma jeszcze co pokazać, ale mam nadzieję, że zmieni się to w niedalekiej przyszłości. Będę do Ciebie zaglądać, będziemy się wspierać nawzajem.
____________________
Ogród na Kurpiach
ewsyg 18:43, 18 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Ewo. Ja w sprawie hortensji. Moim zdaniem za blisko siebie je posadziłaś. Ta odmiana rośnie dość duża. Zobacz jak moja jedna rosnąca na piachu wygląda. Jaki one maja u ciebie rozstaw.

I jeszce Ci powiem, że chciałam ja przesadzić i już nie dałam rady.

Przęsło ma ponad dwa metry szerokości i 160 wysokości





Jeżeli chodzi o ten zakątek od zlewozmywaka, to tak sobie myślę. Zimozielone już masz, tylko może to trochę uporządkuj, przytnij. Wiosną możesz patrzeć na kwitnącą wiśnie Pisardii lub Nigrę. Potem będą bordowe liście. Jesienią ślicznie wygląda miłorząb, on ma chyba kulistą koronę. Może coś szczepionego na pniu, np.wierzba hakuro nishik. Dosadź też hortensje, ale drzewiaste Anabelki

Planowanie nie jest proste. Ja tez tworzę ogród. Jestem ta szczęściarą, że już wiem gdzie co i jak. Oglądaj wątki i na pewno coś ci się spodoba.

Ewo, jeżeli chcesz to usunę zdjęcie. Pozdrawiam imienniczkę
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
EwciaK 20:14, 18 mar 2015


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Witaj Ewo.
Hortensje najprawdopodobniej zostaną przesadzone wzdłuż thui, chyba faktycznie będzie im tam za ciasno. W to miejsce posadzę może jakiegoś iglaka, serba może. Zdjęcia niech zostaną, uwielbiam hortensje i chętnie na taki piękny okaz popatrzę.
____________________
Ogród na Kurpiach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies